Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Nokia Asha 302 - usterka

Nowy użytkownik
jurek1969

Nokia Asha 302 - usterka

Witam Państwa

może ktoś będzie w stanie mi pomóc. 3 miesiące temu wykupilem w sieciT-mobile abonament do którego otrzymałem Nokia Asha 302. Dodam, ze jest to abonament na Stowarzyszenie pomagajace niepełnosprawnym, a telefon mial służyć naszym wolontariuszom.

po 3 tygodniach użytkowania telefon uległ awarii. Sam z siebie przestał działać, tzn. przestała działać klawiatura poza czerwoną słuchawką, służącą do kończenia połączeń. Przy pomocy kabla USB oraz oprogramowania ze strony producenta zainstalowalem ponownie oprogramowanie telefonu, jednak w niczym to nie pomoglo. Po wyjeciu baterii na dobe telefon działal normalnie przez około godzinę i znowu ten sam problem powracał. Oddałem go do Salonu, który odesłał telefon na naprawę gwarancyjną do serwisu: Regenersis. Pomimo, że opisaliśmy usterkę, to telefon powrocił "naprawiony" z opisem dokonanych napraw, gdzie m. innymi wpisano wymiane wyświetlacza...naprawe dźqwieku i wiele innych. Gołym okiem widac, że wyświetlacz nie jest wymieniony, ale co tam...miałem nadzieję, że telefon działa, jednak po włączeniu znowu działał tylko godzinę a potem już tylko czerwona słuchawka...

Ponownie oddałem go do salonu, ktory odesłał do tego samego serwisu. Tym razem czekalem jakieś 1.5 miesiąca. Telefon odebrałem wczoraj i znowu to samo...po godzinie nie nadaje się do uzytku. Opadają mi ręce...panowie z serwisu opisali w piśmie, że nie stwierdzają awarii telefonu...mial służyć wolontariuszom...ich podopiecznym...niepelnosprawnym...a okazało się, że placimy abonament, a telefonu de facto nie mamy.

Nie wiem już co robić. Oddać go znowu do naprawy ? Ale po co ? A może w tym modelu coś trzeba poprostu nacisnąc...ustawić...może mogą mi Państwo pomóc ? będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Jurek.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
pantera_115

Dot.: Nokia Asha 302 - usterka

Witaj. Miałem podobne objawy w innym modelu telefonu Nokia. Jeśli posiadasz włożoną do telefonu kartę pamięci to ją wyjmij i użytkuj telefon normalnie. Być może problem związany jest z kartą pamięci. U mnie wystarczyło sformatować kartę. Nadmieniam, że telefon kika razy był oddawany do serwisu, który nie mógł sobie poradzić z usterką. Pozdrawiam
Użyj zwykłego tekstu.