Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Asha 302 - problem z Wi-Fi

Opiekun
skierki

Asha 302 - problem z Wi-Fi

Witam

Telefon zakupiony w sieci T-mobile.

Wystęuje problem ktorego nie potrafię rozwiązać. Bez przeszkód została dodana domowa sieć Wi-Fi, telefon łączy się z nią każdorazowo bez problemu. Pomimo aktywnego połączenia Wi-Fi sygnalizowanego ikonką wszelkie próby łączenia się z internetem ( przeglądarka Nokia, przeglądarka t-mobila, czy zainstalowana Opera mini łączą się przez sieć komórkową).

Soft telefonu V 14,26 z 23.01.2012 Rm -813,  teoretycznie wyszedł nowy soft, ale po połączeniu z centrum aktualizacji wyśwtla sie komunikat,  że nie ma dostępnych aktualizacji ( w którymś z tematów było napisane , że aktualizacja zablokowana jest przez operatora?).

Sklep nokia - po połączeniu wyświetla się komunikat o konieczności pobrania nowszej wersji, próba pobrania kończy się komunikatem o błędzie w połączeniu.

Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych spowodowało jedynie, że wbudowana przeglądarka Nokii robi to przez Wi-Fi. Pozostałe problemy nie zostały rozwiązane.

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim,  żeby nowy telefon na starcie użytkowania przysparzał tyle problemów.

Byłem z telefonem również w salonie T-mobile,jedyno co zaproponowano to oddanie telefonu do serwisu ( po 1 dniu od otrzymania przesyłki).

Próby rozwiązania problemu kosztowały mnie już około 15-20zł, co może nie jest sumą dużą, ale wolałbym tę kwotę przeznaczyć na inne cele niż dofinansowywanie operatora z winy nie działającego telefonu.

Pzdrawiam

Krzysztof

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Dot.: Asha 302 - problem z Wi-Fi

Cześć skierki,

Witaj na naszym Forum pomocy technicznej Nokia!

W opisanej sprawie spróbuj ponownie skonfigurować punkt dostępu do internetu Wi-Fi.

W pierwszej kolejności usuń istniejące punkty dostępu Wi-Fi według podanej ścieżki:
Menu >> Ustawienia >> Łączność >> WLAN >> Zapisane sieci WLAN >> Opcje >> Usuń z listy.

Następnie:

Menu >> Ustawienia >> Konfiguracja >> Własne ustawienia >> Dodaj >> Web

Tutaj wpisz nazwę i hasło do swojej sieci Wi-Fi.  

Menu >> Ustawienia >> Konfiguracja >> Domyślne ustaw. Konfigur. >>Tutaj wybierz i uaktywnij stworzoną przed chwilą konfigurację.

Włącz też Menu – Ustawienia – Konfiguracja –  Domyślne we wszystkich konfiguracjach  - Tak

Menu – Ustawienia – Konfiguracja – Preferow. Punkt dostępu >> Tutaj wybierz stworzony przed chwilą punkt dostępu Wi-Fi.

Jeśli to nie przyniesie skutku, wykonaj ponowną instalację systemu przez program Nokia Suite  (w zakładce „Aktualizacja” wybierz W przypadku problemów z urządzeniem, możesz ponownie zainstalować jego oprogramowanie.)

Daj znać czy to rozwiązało problem :smileyhappy:

Pozdrawiam
MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

Dziękuję za szybką reakcję.

Ścieżki podane w poście wyżej nie do końca pokrywały się z tym co wyświetlał w kolejnych krokach telefon, ale udało się dojść do etapu w którym przeglądarki działają na domowym Wi Fi ( chociaż nie do końca, o czym później).

Udało się przez przeglądarkę Nokii ściągnąć i zainstalować Operę mini i działa ona w tej chwili na domowym Wi-Fi.

Jak to się będzie zachowywać w spotkaniu z ogólnodostępnym Hot-Spotem?

Slep Ovi  - wybierz połączenie -> wybieram sieć domową -> wymagana aktualizacja slepu ( wersja 3.32.2.71 - 713 kb -> aktualizuj -> zezwolić aplikacji na używanie sieci do wysyłania i odbierania danych:

-> nie -> połączenie niedostępne-> telefon wraca do menu głównego

-> tak -> wybierz połączenie -> wybieram sieć domową -> połączenie niedostępne -> telefon sam zaczyna łączyć sie przez sieć komórkową

Co ciekawe do sklepu udaje się wejść przez odsyłacz z przeglądarki Nokia,  i wszystko jest ok do momentu próby pobrania jakiejś apliakcji. Zaczyna się pobierać i owszem, ale oczywiście przez sieć komórkową.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

Reinstalacja nie przyniosła rzadnych pozytywnych rezultatów, a nawet jest gorzej.

Sklep nadal nie działa, próba aktualizacji kończy się komunikatem błąg połączenia i telefon zaczyna łączyć się przez sieć komórkową.

Przestała działać przeglądarka Nokia -> komunikat  "błąd połączenia" - sprawdź zasięg i jeżeli problemy nieustąpią skontaktuj się z operatorem [006].

Sytuacją jestem lekko "zniesmaczony". Oddaję telefon w salonie korzystając z prawa reklamacji  "niezgodność towaru z umową".

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

Telefon wrócił z serwisu (Regeneris), który ograniczył się do wgrania softu (jako opis ustarki załączyłem wydruk z tegoż forum). Problem jak był, tak jest. Zastanawiam się czy przyczyna nie tkwi przypadkiem w brandowym t-mobilowskim oprogramowaniu - czysty zysk dla operatora za pobrane bajty. Jaka jest możliwość wgrania czystego softu, jak przedstawia się w takim przypadku kwestia gwarancji. Oddawać kolejny raz telefon w salonie żeby znów wysłali go do tego samego serwisu?
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
chipo608

Spróbuj ustawić w konfiguracji -> połączenie internetowe -> zawsze pytaj. przynajmniej nie będzie niespodzianek z niechcianym połączeniem.

Sprawdź sobie telefon w jakiejś otwartej sieci WiFi, choćby McDonald's zobaczysz jak tam słuchawka się zachowuje.

Sprawdź też, jak telefon działa na karcie od innego operatora...

Pobaw się słuchawką w trybie offline - bez karty sim...

Jeśli wciąż będzie klapa, oddawaj bez zastanowienia na gwarancję z opisem problemu, do skutku!

Powodzenia!

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

chipo608 napisali:

Spróbuj ustawić w konfiguracji -> połączenie internetowe -> zawsze pytaj. przynajmniej nie będzie niespodzianek z niechcianym połączeniem.

Sprawdź sobie telefon w jakiejś otwartej sieci WiFi, choćby McDonald's zobaczysz jak tam słuchawka się zachowuje.

Jeśli wciąż będzie klapa, oddawaj bez zastanowienia na gwarancję z opisem problemu, do skutku!

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Na razie wyłączyłem w ustawieniach na stronie t-mobila możliwość korzystania z internetu, co skutecznie rozwiązało problem ściągania kasy z konta. Wiem, że nie jest to rozwiązanie problemu, bo czasem nie ma dostępu do Wi-Fi, a trzeba skorzystać z internetu. Na szczęście do wakacji jest daleko.  Korzystając z rad moderatora  z któregoś wcześniejszego postu udało się doprowadzić do stanu, że chociaż przeglądarka nokiowska działa na Wi-Fi. Wysłałem zgodnie z mailem od moderatora tegoż forum zgłoszenie problemu przez link do odpowiedniego formularza.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Na razie wyłączyłem w ustawieniach na stronie t-mobila możliwość korzystania z internetu, co skutecznie rozwiązało problem ściągania kasy z konta. Wiem, że nie jest to rozwiązanie problemu, bo czasem nie ma dostępu do Wi-Fi, a trzeba skorzystać z internetu. Na szczęście do wakacji jest daleko.  Korzystając z rad moderatora  z któregoś wcześniejszego postu udało się doprowadzić do stanu, że chociaż przeglądarka nokiowska działa na Wi-Fi. Wysłałem zgodnie z mailem od moderatora tegoż forum zgłoszenie problemu przez link do odpowiedniego formularza.

Korzystająć z chwili wolnego czasu powalczyłem z telefonem, tym razem bez karty SIM.  Ponownie skonfigurowałem punkty dostępu według instrukcji Halszki ( chyba w dwóch przypadkach kolejene kroki nie do końca pokrywały się z poleceniami z instrukcji). Sukcesem jest to, że udało się zainstalować Operę ( pomimo wyświetlania podczas instalacji komunikatów o braku dostępu do pakietów danych i braku możliwości połączenia - po poczekaniu chwili instalacja poszłą przez Wi-Fi). W tej chwili Opera działa bez problemu. Dodatkowo nabrałem przekonania, że problem w telefonie sprawia brandowy t-mobilowy soft, próbując wymuszać połączenia przez GPRS.  Po wyjęciu karty SIM, nie mogłem wejsć do Ovi sklepu przez ikonkę skrótu ( przez przeglądarkę bez problemu), oraz nie udało się skonfigurować e-mail ( brak możliwości połączenia - spróbuj później) - nie będę próbował:smileyhappy:. Do poczty można zawsze wejść ze strony  - mini poczta wp.

Ponownie pytam, czy ktoś orientuje się jaka jest możliwość wgrania czystego dedykowanego softu zamiast wersji brandowej i jak się to ma do gwarancji i zgodności towaru z umową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia kolejnym osobom walczącym z problemem ubywania pieniędzy z konta mimo aktywnego połączenia Wi-Fi.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
bipocich

[ Edytowane ]

skierki napisali:

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Korzystająć z chwili wolnego czasu powalczyłem z telefonem, tym razem bez karty SIM.  Ponownie skonfigurowałem punkty dostępu według instrukcji Halszki ( chyba w dwóch przypadkach kolejene kroki nie do końca pokrywały się z poleceniami z instrukcji). Sukcesem jest to, że udało się zainstalować Operę ( pomimo wyświetlania podczas instalacji komunikatów o braku dostępu do pakietów danych i braku możliwości połączenia - po poczekaniu chwili instalacja poszłą przez Wi-Fi). W tej chwili Opera działa bez problemu. Dodatkowo nabrałem przekonania, że problem w telefonie sprawia brandowy t-mobilowy soft, próbując wymuszać połączenia przez GPRS.  Po wyjęciu karty SIM, nie mogłem wejsć do Ovi sklepu przez ikonkę skrótu ( przez przeglądarkę bez problemu), oraz nie udało się skonfigurować e-mail ( brak możliwości połączenia - spróbuj później) - nie będę próbował:smileyhappy:. Do poczty można zawsze wejść ze strony  - mini poczta wp.

Ponownie pytam, czy ktoś orientuje się jaka jest możliwość wgrania czystego dedykowanego softu zamiast wersji brandowej i jak się to ma do gwarancji i zgodności towaru z umową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia kolejnym osobom walczącym z problemem ubywania pieniędzy z konta mimo aktywnego połączenia Wi-Fi.

skierki problem w telefonie nie jest spowodowany "brandowym softem t-mobilowym".

Ja kupiłem telefon w sklepie i spotkałem się z tym samym problemem (http://discussions.nokia.com/t5/Asha-i-inne-telefony-Nokia-S30-i/NOKIA-Asha-302-ciągłe-pobieranie-da...). 

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek, jednak nic nie pomogło:smileysad:

Postąpiłem identycznie jak ty i zablokowałem transmisję danych u operatora. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
skierki

bipocich napisali:

skierki napisali:

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

skierki problem w telefonie nie jest spowodowany "brandowym softem t-mobilowym".

Ja kupiłem telefon w sklepie i spotkałem się z tym samym problemem (http://discussions.nokia.com/t5/Asha-i-inne-telefony-Nokia-S30-i/NOKIA-Asha-302-ciągłe-pobieranie-da...). 

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek, jednak nic nie pomogło:smileysad:

Postąpiłem identycznie jak ty i zablokowałem transmisję danych u operatora. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Dziękuję za informację, ja już machnąłem ręką i poddałem się.  Wiem jedno, jest to moja pierwsza  Nokia od modelu 3110 i na 100% ostatnia. Nie rozwiązany problem + podejście serwisu + wsparcia technicznego przelewa czarę goryczy.

Użyj zwykłego tekstu.