Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

301 dual sim - problemy z obsługą

Nowy użytkownik
Henio
Zaakceptowane rozwiązanie

301 dual sim - problemy z obsługą

Zamieniłem 6303i na 301 dual sim. Trochę żałuję. Delikatniejsza z tworzywa obudowa (6303i – metal), duże gabaryty, brak „lampy” do robienia zdjęć i problemy na które może ktoś mi coś doradzi:

1.    Mam słuchawkę BH-806. W modelu 6303i aby odebrać połączenie – wyjmowałem tylko słuchawkę z uchwytu. W 301 po wyjęciu słuchawki – słychać w niej dźwięk dzwonka. Szukam więc telefonu, wciskam zieloną słuchawkę i w tym momencie najczęściej połączenie jest rozłączone. W ustawieniach urządzeń powiązanych bluetooth słuchawka ma ustawione –  Autopołączenie. Czy BH-806 nie odbiera automatycznie połączeń od 301 dual sim czy czegoś nie ustawiłem?

2.    Bateria – przereklamowana. 6303i ładowałem co 10 – 12 dni a 301 dual sim co 3 dni. Zawsze używam bluetooth a nigdy internetu. Czy są jakieś sposoby na wydłużenie pracy baterii albo kompatybilne baterie o większej pojemności?

3.    Z telefonem dostałem skrócona instrukcję obsługi. Jest bardzo uboga. Na stronie Nokii nie znalazłem pełnej wersji. Gdzie mogę zdobyć pełną instrukcje? Może jakiś link albo pliczek?

4.    W 6303i aby dostać się do plików karty pamięci wchodziłem menu – galeria – cała zwartość – karta pamięci. W 301 dual sim znalazłem ścieżkę menu – zdjęcia – moje pliki wideo – karta pamięci. Czy można krótszą drogą dostać się do plików karty pamięci?

5.    Czy jest sposób aby usunąć z Menu „Sklep” i W okolicy”?

Pozdrawiam
Henio

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

Dot.: 301 dual sim - problemy z obsługą

zmieniajac telefon,wiedziales na jaki model zmieniasz?
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
DesiaP

Witaj Henio,

Odpowiadamy w kolejności na każde Twoje pytanie odnośnie Nokia Asha 301 Dual sim:

1. Z poziomu telefonu kolejność kroków jest następująca: W Ustawienia >Akcesoria > wybieramy BH-806 i tam jest opcja Automatyczny odbiór połączenia.

2. Poniżej znajduje się kilka najskuteczniejszych wskazówek odnośnie baterii:

– włączaj funkcję Bluetooth tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz;

– ustaw połączenie GPRS na wartość „Gdy trzeba”;

– ustaw „tryb uśpienia”, jeśli jest dostępny.

Przyczyny takiego zachowania baterii mogą być różne, ale generalnie jeżeli są używane aplikacje, które wymagają stałego połączenia internetowego, czas rzeczywiście może być tak krótki.

Takie aplikacje mogą być – Whatsapp /lub inne do czatu itd./, Mail for Exchange, skrzynka pocztowa /np. jeżeli synchronizacja jest ustawiona na co kilka minut/. W przypadku używania takich aplikacji połączenie internetowe zostaje otwarte.

Inne przyczyny to tryb sieci wybrany w telefonie: jeżeli został wybrany tryb podwójny, telefon ciągle przełącza między siecią 2G, a 3G. Oto wskazówka, którą mogę Ci podać: Łączność 3G pomaga w szybszym przeglądaniu stron internetowych, jednak jeśli nie używasz często tej funkcji, możesz łatwo zmienić w ustawieniach telefonu tylko na GSM (2G). To wydłuży czas pracy baterii. Zazwyczaj to ustawienie znajduje się w: Menu > Ustawienia > Urządzenie > Tryb sieci.

3. Dostępna jest instrukcja obsługi (w języku angielskim).

4. Krótsza ścieżka do plików karty pamięci to : W Menu >Aplikacje > Moje aplikacje> Karta pamięci  - możemy stąd się dostać do folderów.

5.  Aplikacje  „Sklep” i „W okolicy” są fabrycznie przeinstalowane w systemie operacyjnym i nie ma możliwości ich usunięcia.

Pozdrawiam :smileyhappy:,

DesiaP

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Henio

Witaj DesiaP

Bardzo dziękuję za odpowiedzi a szczególnie za nr 1. W mojej 301 d s ustawiłem Akcesoria - Zestaw słuchawkowy - Odbiór samoczynny i słuchawka automatycznie łaczy sie z telefonem. Wielkie dzięki :thumbsup: !!! BH-806 jest super słuchawką, którą ładuję raz na miesiąc. Ma jedyną wadę - sztywne gumki douszne, ale wystarczy wymienić na najtańsze z marketu.

Pozdrawiam

Henio
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
aniela

Witam.Podpinam sie pod temat.Chciałbym uzywać nokię w Aero2.Telefon widzi sieć i się z nią łączy ale nie mogę uzyskać polączenia z internetem.Ustawienia aero2 to tylko punkt dostępu:darmowy.Znalazłem miejsce gdzie wpisałem to słowo:darmowy,ale podczas próby połaczenia z internetem wyskakuje monit o ustawienie czasu.Wymusiłem ustawienie sieci ręcznie i 3G.Dalej nic.Proszę  o pomoc-może gdzieś jest opcja zaawansowane ustawienia?Pozdrawiam Sławek

Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
DesiaP

[ Edytowane ]

Witaj aniela,

Z tego co wiem Aero2 ma specialne wymagania w stosunku do telefonów. Spróbuj skontaktować się z Aero i  zapoznać się z ich wymaganiami.  W ten sposób będzie wiadomo czy Twoja Nokia je spełnia.

DesiaP

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
aniela

Jedyny wymóg to obsługa pasma 900 i punkt dostępu:darmowy.W telefonie wyświetla się operator Aero2-czyli się loguje ale nie ma możliwości polączenia z internetem-może w telefonie są ukryte ustawienia zaawansowane?W LG i Nokii clasic działa to bez problemu,podobno jest jakaś aplikacja w sklepie konfigurator sieci ale nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
aniela

Jeszcze dodam,że telefon 301 dual pracuje jako modem USB z Aero2 bez zarzutu więc jest tylko problem wewnątrz telefonu żeby internet był w przeglądarce telefonu.Pozdrawiam
Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
DesiaP

[ Edytowane ]

Cześć aniela,

Nasza rada jest następująca:

Ustaw Własną konfigurację z poziomu telefonu: Ustawienia >Konfiguracje> Własne Konfiguracje > Punkt dostępu – tutaj wprowadź nazwę punktu darmowy

Potem przejdź do Łączność > Dane mobilne i ustaw na włączone w każdej sieci. 

Sprawdź czy po wprowadzeniu ostatniej opcji uda Ci się nawiązać połącznie.

DesiaP

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
aniela

Dziękuję ale tak miałem ustawione i ustawiłem to ponownie- niestety nie działa-pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
aniela

Witam.Problem rozwiązany!Wystarczy zmienić w telefonie język na angielski i pokazuje sie w ustawieniach dodatkowa pozycja konfiguracja i tam juz można wszystko ustawić.Szkoda że firma Nokia traktuje nas po macoszemu a co na to nokia Poland?Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Użyj zwykłego tekstu.