Forum'da Ara:


Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Uzman
İleti Sayısı: 12

FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

 

 

Cep telefonlarında radyo olduğunda ek maliyet getirdiği için bu telefonda da donanımsal olarak eklense de yazılımsal olarak desteklenmiyor. var da yok yani. çünkü radyo frekansını kullanıma açtığınız an devlete para ödüyorsunuz. 

Misal türkiye için, eğer telefona radyo koyarsanız trt'ye bandrol için ŞİRKET PARA ÖDÜYOR, telefon başına €18 civarında yanılmıyorsam. bazı durumlarda aletin toplam fiyatının 6%'sıymış hatta. 3 milyon telefon satsanız rakamın ciddiyetini anlarsınız.

Aynısını blackberry senelerdir yapıyor. alt sınıf modellerinin çoğunda radyo ekipmanı vardır (curve gibi) ancak türkiye'de kullanamazsınız. maliyeti arttırıyor çünkü. frekansa para ödenmeyen memleketlerde açabilir yazılımla.

FM RADYONUN OLUPTA OLMAMASININ NEDENİ BU ALINTIDIR.

 

 

Danışman
İleti Sayısı: 57

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Zaten Fm radyoya gerek yok. Mix Radyo var.:smileyhappy:))
Bilge
İleti Sayısı: 204

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

mix radyo; radyo programlarının yerini tutmaz ama her zaman da internet paketi kullanamayız ki :smileysad:
;-)
Katkıda Bulunan
İleti Sayısı: 13

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Mix var ama saat başı 6 şarkı değiştirebiliyor. Şu anlık radyo için internet paketi gerekli (Cahit çerçioğlunun bir uygulaması var).