Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Nokia Asha 300 - ekran dotykowy nie dziala

Zarejestrowany użytkownik
sylmarg
Zaakceptowane rozwiązanie

Nokia Asha 300 - ekran dotykowy nie dziala

Witam,

Mam Nokię 300, której ekran nagle przestał działać. Sciągnęłam sobie na komputer zdjęcia i video (poprzez kabel USB), ale nie wiem jak sciągnąć kontakty i zapisane wiadomości, gdyż te pozycje nie wyświetlają się na ekranie komputera. Wyciągnęłam kartę SIM, ale przed akceptacją PINu telefon pyta, czy zaakceptować włączenie bez karty. I tu pojawia się problem, gdyż ekran nie działa, a ja nie mam pojęcia, czy któraś z kombinacji klawiszy pozwoli na akceptację.

Czy w związku z tym jest jakakolwiek możliwość zgrania kontaktow i wiadomości na komputer (z pamięci telefonu), poprzez kabel UBS, jeśli ekran dotykowy w ogóle nie działa?

Z góry dziekuję za odpowiedź
pozdarwiam
Sylwia

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
DesiaP

Dot.: Nokia Asha 300 - ekran dotykowy nie dziala

Witam sylmarg,

Możesz ściągnąć kontakty i zapisane wiadomości z Twojej Nokia Asha 300 za pomocą programu Nokia Suite, który jest dostępny tutaj.

Więc mimo, że ekran dotykowy nie odpowiada, spróbuj podłączyć go do komputera i uruchomić Nokia Suite. Za pomocą najnowszej wersji pakietu Nokia Suite możesz kopiować kontakty, kalendarz i zdjęcia z telefonu Nokia do komputera lub do usługi Microsoft SkyDrive. Pakiet Nokia Suite pozwala zapisywać wszystkie wiadomości SMS w pliku. Plik wiadomości w formacie .csv można później otwierać przy użyciu różnych aplikacji. Wskazówki jak można to zrobić znajdziesz tu. 

Polecam ci również bezpośredni kontakt z Autoryzowanym Punktem Serwisowym Nokia Care w celu przetestowania Twojego telefonu Nokia Asha 300. Tam tez możesz zapytać się jak dokonać kopii zapasowej danych. Pełny wykaz Autoryzowanych Punktów Sprzedaży i Serwisu Nokia Care znajduje się na stronie: http://www.nokia.com/pl-pl/sklepy-nokia.

Telefon można także oddać do punktu zakupu, skąd zostanie odesłany do naszego punktu serwisowego. Jednocześnie informujemy, że do wykonania naprawy gwarancyjnej potrzebne są jako dokumenty karta gwarancyjna i dowód zakupu produktu.

Pozdrawiam :smileyhappy:

DesiaP

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
wyświetlacz

Dzień dobry, mam również problem z niedziałającym ekranem w modelu Nokia Asha 300. Co więcej ściągnęłam program, który miał mi pomóc odzyskać dane z telefonu do komputera, ale niestety nie działa to na wyłączonym telefonie a wlączyć się go nie da bo ekran dotykowy nie działa. Czy jest jakis sposób na to żeby jednak coś zadziałało?

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

[ Edytowane ]

mozesz oddac telefon do nokia care lub jakiegos komisu/serwisu GSM i tam go powinni uruchomic/postawic :smileywink:

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunięto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje.  

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
JanB5

W dniu dzissiejszym też pojawił się problem w mojej noki Asha 300.

Po włączeniu i w poisaniu PIN nie działa dotyk "OK", natomiast  można zatwierdzić to przyciskiem obok "usuń".

Gdy się zablokuje, nie działa pasek odblokowania. Jedyna możliwość to wyjęcie akumulatora i ponowne logowanie.  A wogóle to te dotyki funkcyjne jakby zmieniły swoje położenie. Naciskam jeden przycisk, wyskakuje drugi obok. :smileyhappy:

Wygląda na to jakby cała aplikacja zwariowała.

Co można z tym zrobić?

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
DesiaP

Cześć JanB5

Prosimy zapoznaj się z powyższym rozwiązaniem, które podaliśmy w tym temacie. To powinno Ci pomóc. 

Jeśli będziesz miał dalej wątpliwości polecamy Ci udać się do najbliższego autoryzowanego serwisu http://www.nokia.com/pl-pl/sklepy-nokia.

Pozdrawiam :smileyhappy:,

DesiaP

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.