Przeszukaj dyskusje:


Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

[LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawies...

Zarejestrowany użytkownik
Posty: 3

[LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

Witam, mój problem polega na tym iż ekran dotykowy razem z 3 dolnymi przyciskami przestał reagować w następującej sytuacji:

 

kiedy telefon wygasza się i włączam go pojawia się ekran startowy (z zegarkiem itp) - ekran nie reaguje na dotyk

kiedy np połącze się z kimś przykładam telefon do ucha - uruchamia się opcja że ekran gaśnie na chwilę - później odkładam od ucha żeby np przycisnąc głośnik - ekran nie reaguje - również po zakończeniu rozmowy też cały panel dotykowy nie reaguje.

 

PODSUMOWUJĄC: kiedy tylko ekran "zgaśnie" na chwilę i chcę żeby wrócił do normalnej pracy cały ekran dotykowy nie działa - natomiast przycisk boczne działają.

 

Nie wiem czy udać się do serwisu.

Wizjoner komórek
Posty: 1 246

Dot.: [LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

moze czujnik zblizania brudny jest lub sie psuje,serwis

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 3

Dot.: [LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

[ Edytowane ]

[b]Może to wyda się chore ale uderzyłem dokładnie 3 razy o kolano telefon - dość delikatnie i nagle zaczął działać... [/b]nie ogarniam tego po prostu. Teraz tylko czekać aż się znowu zepsuje bo teraz wyśle do serwisu to powiedzą że wszystko działa.. tam może jakiś czujnik jest czy coś?

 

mnie to rozwiązanie nie cieszy bo jest doraźne i tak naprawdę nie wiem co się zepsuło a co naprawiłem tym "wstrząsem"...

Doradca
Posty: 31

Dot.: [LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

Ten problem to podobno bolączka L800 (odkleja się ekran od korpusu) przez co wariuje czujnik zbliżeniowy.

 

Uruchom Diagnostic mode wpisując na klawiaturze ##634# , po czym wejdź w programy, gdzie pojawi się Diagnostic, który masz uruchomić.

 

Tam wybierz PROXIMITY - test czujnika zbliżeniowego. Czujnik znajduje się w prawym górnym rogu. Po jego zasłoniećiu kółeczko w teście jest zielone, jak go odsłonisz to jest żółte.

Dodatkowo problem z tym czujnikiem idzie w parze z czujnikiem nasłonecznienia odpowiedzialnym za automatyczne rozjaśnianie wyświetlacza.

 

Jeżeli wykarzesz nieprawidłowości w tym teście, to serwis.

Zarejestrowany użytkownik
Posty: 3

Dot.: [LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

test robiłem i z czujnikiem jest ok kolor zmienia się na zielony. autamatyczna regulacja jasności też wydaje się być ok bo robiłem test w diagnostic i dodatkowo jak przykładam palec do czujnika to ekran przygasa odkładam jaśnieje.

 

następnym razem jak się zawiesi oddaje do serwisu.

 

na dzień dzisiejszy jak się zawiesi muszę delikatnie wstrząsnąć i jakoś działa ale nie mam zamiaru wiecznie się tak męczyć. ktoś mi sugerował uszczelkę czujnika?

Ekspert Techniczny
Posty: 216

Dot.: [LUMIA 800] Problem ekranem po wygaszenie - zawiesza się

Oddaj do serwisu tam wszystko sprawdzą a czujnik wyczyszczą i skalibrują. Szkoda tracić nerwy na opornie działające urządzenie.


Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy: