Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Uzman
antichess
İleti Sayısı: 12

FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

 

 

Cep telefonlarında radyo olduğunda ek maliyet getirdiği için bu telefonda da donanımsal olarak eklense de yazılımsal olarak desteklenmiyor. var da yok yani. çünkü radyo frekansını kullanıma açtığınız an devlete para ödüyorsunuz. 

Misal türkiye için, eğer telefona radyo koyarsanız trt'ye bandrol için ŞİRKET PARA ÖDÜYOR, telefon başına €18 civarında yanılmıyorsam. bazı durumlarda aletin toplam fiyatının 6%'sıymış hatta. 3 milyon telefon satsanız rakamın ciddiyetini anlarsınız.

Aynısını blackberry senelerdir yapıyor. alt sınıf modellerinin çoğunda radyo ekipmanı vardır (curve gibi) ancak türkiye'de kullanamazsınız. maliyeti arttırıyor çünkü. frekansa para ödenmeyen memleketlerde açabilir yazılımla.

FM RADYONUN OLUPTA OLMAMASININ NEDENİ BU ALINTIDIR.

 

 

Lütfen düz metin kullanın.
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Zaten Fm radyoya gerek yok. Mix Radyo var.:smileyhappy:))
Lütfen düz metin kullanın.
Bilge
cagatay
İleti Sayısı: 204

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

mix radyo; radyo programlarının yerini tutmaz ama her zaman da internet paketi kullanamayız ki :smileysad:
;-)
Lütfen düz metin kullanın.
Katkıda Bulunan
LvvNt
İleti Sayısı: 13

Ynt: FM RADYO OLMAMASININ NEDENİ BU BAŞLIKTA

Mix var ama saat başı 6 şarkı değiştirebiliyor. Şu anlık radyo için internet paketi gerekli (Cahit çerçioğlunun bir uygulaması var).

Lütfen düz metin kullanın.