Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Nokia 301 bardzo szybko rozładowuje baterie

Nowy użytkownik
usiex
Zaakceptowane rozwiązanie

Nokia 301 bardzo szybko rozładowuje baterie

Witam

Mam problemik z tym telefonikiem bateria trzyma maksymalnie dwa dni bez żadnej rozmowy (czuwanie).

Jeżeli porozmawiam około 10-15 minut to czas ten skraca się do 1,5 dnia.

Czy to tak ma być.Przecież to jakaś tragedia.Może coś trzeba ustawić albo zaktualizować oprogramowanie .Bardzo proszę o odpowiedź.W jaki sposób najłatwiej uaktualnić ?

Dziękuje za infor

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

Dot.: Nokia 301 bardzo szybko rozładowuje baterie

masz ten model; http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,5134,nokia_301_-_jedna_z_najlepszych_w_swojej_kategorii,testy,... jesli tak to oddaj do naprawy (do nokia care)

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
usiex

Witam

Czyli co telefon jest uszkodzony czy bateria coś nie tak.Telefon ma dwa tygodnie raptem.

Jest to jakaś wada fabryczna czy mój egzemplarz jest uszkodzony.Z parametrów wynika że ma bardzo dobrze trzymac bateria a tu porażka.
Czy ktoś się spotkał z tym problemem w swoim telefonie.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

no wlasnie z parametrow wynika,ze bateria powinna trzymac dlugo-dlatego oddaj do autoryzowanego serwisu.
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Cino93

Z tego co wyczytałem na forum angielskim jest to problem software przy korzystaniu z połączenia internetowego, w wersji dual sim go nie ma. Nic tylko czekać na aktualizacje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
usiex

Ja wogóle niekorzystam z internetu na tym  telefonie.Rozmawiam dosłownie po pare minut dziennie i efekt jest taki jak opisałem.Zanieść do serwisu czy czekać na nowe oprogramowanie?

Dzięki

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

naprawią prawie 'od reki' a aktualizacja wyjdzie niewiadomo kiedy i czy w ogole... Twoj wybor :smileywink:
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Cino93

Nie naprawia, kolega oddal "naprawili" i dalej jest to samo.
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
grzes

Mam ten telefon od miesiąca.Bateria rzeczywiście słabo trzyma,ale jeszcze gorszy jest ekran.W słońcu nic na nim nie widać.Nokia zastosowała wyświetlacz LCD TFT wykonany chyba w najprostrzej (najtańszej) technologii,może więc      jego podświetlanie  tak szybko "kończy" baterię? Szkoda,bo telefon zapowiadał się naprawdę fajnie i wiele osób na niego czekało.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
darek74

dokładnie bo faktycznie trzyma max 2 dni przy wł. opcji mail for exchange, dziś wył tą opcje i sprawdze czy pomoglo aby bateria trzymala wiecej
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
sekam

Nokię 301 mam od ponad 3 tygodni,Bardzo słaba bateria,Czas czówania max 4-dni. A miało być tak pięknie!

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
DesiaP

Witaj sekam, 

Miło cię widzieć na Forum pomocy technicznej Nokia.

Oto jak możesz wydłużyć czas działania baterii mojego urządzenia Nokia?

Poniżej znajduje się kilka najskuteczniejszych wskazówek:

– włączaj funkcję Bluetooth tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz;
– ustaw połączenie GPRS na wartość „Gdy trzeba”;
– ustaw „tryb uśpienia”, jeśli jest dostępny.

Pozdrawiam, 
DesiaP
 Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
sekam

Niestety nic mi to nie pomogło, wszystkie ustawienia sa poprawne, nic zbednego nie jest wlaczone (sprawdzałem) kupiłem ten telefon pod wpływem impulsu i tylko i wyłacznie ze względu na długa prace baterii.No i jestem niemile zaskoczony, nie spodziewałem sie ze tak sie rozczaruje.Producent podaje (chwali sie) ze bateria ma wytrzymywac ponad m-cą a w praktyce jest inaczej.Z tego co czytam widze ze nie tylko ja mam takie problemy, jednym słowem ten telefon to jeden wielki bubel i nieudane dziecko firmy NOKIA....

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
darek74

minęło pare h i jest dobrze wskaźnik naladowania baterii stoi na full jutro podam jak to dalej wygląda, na razie wyłączenie mail for exchange pomoglo.
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mroxiziz

darek74 napisali:
minęło pare h i jest dobrze wskaźnik naladowania baterii stoi na full jutro podam jak to dalej wygląda, na razie wyłączenie mail for exchange pomoglo.

Kolego, możesz krok po kroku wytłumaczyć jak wyłączyłeś tego maila? mam ten sam telefon i ten sam problem, wiec z wielka checia sam zrobie kazda mozliwa rzecz

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
darek74

Wejdz w opcje tego programu i na samym dole jak dobrze pamiętam ostatnia opcja.Troszke pomoglo po 7h spadla tylko jedna kreska i do teraz sie trzyma na 3 wiec po ponad 26h to juz jest lepiej.

mroxiziz napisali:

darek74 napisali:

Kolego, możesz krok po kroku wytłumaczyć jak wyłączyłeś tego maila? mam ten sam telefon i ten sam problem, wiec z wielka checia sam zrobie kazda mozliwa rzecz

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Cino93

[ Edytowane ]

Hah dobrze jakby chociaż było ich 5 bo jak telefonu woogole sie nie dotyka i ma wyłączony przesył danych mobilnych to trzyma 3...  a kupiłem go ze względu na baterie

[Informacja moredatora]: Post został edytowany. Usunięto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy Technicznej.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
darek74

Faktycznie po dokładnie 27h stan naładowania jest na połowie. po kilku rozmowach i sms.
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mroxiziz

Niestety nie moge wejść do tego programu, bo nie chce się telefon połączyć z internetem... więc tego nie sprawdze. ale jak po 27h bateria spadła Ci o połowę to też nie rewelacja... Ja zauważyłem, że u mnie nie ma znaczenia wielkiego czy gadam dużo, czy telefon leży. 1,5 - 2dni i leży bateria. czekam na odpowiedź konkretną od Nokii. chyba że skoro to telefon budżetowy, więc Nokia za bardzo się nie przejmie i nic nie z tym nie zrobi. co innego jaby w lumii 925 była taka wada. szybko by znaleźli przyczynę, a w ogole w testach by to wyszło i na półki trafiłby dobry produkt

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
DesiaP

[ Edytowane ]

Witaj mroxiziz,

Ten sam wątek jest rozwijany na forum UK.

Przyczyny takiego zachowania baterii mogą być różne, ale generalnie jeżeli są używane aplikacje, które wymagają stałego połączenia internetowego, czas rzeczywiście może być tak krótki.

Takie aplikacje mogą być – Whatsapp /lub inne do czatu itd./, Mail for Exchange, skrzynka pocztowa /np. jeżeli synchronizacja jest ustawiona na co kilka minut/.

W przypadku używania takich aplikacji połączenie internetowe zostaje otwarte.

Inne przyczyny to tryb sieci wybrany w telefonie: jeżeli został wybrany tryb podwójny, telefon ciągle przełącza między siecią 2G, a 3G.

Oto wskazówka, którą mogę Ci podać: Łączność 3G pomaga w szybszym przeglądaniu stron internetowych, jednak jeśli nie używasz często tej funkcji, możesz łatwo zmienić w ustawieniach telefonu tylko na GSM (2G). To wydłuży czas pracy baterii. Zazwyczaj to ustawienie znajduje się w: Menu > Ustawienia > Urządzenie > Tryb sieci.

Jeżeli dalej masz wątpliwości, możesz się udać do najbliższego Serwisu Nokia Care. Pełny wykaz Autoryzowanych Punktów Sprzedaży i Serwisu Nokia Care znajduje się na stronie: http://www.nokia.com/pl-pl/sklepy-nokia

Pozdrawiam :smileyhappy:,

DesiaP

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.