Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: kapasite ekranı

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik
İleti Sayısı: 422

Diğer telefon depolama alanları hakkında.

[ Düzenlendi ]

Herkese merhabalar,

Windows Phone 8 Nokia Lumia kullanıcıları, telefonlarının depolama alanının kategorilenmemiş dosyalarla ("diğer" depolama alanı) dolup düşük depolama alanına yol açması sorunuyla karşılaşıyor. Bunun sonucu olarak bir düşük depolama alanı uyarısı alınabilir veya daha fazla uygulama yüklemek, medya eklemek veya bir güncelleme yüklemek mümkün olmayabilir. "Diğer" depolama alanından kaynaklanan düşük depolama alanı sorunu yaşıyorsanız, "diğer"in ne olduğunu ve telefonunuzda neden bu kadar büyümüş olabileceğini anlamanın yanı sıra sorunu hafifletmek ya da düzeltmek üzere ne yapabileceğinizi öğrenmek buraya tıklayarak sıralanmış olan açıklamaları inceleyebilirsiniz. 

Saygılar.

Kayıtlı kullanıcı
ersen201
İleti Sayısı: 1

lumia 820 hafıza ile ilgili sorun

öncelikle suanda telefonumda 3 küsür gb boş alan var. fakat yaklasık 800 mblık oyunları telefonuma yükleyemiyorum . telefonunuzda yer yok bişeyler silin vs. diyor. acaba bu bir sorun mudur ? yoksa böyle demesi normal mi ? eger düzeltilebilecek bir sorunsa bunu nasıl halledebilirim ? yardımlarınız için simdiden teşekkürler.

Danışman
mağdur
İleti Sayısı: 65

Ynt: lumia 820 hafıza ile ilgili sorun

Bunca zamandır yanıt verilmediyse, anlayın ki, verecek yanıtları olmadığındandır. Sanırım bu yazdıklarımız direk Nokia'nın çöp sepetine gidiyor. Nokia.com.tr'de şikayetimizi yazacak bir yer yok. Herhalde şikayetlerden sayfaları kilitlenecek de, kandıracak başka müşteri bulamayacağız diye korkuyorlar. Lumia'lar Nokia için bir kurtuluş olabilirdi ama WP8 işletim sistemi maalesef bu güzel serinin sonu olacak. 

Danışman
mağdur

[ Düzenlendi ]

Bu arada madem Nokia'dan ses seda yok, bari sorununuzun çözümüne ben yardımcı olmaya çalışayım.

Windows Phone veya nokia markette "Shrink Storage" adlı bir uygulama var. Ücretsiz. Onu indirin ve çalıştırın. Bittikten sonra telefonunuzu kapatıp açtığınızda, "Diğer" olarak gözüken alanın azaldığını ve telefonunuzda boş alan açıldığını göreceksiniz. Umarım işinizi görür.

Katkıda Bulunan
ouzz1
İleti Sayısı: 4

kapasite ekranı

lumia 820 kullanıyorum güncellemeyi yaptım fakat kapasite ekranı çalışmıyor uygulama sildim telefonu resetledim ama olmadı . guncellemeyi  yapıpda kapasite ekranı çalışmayan başka arkadaşlar var mı yada problem benim telefonumda mı ?

Danışman
mert3548
İleti Sayısı: 19

dün gece güncelleme yaptıktan kaç saat geçti ama hala hala ekran dönüyor yani ne yapmamız lazım , arkadasımda da 820 var ve yaptı 30 saniye sonra durmuş resimlerinide attı yani problem nerde neyi yanlış yaptık yükledik zaten hafıza sorunu çekiyorum bunun olması şart yardımlarınızı en kısa sürede bekliyorum

Danışman
mert3548

bende aynı şeyi yaşadım fakat pc üzerindeki mağazadan indirin :smileyhappy: olmadı Xap lı deneyin onu detaylı anlatıyor mağazada ama ilk dediğimi deneyin
Danışman
mert3548

lütfen yetkili kişiler bu duruma yanıt verin mağdur etmeyin bizi bu güncellemeyi o kadar istiyordum ki hafızam 243 mb hala ve 4.7 gb diğer klasörü yiyor o nedir allah aşkına
Katkıda Bulunan
ouzz1

phone stroge cleanup diye bir program kullandım kullanılmayan uygulama hafızasını silmek için o bende hata veriyodu ondan dolayı olablir mi acaba ? virus falan dicem o da düşük bi ihtimal microsoft markete denetlemeden uygulamarı koymuyor . nokia yetkilisi birisi cevap versin artık hafıza ful diğer hafıza 3.5 gibi astronomik bi hafıza yiyor ve hafıza ful olduğu içinde telefonda ufak takılmalar başladı tüketici haklarına baş vurucam artık

Danışman
mert3548

oğuz kardeş bunların ilgilenceği yok ben araştırdım nokia yetkilisi açıkladı sorunun farkındaymış önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yapıcakmıs eğer telefonun donuyorsa hiç uğrasma sıfırla derim yoksa gerçekten o diğer klasörü çok yiyo bellekten ama gelicekmiş bu arada o shrink dosyasını sakın yükleme o gereksiz program hani inşallah burdaki yetkiiler görürde sorunu bi AN önce hallederler diyodum ama malesef ilgilenme 0 bakım 0 bakmıcaksınız madem niye site kuruyorsunuz 

Danışman
mert3548

ve hala hala ilgilenen yok teşekkürler herkese :smileyhappy: yazık size verilen paralara ... hiç olmassa bilmiyoruz deseniz dahi bu kadar gözümden düşmezdiniz
Danışman
mert3548

biraz takip etseniz de bizi de bilgilendirseniz vay be nokia yı böyle bilmezdim birde destek formu olmuş...
Danışman
Gokhannn
İleti Sayısı: 28

Bu donma olayları neden yaşanıyor bende lumia 820 var maşallahı var her şeyi yükledim güncellemeleri otomatik yapıyor hiç kasmıyor donmuyor acaba bazı uygulamalardan mı kaynaklanıyor ben çok memnunum ama memnun olandan çok olmayan var neden peki bu ne sebep acaba bazı uygulamalar mı?
Danışman
mert3548

o sorunun ne olduğunu bilsek zaten kac günden beri yetkililere mesaj atmayız millet flash atıyor sıfırlıyor kolaya kaçıyor tamam ama yapmayı bilmeyen var flashı ki yeni güncelleme yaptılar o bile 5 saniye dönüyo ekrandan atıyor bazı kişiler siz de dahil bu sorunu yaşamadınız ama burda ilgilenilmediği için benim sitemlerim yani 1 cevap verselerdi keşke nokiadab yetkili biri konuşmuş üzerinde çalışıyolarmış  bu arada o gelen güncelleme ile bilmeyenler için söyliyim haritalarınızı indirdiklerinizi yani sd karta atabiliyorsunuz buda güzel olmuş hafızada yer açmak için ama o dönmeye hala çare gelmemiş  bunu biz araştırarak bulabiliyorsa burdaki yetkililerin hayli hayli haberleri olması gerek yani biz mi onları aydınlatıcaz onlar mı bizi şaşırdım destek 0 ...

Katkıda Bulunan
ouzz1

arkadaşlar ben araştırdım bu güncelleme bi çok telefonda hata vermiş onumuzdeki günlerde kapasite kontrolu guncellemesi gelicekmiş . ek olarak keşke nokia nın bu göstermelik destek forumu yetkilileri arada sorunlara baksada bende yabancı forumlardan çözüm aramasaydım

Danışman
mert3548

DOSTUM onu biliyorum hatta yeni bir güncelleme yayınladılar fakat ona giriyosun 5 saniye sonra ekran kapanıyor yani oda çözüm olmadı ki bunun üstünde çalışıyolar keşke burda ki yöneticiler de ilgilensede bizim bulucağımız işi onlar yapsa ama onların yaptığı sadece buraya bakmak okumak icraat yok malesef türkiye destek formu madem ingilizcesi mutlaka iyi olan vardır yani öğren de bizide bilgilendir mağdur olmayalım telefonu sıfırlamayalım bekleyelim ama herkes sıfırladı daha da sorunlar çıktı bazısının telefonu açılmadı servise verdi bazısının çalıştı o yüzden bilgilendirseler gerçekten kızmıcam turkcellden aldım telefonu oraya gittim ordaki adamda bile var düşünün  nokia daki yetkilinin numarası aradı konuştu sorucam dedi yarın gidicem öğrenicem inşallah en kısa zamanda hallederler

Danışman
mağdur

Aynı sorun benim 820'de de var. Ben 1 haftadır bekliyorum, döner döner bir şeyler bulur diye ama bulacağıda yok. :smileyhappy:

Şimdilik hiç olmazsa telefon olarak kullanabiliyorum diye, "sıfırlama" yapmadım, "flash" atmadım. Hani olur a, tamamen kapanır, bir de bizi Nokia servislerinde süründürür diye.  Bu arada burada ne güzel kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Nokia ise ortada yok. Meğer hem Nokia, hem de Microsoft kağıttan kaplanlarmış. Bir de utanmadan televizyonda yeni Lumia reklamı yapmıyorlar mı ?

Danışman
mağdur

Bizle alay mı ediyorlar? Şimdi fark ettim. Oğuz Bey'in ilk mesajının altında "çözüldü, çözüme gidin" diye bir link var. Tıklayın bakalım ne olacak ? Sürpriiiz.  :smileyhappy:)

Danışman
mert3548

eee çözüm niye açılmıyor ? şaka mı yapıyonuz ki 

Danışman
mağdur

Bugün, bilgilerimi skydrive'a aktarıp sıfırlama yaptım. Amacım devamlı dönüp duran ve işletim sistemi dışındaki hiçbir verinin kapladığı alanı göstermeyen kapasite ekranını işler duruma getirmekti. Bilgileri tekrar geri yükledim. Sorun olmadı. 

Ancak, artık kapasite ekranı diye bir sorun da kalmadı. Neden mi ?. Çünkü kapasite durumu diye bir seçenek artık ayarlar içinde hiç yok. Tabi, hemen güncelleme yapmak istedim ama, versiyon güncel dedi ve güncelleme yapmadı. Baktım, versiyon sahiden güncel gözüküyor. Eee, nerede bizim kapasite uygulaması ? Boşuna mı sıfırladım ? Ya, yeni versiyondan bu uygulamayı kaldırdılar, ya da bir süre sonra sadece uygulama güncellemesi ile gelecek. Beklyeceğiz bakalım.

Nasıl olsa alıştık beklemeye.

Nedenini bilen, önerisi olan var mı?