Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: 820 niedostarcza sms

Uczestnik
Kitza

820 niedostarcza sms

Lumia 820 po wysłaniu sms przychodzi potwierdzenie dostarczenia sms, wszystko było wy fajnie gdyby te sms dochodziły ale gdzieś giną, po zobaczeniu bilingu okazało się że automatycznie dopisuje prefiks "48" do kontaktów a nie mam możliwości wyłączenia. Co mam robić tygodniową zabawkę oddać na 2 tygodnie do serwisy?

Profesor
Gagman

Kitza napisali:

...okazało się że automatycznie dopisuje prefiks "48" do kontaktów a nie mam możliwości wyłączenia.

nie wiem czy to wina dopisywania prefiksu czy czegoś innego. Ogólnie u mnie wszystkie numery kontaktów stacjonarne czy komórkowe mają prefiks kraju bo sam go wpisałem, dokładnie dla Polski to +48. Przydaje się to w roamingu. A i problemów z smsami nie mam.

Jeśli chodzi o automatyczne dodawanie, to można to wyłączyć: Ustawienia>aplikacje>telefon>asystent połączeń

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Profesor
T_PL

Po kolei:

1. Telefon od operatora, czy z wolnego rynku (sklep)?

2. Jeżeli w p. 1 jest operator, to czy karta SIM jest pierwszą, jaka została użyta w tym urządzeniu, czy np. telefon pochodzi od jednego operatora a (mimo braku sim-locka) jest używany z kartą innej sieci?

3. Czy telefon odbiera prawidłowo sms'y?

4. Czy wysłane w ogóle nie docierają do odbiorców, czy dotyczy to wybranych numerów lub dociera co któryś?

5. Czy korzystasz (lub w ogóle jest zainstalowany) Skype w telefonie?

Z pewnością trzeba sprawdzić numer centrum SMS w: ustawienia -> aplikacje -> wiadomości. Może telefon ma numer innego operatora i jakimś dziwnym trafem nie pobrał konfiguracji do nowej karty sim?

Faktycznie dziwne jest to, że przychodzą raporty - coś tu nie gra.

Co do prefiksu - nie przeszkadza. Jako ciekawostkę dodam, że np. Era GSM przez wiele lat wymagała prefiksów dla SMS'ów. Dzwnonić można było na krajowe numery w postaci 9-cyfrowej, ale aby wysłać SMS trzeba było dopisać "+48" do każdego krajowego numeru komórkowego. Obecnie nie trzeba, ale to nie przeszkadza a nawet pomaga (w roamingu nie trzeba edytować numerów przed dzwonieniem / sms-owaniem). Ważne, aby prefix zawierał "+" a nie samo "48", choć biling operatora może go nie pokazywać, to numer w spisie telefonów musi być poprawny. Z "+48" albo bez - jedynie 9 cyfr.

Wyłączenie i odinstalowanie aplikacji Skype, do czasu aż przestanie powodować problemy może okazać się pomocne.

Sprawdziłbym jeszcze "sieć+" i na wszelki wypadek wybrał zredukowany zestaw znaków oraz wysłał próbną wiadomość z 1 znakiem, liczbą - czymkolwiek. Nie pusty, ale też nie długi i bez żadnych znaków diakrytycznych. Może jest problem z dzieleniem długich wiadomości.

Możliwości jest wiele - temat poruszony na forum MS m. in. tu (jeśli EN to nie problem):

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wptext/text-message-cant-send-in-wp8/4c571a02-...

Niektóre osoby również wspominają, że dostają raporty, a mimo to wiadomości nie docierają.

Uczestnik
Kitza

1. Telefon od operatora jestem pierwszym włascicielem,

2. Karta Sim przyszła specjalnie do tego telefono bo musiała być micro.

3. Telefon odbiera sms.

4 .Telefon wysyła sms pod warunikiem że przed nr tel nie jest wpisany +48 jak jest to na bilingu wyglada to tak 4848602xxxxxx

Nr operatora jest prawdłowy, rozmawiłam z biurem obsługi klienta,

Nie uruchamiałam jeszcze aplikacji skypa,

W spisie telefonów mam wpisane nr tel z prefiksem( +48)  i bez,

Ustawiłam zredukowanie znaków i niestety nie dało do rezeltatu 

Sms były wysyłane do najbliszej rodziny a tel do którego miał dość leżał obok mnie wiec naprawde sms nie dochodzą

:smileysad:

Uczestnik
Kitza

...o automatyczne dodawanie, to można to wyłączyć....

zgodnie z rozpiską wykonałam sprawdznie wyłączyłam funkcje ale niestety nadal to nie pomogło

Jak przychdzi rapor doręczenia to brzmi on tak:

"Wiadomość została dostarczona ( adresat: 4848501xxxxxx)"

a sms nie dochodzi

Pomocy

Profesor
Gagman

włączyłem te potwierdzenia żeby zobaczyć jak to u mnie wygląda, i jest tak: smsy dochodzą a raport to

"Wiadomość została dostarczona (adresat: 48602xxxxxx)"

tylko ja mam 920kę w Orange i po Update do Portico...

pytanie czy twoja karta po przełożeniu do innego aparatu wysyła smsy czy nie, ewentualnie czy karta kogoś komu działa zadziała w twoim aparacie

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Uczestnik
Kitza

Jak przełóżę karte do innego aparatu to wszyko jest ok ( wysyła sms bez problemu)

odwrotności nie próbowałam bo nie mam małej karty sim.

Profesor
T_PL

Ja mam system przed aktualizacją (brak Portico), sieć T-M, raporty są identyczne - ten system tak ma. Na uservoice jest spora grupa domagająca się od MS potwierdzeń przez oznaczenie wiadomości wysłanych zamiast odrębnych SMSów (niestety porozbijali się na mnóstwo tematów i jest to mało widoczne).

Też mógłbym zasugerować użycie karty w innym telefonie (o ile masz adapter miro-mini SIM). Jeśli smsy będą poprawnie dochodziły, to warto skontaktować się serwisem operatora (nawet telefonicznie) i zgłosić problem. Jeśli nie znajdą problemu w sieci, ustawieniach itp., to pewnie zasugerują wizytę osobistą / przesłanie telefonu do sprawdzenia. Skoro kupiony u operatora, to serwisować można przez niego. Ja wszystkie naprawy gwarancyjne robiłem przez salony / serwisy operatora, którzy dalej przekazywali sprawę. Kto mi sprzedał, tego odwiedzałem w razie problemów - proste :smileyhappy:

Dziwi mnie pkt. 4, jako że prefiks absolutnie nie powinien przeszkadzać. Byle miał "+" przed "48".
U mnie wszystkie numery w książce mają dodawane prefixy - mój nawyk z czasów regularnych wyjazdów i dopisywania "+48" podczas pierwszych przygód z roamingiem oraz całorocznych problemów z wysyłaniem SMS'ów. Starzy klienci Ery chyba do dziś mają nawyk wpisywania zawsze numerów do książki począwszy od "+XX".

Trudno mi coś więcej doradzić, gdyż sam tego nie doświadczyłem u siebie, ani w winnych WP8 Nokii i HTC, ktróre miałem okazję widzieć i mieć w rękach (kilkoro znajomych), a jedyne informacje o tym problemie znam z przytoczonego wcześniej tematu na forum Microsoftu. Skoro konfiguracja jest prawidłowa i dostarczona przez operatora, to nie widzę przyczyn, aby to nie działało jak należy.

Z pewnością pogadałbym z operatorem, ew. dopiero potem Nokia Care, jeśli operator nic nie wymyśli.