Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

nokia 515

Uczestnik
grzes

nokia 515

Jak spisuje się bateria w tym telefonie? Proszę o opinie użytkowników.

Opiekun
venoom23

Dot.: nokia 515

Bateria spisuje się dość dobrze. z 2 kartami sim spokojnie wytrzymuje 2 dni z czestym pisaniem smsów. Ponieważ mam dual sim i mam w tej nokii problem. Otóż antena zasięgu znajduję sięw tym modelu na dole obudowy, kiedy trzymam ten telefon w reku (zasłaniając antene ręką bo nie sposób jej nie zasłaniać) nokia momentalnie gubi zasięg, jest on słabszy i kreski spadają. Ewidentnie widać to kiedy zabiorę rękę z anteny - zasięg wzrasta. O co chodzi? Mam jakiś wadliwy  egzemplarz? 

Profesor
plepleple

Podobno są problemy z zasięgiem w tych telefofnach. Inni użytkownicy też się skarżą. Tylko nie wiem , na dwóch kartach, czy tylko na SIM 2?.:question:

Opiekun
venoom23

W mojej nokii tak jak mówie: zasięg łapie dość dobrze, nie jest to może tak super jak mój poprzedni telefon Samsung Solid C3350 ale radzi sobie ok. Tyle że kiedy zasłonie ręką obszar gdzie znajduje się antena telefonu, kreski na wyświetlaczu ewidentnie giną, na wiosce w moim domu nawet potrafią spaść do 0. I teraz moje pytanie - czy to jakiś wadliwy egzemplarz czy może tak już nokia ma, bo w komisie udzielili mi odpowiedzi że tak niby powinno być bo antena w telefonie umieszczona na dole telefonu to wymagania Unii Europejskiej. Natomiast w punkcie operatora (plus gsm), gdzie nabyłem telefon byli gotowi wysyłać mi telefon na gwarancję. Czytałem w internecie i doszedłem do wniosku że to chyba nie będzie miało sensu. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na mój problem? Z góry bardzo dziękuje.

Profesor
plepleple

[ Edytowane ]

Rzeczywiście jest tak, jak piszesz. Po zasłonięciu anteny ręką w SG2 zasięg spada o jedną kreskę. Natomiast w sieci 2G nie ma różnicy.(sprawdzałem na innym telefonie)

Wizjoner komórek
m3ryl

taki ''martwy uscisk'' :smileywink:

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Opiekun
venoom23

Tak dokładnie - "martwy uścisk". Jest wogle jakis sens wysyłania telefonu na serwis? Czy oni coś mogą z tym zrobić, czy to już tak powinno zostać? Bo znając życie stwierdzą pewnie że telefon sprawny i po 2 tyg. odeślą spowrotem.. 

Profesor
plepleple

Kwestia zasięg zależy też od typu telefonu. W Nokii C2-01 antena też jest na dole a po zasłonięciu jej ręką nie traci żadnej kreski.U konkurencji SG4 ma jeszcze gorsze problemy z zasięgiem. Na pytanie, czy oddać go do serwisu sam sobie odpowiedziałeś.

Opiekun
venoom23

No cóż, dziękuję za odpowiedzi. Jestem tylko ciekaw, czy tylko mój egzemplarz tak ma czy inni też się na to samo skarżą.

Profesor
plepleple

@ vennom23

Sprawdż czy twój telefon pracuje tylko w 2G tam gdzie Tobie spada zasięg do 0, może przy braku zasięgu w 3G telefon nie przełącza się automatycznie na 2G?

Opiekun
venoom23

Podczas wyboru trybu sieci mam do wyboru: *dwuzakresowy; *3G oraz *GSM. Na każdym z tych trybów zasięg ginie tak samo podczas zwykłego wzięcia telefonu w rękę. W mieście nie zawsze gubi zasięg, ale czesto ginie tylko do 1 kreski po zasłonięciu anteny a czasem trzyma na full. Obecnie mieszkam na wsi gdzie położę telefon na półce czy na oknie nokia od razu łapnie z 2 czasem 3 kreski nawet, kiedy tylko wezmę ją w rękę odpisać smsa czy zadzwonić od razu traci zasięg. I jestem pewien że to przez rękę bo trzymając telefon w gorze w tej samej pozycji tylko delikatnie dwoma palcami na górnej części obudowy, nie zasłaniając przy tym anteny nokia momentalnie zaczyna lapać zasięg. Także tak to wygląda. Nawet wyłączenie 3G w telefonie mi nie pomaga..

Profesor
plepleple

Wydaje mi się, ze coś jest nie tak z Twoim telefonem. 1) Problemy z zasięgiem przeważnie występują w sieci Play, w Plusie raczej nie. 2) Na 2G-GSM powinieneś mieć dużo lepszy zasięg niz w 3G, czyli u tego samego operatora na SIM2 która pracuje tylko w 2G. 3)Nie ma takiej mozliwości ,aby w mieście telefon tracił zasięg.4) Zasłonięcie anteny w Nokiach 500, C2-01( umieszczone są na dole) w ogóle nie wpływa na zasięg.5) Gdy zmieniłeś ustawienia z dual na 2G-GSM powinieneś mieć dużo lepszy zasięg- w mieście 4 kreski. Możesz go oddawać do servisu w Nokia Care aż do skutku, albo wymiany na nowy. Możesz też go sprzedać i kupić sobie inny.

Opiekun
venoom23

Dziękuję bardzo za poradę Plepleple. Będę musiał jakoś radzić z tym problemem. Pozdrawiam !

Opiekun
venoom23

Dzisiaj zachodze do punktu operatora Plus i jeszcze raz tłumacze problem z moim zasięgiem w nokii 515 dual sim. Byłem gotowy reklamować telefon. Akurat leżały nowe modele przed chwilą przywiezione z fabryki. Spytałem się czy mogę wsadzić swoją kartę SIM do ich telefonu (515tki) i zobaczyć czy taki sam problem istnieje tak samo jak w mojej nokii tyle że w nieodpalanym jeszcze egzemplarzu. Ku mojemu zdziwieniu telefon tak samo gubił zasięg jak i mój telefon. Czy to przypadek? A może Nokia 515 dual sim jest fabrycznie nieudana pod względem anteny zasięgu? 

Profesor
plepleple

Jeżel jest tak jak piszesz to możesz na piśmie żądać rozwązania umowy kupna i kupić sobie inny model. W ustawie z dnia 27 lipca 2002r. Dz. U.141 poz. 1176 pisze; " Art 8.1 Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący moze żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa lub wymiana są niemożliwe...." , " Art 8.4 Jeżeli kupujący z przyczyn  określonych  w ust 1, nie moze żadać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupująceg na znaczne niedogodności ma on prawo domagać sięstosownego obnizenia ceny albo odstąpić od umowy..."  W Twoim przypadku naprawa bądż wymiana są niemożliwe bo towar jest fabrycze wadliwy ( co sam sprawdziłeś w salonie ) , a wada uniemożliwia Tobie normalne jego użytkowanie. Oczywiście zrobisz co zechcesz. Pozdrawiam

Nowy użytkownik
AmbIT

Dot.: nokia 515 problemy z zasięgiem

a może jest jakiś sposób wzmocnienia synału poprzez dodanie lokalnie jal]kiejś pętli indukcyjnej

Uczestnik
PeJot

Czy komuś udało się zsynchronizować kalendarz i notatnik z kontem Googlew Nokia 515?

Profesor
plepleple

@PeJot

A czytałeś temat  Nokia Asha 206 synchronizacja z dnia 2013-11-25.

Uczestnik
PeJot

@plepleple
Teraz już czytałem i nie wiele to zmieniło ponieważ ja chcę zsynchronizować kalendarz telefonu z kalendarzem Googla. O ile na szczęście udało mi się to zrobić z kontaktami o tyle z kalendarzem nie daję rady.
Profesor
plepleple

@PeJot

Jesteś pewien, że wpisałeś:

1) w Bazie danych kontaktów tylko w Adresie bazy danych-kontakty

2) w Bazie danych kalendarza tylko w Adresie bazy danych-kalendarz

3) w Bazie danych notatek tylko w Adresie bazy danych-notatki