Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Asha 302 - problem z Wi-Fi

Opiekun
skierki

Asha 302 - problem z Wi-Fi

Witam

Telefon zakupiony w sieci T-mobile.

Wystęuje problem ktorego nie potrafię rozwiązać. Bez przeszkód została dodana domowa sieć Wi-Fi, telefon łączy się z nią każdorazowo bez problemu. Pomimo aktywnego połączenia Wi-Fi sygnalizowanego ikonką wszelkie próby łączenia się z internetem ( przeglądarka Nokia, przeglądarka t-mobila, czy zainstalowana Opera mini łączą się przez sieć komórkową).

Soft telefonu V 14,26 z 23.01.2012 Rm -813,  teoretycznie wyszedł nowy soft, ale po połączeniu z centrum aktualizacji wyśwtla sie komunikat,  że nie ma dostępnych aktualizacji ( w którymś z tematów było napisane , że aktualizacja zablokowana jest przez operatora?).

Sklep nokia - po połączeniu wyświetla się komunikat o konieczności pobrania nowszej wersji, próba pobrania kończy się komunikatem o błędzie w połączeniu.

Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych spowodowało jedynie, że wbudowana przeglądarka Nokii robi to przez Wi-Fi. Pozostałe problemy nie zostały rozwiązane.

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim,  żeby nowy telefon na starcie użytkowania przysparzał tyle problemów.

Byłem z telefonem również w salonie T-mobile,jedyno co zaproponowano to oddanie telefonu do serwisu ( po 1 dniu od otrzymania przesyłki).

Próby rozwiązania problemu kosztowały mnie już około 15-20zł, co może nie jest sumą dużą, ale wolałbym tę kwotę przeznaczyć na inne cele niż dofinansowywanie operatora z winy nie działającego telefonu.

Pzdrawiam

Krzysztof

Community Manager
MariaS

Dot.: Asha 302 - problem z Wi-Fi

Cześć skierki,

Witaj na naszym Forum pomocy technicznej Nokia!

W opisanej sprawie spróbuj ponownie skonfigurować punkt dostępu do internetu Wi-Fi.

W pierwszej kolejności usuń istniejące punkty dostępu Wi-Fi według podanej ścieżki:
Menu >> Ustawienia >> Łączność >> WLAN >> Zapisane sieci WLAN >> Opcje >> Usuń z listy.

Następnie:

Menu >> Ustawienia >> Konfiguracja >> Własne ustawienia >> Dodaj >> Web

Tutaj wpisz nazwę i hasło do swojej sieci Wi-Fi.  

Menu >> Ustawienia >> Konfiguracja >> Domyślne ustaw. Konfigur. >>Tutaj wybierz i uaktywnij stworzoną przed chwilą konfigurację.

Włącz też Menu – Ustawienia – Konfiguracja –  Domyślne we wszystkich konfiguracjach  - Tak

Menu – Ustawienia – Konfiguracja – Preferow. Punkt dostępu >> Tutaj wybierz stworzony przed chwilą punkt dostępu Wi-Fi.

Jeśli to nie przyniesie skutku, wykonaj ponowną instalację systemu przez program Nokia Suite  (w zakładce „Aktualizacja” wybierz W przypadku problemów z urządzeniem, możesz ponownie zainstalować jego oprogramowanie.)

Daj znać czy to rozwiązało problem :smileyhappy:

Pozdrawiam
MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520  Lumia Pomoc – In-Device Solutions  

Seguici su Twitter Oglądaj filmiki Microsoft Lumia

Opiekun
skierki

Dziękuję za szybką reakcję.

Ścieżki podane w poście wyżej nie do końca pokrywały się z tym co wyświetlał w kolejnych krokach telefon, ale udało się dojść do etapu w którym przeglądarki działają na domowym Wi Fi ( chociaż nie do końca, o czym później).

Udało się przez przeglądarkę Nokii ściągnąć i zainstalować Operę mini i działa ona w tej chwili na domowym Wi-Fi.

Jak to się będzie zachowywać w spotkaniu z ogólnodostępnym Hot-Spotem?

Slep Ovi  - wybierz połączenie -> wybieram sieć domową -> wymagana aktualizacja slepu ( wersja 3.32.2.71 - 713 kb -> aktualizuj -> zezwolić aplikacji na używanie sieci do wysyłania i odbierania danych:

-> nie -> połączenie niedostępne-> telefon wraca do menu głównego

-> tak -> wybierz połączenie -> wybieram sieć domową -> połączenie niedostępne -> telefon sam zaczyna łączyć sie przez sieć komórkową

Co ciekawe do sklepu udaje się wejść przez odsyłacz z przeglądarki Nokia,  i wszystko jest ok do momentu próby pobrania jakiejś apliakcji. Zaczyna się pobierać i owszem, ale oczywiście przez sieć komórkową.

Pozdrawiam

Opiekun
skierki

Reinstalacja nie przyniosła rzadnych pozytywnych rezultatów, a nawet jest gorzej.

Sklep nadal nie działa, próba aktualizacji kończy się komunikatem błąg połączenia i telefon zaczyna łączyć się przez sieć komórkową.

Przestała działać przeglądarka Nokia -> komunikat  "błąd połączenia" - sprawdź zasięg i jeżeli problemy nieustąpią skontaktuj się z operatorem [006].

Sytuacją jestem lekko "zniesmaczony". Oddaję telefon w salonie korzystając z prawa reklamacji  "niezgodność towaru z umową".

Opiekun
skierki

Telefon wrócił z serwisu (Regeneris), który ograniczył się do wgrania softu (jako opis ustarki załączyłem wydruk z tegoż forum). Problem jak był, tak jest. Zastanawiam się czy przyczyna nie tkwi przypadkiem w brandowym t-mobilowskim oprogramowaniu - czysty zysk dla operatora za pobrane bajty. Jaka jest możliwość wgrania czystego softu, jak przedstawia się w takim przypadku kwestia gwarancji. Oddawać kolejny raz telefon w salonie żeby znów wysłali go do tego samego serwisu?
Uczestnik
chipo608

Spróbuj ustawić w konfiguracji -> połączenie internetowe -> zawsze pytaj. przynajmniej nie będzie niespodzianek z niechcianym połączeniem.

Sprawdź sobie telefon w jakiejś otwartej sieci WiFi, choćby McDonald's zobaczysz jak tam słuchawka się zachowuje.

Sprawdź też, jak telefon działa na karcie od innego operatora...

Pobaw się słuchawką w trybie offline - bez karty sim...

Jeśli wciąż będzie klapa, oddawaj bez zastanowienia na gwarancję z opisem problemu, do skutku!

Powodzenia!

Opiekun
skierki

chipo608 napisali:

Spróbuj ustawić w konfiguracji -> połączenie internetowe -> zawsze pytaj. przynajmniej nie będzie niespodzianek z niechcianym połączeniem.

Sprawdź sobie telefon w jakiejś otwartej sieci WiFi, choćby McDonald's zobaczysz jak tam słuchawka się zachowuje.

Jeśli wciąż będzie klapa, oddawaj bez zastanowienia na gwarancję z opisem problemu, do skutku!

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Na razie wyłączyłem w ustawieniach na stronie t-mobila możliwość korzystania z internetu, co skutecznie rozwiązało problem ściągania kasy z konta. Wiem, że nie jest to rozwiązanie problemu, bo czasem nie ma dostępu do Wi-Fi, a trzeba skorzystać z internetu. Na szczęście do wakacji jest daleko.  Korzystając z rad moderatora  z któregoś wcześniejszego postu udało się doprowadzić do stanu, że chociaż przeglądarka nokiowska działa na Wi-Fi. Wysłałem zgodnie z mailem od moderatora tegoż forum zgłoszenie problemu przez link do odpowiedniego formularza.

Opiekun
skierki

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Na razie wyłączyłem w ustawieniach na stronie t-mobila możliwość korzystania z internetu, co skutecznie rozwiązało problem ściągania kasy z konta. Wiem, że nie jest to rozwiązanie problemu, bo czasem nie ma dostępu do Wi-Fi, a trzeba skorzystać z internetu. Na szczęście do wakacji jest daleko.  Korzystając z rad moderatora  z któregoś wcześniejszego postu udało się doprowadzić do stanu, że chociaż przeglądarka nokiowska działa na Wi-Fi. Wysłałem zgodnie z mailem od moderatora tegoż forum zgłoszenie problemu przez link do odpowiedniego formularza.

Korzystająć z chwili wolnego czasu powalczyłem z telefonem, tym razem bez karty SIM.  Ponownie skonfigurowałem punkty dostępu według instrukcji Halszki ( chyba w dwóch przypadkach kolejene kroki nie do końca pokrywały się z poleceniami z instrukcji). Sukcesem jest to, że udało się zainstalować Operę ( pomimo wyświetlania podczas instalacji komunikatów o braku dostępu do pakietów danych i braku możliwości połączenia - po poczekaniu chwili instalacja poszłą przez Wi-Fi). W tej chwili Opera działa bez problemu. Dodatkowo nabrałem przekonania, że problem w telefonie sprawia brandowy t-mobilowy soft, próbując wymuszać połączenia przez GPRS.  Po wyjęciu karty SIM, nie mogłem wejsć do Ovi sklepu przez ikonkę skrótu ( przez przeglądarkę bez problemu), oraz nie udało się skonfigurować e-mail ( brak możliwości połączenia - spróbuj później) - nie będę próbował:smileyhappy:. Do poczty można zawsze wejść ze strony  - mini poczta wp.

Ponownie pytam, czy ktoś orientuje się jaka jest możliwość wgrania czystego dedykowanego softu zamiast wersji brandowej i jak się to ma do gwarancji i zgodności towaru z umową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia kolejnym osobom walczącym z problemem ubywania pieniędzy z konta mimo aktywnego połączenia Wi-Fi.

Doradca
bipocich

[ Edytowane ]

skierki napisali:

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

Korzystająć z chwili wolnego czasu powalczyłem z telefonem, tym razem bez karty SIM.  Ponownie skonfigurowałem punkty dostępu według instrukcji Halszki ( chyba w dwóch przypadkach kolejene kroki nie do końca pokrywały się z poleceniami z instrukcji). Sukcesem jest to, że udało się zainstalować Operę ( pomimo wyświetlania podczas instalacji komunikatów o braku dostępu do pakietów danych i braku możliwości połączenia - po poczekaniu chwili instalacja poszłą przez Wi-Fi). W tej chwili Opera działa bez problemu. Dodatkowo nabrałem przekonania, że problem w telefonie sprawia brandowy t-mobilowy soft, próbując wymuszać połączenia przez GPRS.  Po wyjęciu karty SIM, nie mogłem wejsć do Ovi sklepu przez ikonkę skrótu ( przez przeglądarkę bez problemu), oraz nie udało się skonfigurować e-mail ( brak możliwości połączenia - spróbuj później) - nie będę próbował:smileyhappy:. Do poczty można zawsze wejść ze strony  - mini poczta wp.

Ponownie pytam, czy ktoś orientuje się jaka jest możliwość wgrania czystego dedykowanego softu zamiast wersji brandowej i jak się to ma do gwarancji i zgodności towaru z umową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia kolejnym osobom walczącym z problemem ubywania pieniędzy z konta mimo aktywnego połączenia Wi-Fi.

skierki problem w telefonie nie jest spowodowany "brandowym softem t-mobilowym".

Ja kupiłem telefon w sklepie i spotkałem się z tym samym problemem (http://discussions.nokia.com/t5/Asha-i-inne-telefony-Nokia-S30-i/NOKIA-Asha-302-ciągłe-pobieranie-da...). 

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek, jednak nic nie pomogło:smileysad:

Postąpiłem identycznie jak ty i zablokowałem transmisję danych u operatora. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Opiekun
skierki

bipocich napisali:

skierki napisali:

skierki napisali:

chipo608 napisali:

Powodzenia!

Dziękuję za radę.

skierki problem w telefonie nie jest spowodowany "brandowym softem t-mobilowym".

Ja kupiłem telefon w sklepie i spotkałem się z tym samym problemem (http://discussions.nokia.com/t5/Asha-i-inne-telefony-Nokia-S30-i/NOKIA-Asha-302-ciągłe-pobieranie-da...). 

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek, jednak nic nie pomogło:smileysad:

Postąpiłem identycznie jak ty i zablokowałem transmisję danych u operatora. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Dziękuję za informację, ja już machnąłem ręką i poddałem się.  Wiem jedno, jest to moja pierwsza  Nokia od modelu 3110 i na 100% ostatnia. Nie rozwiązany problem + podejście serwisu + wsparcia technicznego przelewa czarę goryczy.