Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: lumia 820 hafıza ile ilgili sorun

Danışman
mert3548
İleti Sayısı: 19

Ynt: kapasite ekranı

Qr kodlarını tekrardan yükleyin barkoda okutarak bende  sıfırladım çünkü beklemek gerçekten sıkıcı :smileyhappy: dediğimi yüklediğiniz anda herşey normale dönücek, sağolsun nokia uyumaya devam ediyor (burdakiler)...

Lütfen düz metin kullanın.
Danışman
mağdur
İleti Sayısı: 65

[ Düzenlendi ]

Bilgi için teşekkürler. Aşağıdaki adresten "Ekstralar + Bilgi" QR barkodunu okuttum ve yüklemeyi yaptım. "Storage Check" QR'ını okutmaya gerek kalmadan kendisi "Kapasite Kontrolü"nü de yükledi. Şu anda düzgün çalışıyor.

http://www.wpcentral.com/nokia-pushes-out-another-extras-info-system-update-lumia-phones

Ancak, tabii ki "Diğer" klasörü olduğu yerde duruyor ve içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Uygulama sadece  geçici dosyaları siliyor. Bu arada haritalar da olduğu yerde yani ana hafızada durmaya devam ediyor. 

Danışman
mağdur

Son mesajı yazdıktan sonra merak edip internette bir araştırma yaptım. Aşağıdaki linkten yeni QR kodu okuttuktan sonra Ayarların içine değilde, uygulamalar listesine yeni bir "Lumia Kapasite Kontrol" uygulaması geliyor.

Bu uygulamada haritaların da nereye kopyalanabileceğini seçebiliyorsunuz. Mesela ben 450 Mb civarı yer kazandım ana hafızada. Hiç yoktan iyidir.

Sadece, uygulama daha "Beta" sürümü. Yani güvenilirliği henüz kanıtlanmış değil. Ama, bende işe yaradı.

İsteyen yükleyebilir.

http://www.ijsmblog.com/2013/04/nokia-updates-lumia-storage-check-maps.html

Danışman
mert3548

ve buda oluyor ki uygulamaları da sd karta atmak için bir adım olabilir :smileyhappy: ki inşallah atabiliriz 

birde siz hangi haritaları indirdiniz bende türkiyenin mevcut 238 mb olması lazımdı ama göstermiyor hafızada

Danışman
mağdur

[ Düzenlendi ]

Bende Türkiye + İngiltere haritaları yüklü idi. En son kapasite ekranında hem haritaların uzunluğunu gösteriyor, hem de nereye kopyalayacağınızı ayarlayabiliyorsunuz. Ana, o dönüp duran ekranı sola çekin göreceksiniz. Sadece önce haritalarınızı ana hafızadan bu ekrandan silip, sonra kopyalanacak yer olarak SD kart işaretlenip, sonra yeniden yüklenmesi gerekiyor.

İş icabı çok seyahat eden biri olarak, gideceğim ülkelerde ücretsiz internet bulup bulamayacağımı bilmediğimden haritaları yüklü bulunduruyorum. Mesele Amerika tek başına 2,5 GB'ye yakın yer kaplıyor. Bu uygulama bile benim şu andaki sorunumu kısmen çözüyor. Ben öyle fazla oyuna meraklı değilim. İş için kullandığım uygulamalara + ofis dökümanlarıma şimdilik yetiyor. Ama, umarım ileride ofis dökümanlarımı da SD karta kopyalayabileyim.  

Danışman
mert3548

ben türkiye haritasını indirdim fakat 14 mb yazıyo kapasite ekranında haritanın üstünde onu çözemedim madem sd karta attı 239 göstermesi gerekmezmi onu çözemedim sadece 

Katkıda Bulunan
Babs390
İleti Sayısı: 3

[ Düzenlendi ]

Sevgili Mağdur Kardeşim.

Nokia Destek hattı acaip desteğe muhtaç

Aslında adlarını "Nokia'ya Destek" olarak yeniden adlandırsalar daha iyi olacak.

Dün bilgi için 2 "Destek Elemanı" ile tam 1,5 saat görüştüm.

Sonuç 0'a 0, elde var 0.

Nokia Desteği aramadan önce bir psikitr'dan randevu almayı da ihmal etmeyin.

Bu kadar dedikodudan sonra, gelelim sadete.

Nokia'nın resmi LAb sitesi siteye üye olun size verdiğim aşağıda linkten aşağıdaki uygulamayı indirin.

Benim de telefonumun ana hafızası tamamen dolmuştu.

Epey harita yüklemiştim (  1Gb'dan fazla navigasyon haritaları)

Bu uygulama, yeni güncelleme ile gelen "Kapasite Kontrol"un gelişmiş bir Beta versiyonu. Orijinal adı "Nokia Storage Check Beta". Ancak yüklemeden sonra TR dil ayarlı telefonda "Lumia Kapasite Kontrol" olarak yerleşiyor.

Denemişsinizdir, "Kapasite Kontrol" sadece kontrol ediyor ve bazı ek bilgileri gösteriyor.

Oysa bu beta versiyon SD KARTA HARİTA YÜKLEME İMKANI VERİYOR. Yani ana hafızanızdaki haritaları SD karta yüklüyorsunuz. Ancak şu an için maalesef yüklemeyi sıfırdan, yeniden yapıyor ve uzun sürüyor. Yani Ana hafızadaki haritaları SD karta "Move" etmiyor.

Böylece ana hafızanızda haritaların kapsadığı hacim "büyük miktarda" geri geliyor. Tamamı gelmiyor nedense.

Ben bu nedenle telefonu yeniden sıfırladım. Ocak ortasında aldığımdan beri 3. KEZ.

Umarım uygulamalar için de aynı imkanı getirirler.

Fakat telefonumu sıfırladığım halde, "Diğer Hafıza" 1 günde yine 2,5 Gb'a geldiiiiii, canına tüküreyim.

Ama yine de , hiç değilse haritalarımı SD karta yükleyebildiğim içim sevindim.

http://betalabs.nokia.com/trials/Storage-Check/more_info

Danışman
mağdur

Bu güzel bilgilendirme yazısı için teşekkürler sevgili Babas390. Ben de 27 Nisandan beri haritaları sd karta atan "Kapasite Kontrol" sürümünü kullanıyorum.  Bu forumda "Kapasite Ekranı" başlığı altında görebilirsiniz. 

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/kapasite-ekran%C4%B1/td-p/1849340

Yanlız benim beta sürümünü yüklediğim site farklı idi.  Saygılar. 

Danışman
Gokhannn
İleti Sayısı: 28

Kapasite kontrol dediğimiz olayda hiç bir müdahale yapılamıyor ben anlamadım uygulamalar 900 mb diyor medya ve dosyalar 1011 mb diyor tam da burası önemli medya ve dosyalar ne oluyor ona nasıl müdahale edebilirim bu konuda fikri olan var mı?
Danışman
Gokhannn
İleti Sayısı: 28

Kapasite kontrol dediğimiz olayda hiç bir müdahale yapılamıyor ben anlamadım uygulamalar 900 mb diyor medya ve dosyalar 1011 mb diyor tam da burası önemli medya ve dosyalar ne oluyor ona nasıl müdahale edebilirim bu konuda fikri olan var mı?
Danışman
mert3548

medya ve dosyalar müzik resim ve videolarınızdır bunları sd kart seçeneğine seçerseniz bi sorun kalmaz zaten ileriki tarihlerde uygulamalarında sd karta atılıcağını tahmin ediyorum ve o zaman hiç bir sorunumuz kalmıcak :smileyhappy:

Uzman
Cimbom1905
İleti Sayısı: 8

geçici dosyalar

Telefon depolama alanında geçici dosyalar var ve 500 mg alanı kaplamış her geçen gün artıyor.. Bu nedir acaba L925
Cep telefonu Vizyoneri
thalion
İleti Sayısı: 860

Ynt: geçici dosyalar

@Cimbom1905  geçici dosyalar, adından da anlaşılabileceği gibi bazı uygulamaların telefonunuza kaydettiği e-posta ekleri, video uygulamalarının indirdiği dosyalar vs. gibi geçici dosyalardır. Ayarlar->Kapasite Kontrolü bölümünde ekranı yana kaydırıp Ayrıntılar bölümüne geçip Geçici dosyalar başlığı altındaki Sil butonuna dokunarak bu dosyaların bazılarını silebilirsiniz.

Ayrıca Ayarlar->Telefon Depolama Alanında Telefona dokunup, daha sonra da Geçici Dosyalar'a dokunarak da daha agresif bir temizlik işlemi yapan başka bir Sil butonuna ulaşabilirsiniz.

Bu arada bütün geçici dosyaları bu şekilde silemeyebilirsiniz. Bazen uygulama için gerekli olan bazı dosyalar da yanlışlıkla geçici dosya gibi göründüğü için, bu alanda görüntülenir ve  bunları silebilmek için ilgili uygulamayı kaldırmak gerekir.