Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Aşırı ısınma problemi - Lumia 920

Bilge
TheBOD
İleti Sayısı: 107

Aşırı ısınma problemi - Lumia 920

Arkadaşlar anormal bir şekilde ısınıyor telefon hem de sadece markette gezmem veyahut internette gezmem bile yetebiliyor.Görüşme halindeyken telefon yine ısınıyor ve kulağımda tutamıyorum aşırı derecede rahatsız ediyor kulağımı.
Bu durum için ne yapmam gerekiyor,ne öneriyorsunuz?Yazılımsal bir durum mudur sizce?Öyleyse güncelleme ile düzelir mi?Güncelleme bekleyeyim mi?

Sabır sabır diyoruz Lumia 920 ama insan dayanamıyor bir yerden sonra.
Bilge
TheBOD

Cevap verecek biri yok mu yahu?
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Bu telefonun çok çalıştığını gösterir. Devamlı oyun oynmak,internette gezinmek gibi telefon çok kullanılınca aşırı efor sarfediyor.Ayrıca arka planda açık kalmış programlar çalışıyor olabilir.
Bilge
TheBOD

Yok hocam sadece konuşma yapmam bile yetiyor ve arkada açık hiçbir şey yok.Soğuk olduğu tek an ekran kilidi uzun süre aktifken.
Bilge
cagatay
İleti Sayısı: 204

[ Düzenlendi ]

merhabalar

ısınmanın olması normal bir sorun olmaz.

nokia müşteri hizmetlerini aradığımda sordum çift işlemci olduğundan ısınmasının normal olduğunu söyledi

;-)
Yeni kullanıcı
asikar25800
İleti Sayısı: 1

lumia 920 ısınma problemi

arkadaşlar merhaba, lumia 920 telefonum oyun oynarken yada netten gezerken arka kapağı çok fazla ısınıyordu?

bugün dikkatimi çekti sarımtırak (yanık) bir renk var kameranın hemen üstünde... resmen kapak içten erimeye başlamşı gibi!!!!

ısınma problemi yaşayan arkadaşlarda bakabilr mi? 

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik
İleti Sayısı: 422

[ Düzenlendi ]

Herkese merhabalar,

Telefonunuzun ısınması hoşgörülebilir seviyede değilse;

Normal şartlarda, birden fazla yüksek performanslı uygulamaların kullanımı esnasında, telefonunuzu uzun süre şarj etmeniz, cihazınızdan uzun süre müzik dinlemeniz, HD video kayıtları yaparken, görüntülü görüşmelerde işlemci performansı nedeni ile, ayrıca bulunduğunuz çevrenin ısı durumu ile de alakalı olarak cihaz ısınması söz konusu olabilir. Aynı anda kullandığınız uygulamaların ve işlevlerin sayısını azaltmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun ısı seviyesini güvenli bir seviyede tutmak için ısı kontrol sistemi vardır.

Telefonunuz Nokia’nın cihaz güvenliğiyle ilgili test standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Nokia aynı zamanda uluslararası güvenlik standardına ve ülkeye özgü gereksinimlere uygundur.

Telefonunuz çok fazla ısınmayı önlemek ve kendisini korumak için otomatik olarak yavaşlayabilir, uygulamaları sonlandırabilir ve gerektiğinde kendisini kapatabilir.

Cihazınızın Wi-Fi bağlantısı açık ve arka planda çalışan uygulamalarınız varsa,  cihazınızın ekranında olan ‘’<--‘’ simgesine ( geri tuşu )birkaç saniye kadar basılı tutarak arka planda çalışan uygulamalarınızı sonladırabilirsiniz.

Telefonunuzun ısınma sorunu hakkında bilgi almak için; size en yakın Nokia teknik servisleri'nide ziyaret edebilirsiniz.

Teşekkürler.

Uzman
Berke
İleti Sayısı: 9

Telefonunun aşırı ısınması üretim ile ilgili bir sorun olabilir. Benim 920mde oyun oynarken çok ısınıyor arkasındaki koruma kapağını çıkartınca sorun bir nebze olsun çözülüyor sen onu garantisiyle servise yolla.
Kayıtlı kullanıcı
SnotKrao
İleti Sayısı: 6

Lumia 820 ısınma sorunu

Telefonda 10 dakika bile internette dolaşsam hangi oyunu oynarsam oynayayım telefon anında ısınıyor
Kayıtlı kullanıcı
SnotKrao
İleti Sayısı: 6

Ynt: Lumia 820 ısınma sorunu

Acil cevap bekliyorum elim yanıyor ısıdan ve telefonun soğumasını bekliyorum
Uzman
758484

Nokia lumia 520 TELEFON ISINMASI

Daha yeni aldığım nokia lumia 520 telefonumla ilgili bir sorun yaşadım telefonu çantamdan çıkardığımda  bayağı bi ısınmıştı durduk yere ısınması anormal değil mi? neden olabilir bu ısıma? ne yapmam gerekir *?

Uzman
758484

Ynt: Nokia lumia 520 TELEFON ISINMASI

sanırım benim arka planda müzik açık kalmış telefonu açıp kapattım ısınma sorunu şimdilik yok :smileyhappy:
Kayıtlı kullanıcı
zambak68
İleti Sayısı: 1

Benim telefonumda da aşırı ısınma mevcut. Daha önce çift çekirdekli Samsung marka telefon kullandığımda böyle bir problem olmadı yani çift çekirdekli olması bana göre ısınma sebebi olmamalı. Normal bir ısınmayı anlarım ama konuşurken kulağımda tutamayacağım kadar bir telefon ısınıyorsa buna normal denmesi normal değil bence . Ancak servis bir sorun olmadığını söylüyor yazılım yükleyip geri verdiler ve daha alalı 1.5 ay olmadan telefondan soğudum. Değiştirme talebim ise dikkate bile alınmadı. Hiç bir işlem yapmadığım halde sadece uygulama ararken bile ısınıyor. Aynı telefondan oğlumda da var ama onunkinde böyle bir sorun yok.

Profesör
kunterkunt
İleti Sayısı: 379

l925 imi aynı sebeplerden dolayı servise gönderdim adamlar telefonu resetleyip geri göndermişler , destek hattını aradım durumu anlattım tekrar gönderin parça değişimi veya telefonun değişimini isteyin dediler ama daha önce bunu defalarca yapan insanlar var aynı cihazı veya ısınan başka bir cihazı kişiye geri gönderiyorlar sıfır yeni cihaz göndermiyorlar
yani işin özeti kasımda geleceği söylenen güncelleme derdimize derman olmazsa wp8 serüveni biter benim için her ne kadar gıcık kapsam da androide dönmek zorunda kalacağım
Contributor of the month