Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Lumia 800 - polskie znaki w SMS

Nowy użytkownik
Superdziobak

Lumia 800 - polskie znaki w SMS

Znalazłem na forum skargi na niemożność wyłączenia kodowania Unicode w WP8 (znane jako problem 70 znaków) a ja mam problem odwrotny. Usiłuję uzyskać polskie litery w SMS wysyłanych z mojej Lumii 800 z WP7.5 (kupionej w Plus). SMSy wysyłam testowo do siebie i na telefon służbowy HTC z Androidem, ale przychodzą bez akcentów. "Ąć" dochodzi jako "Ac". Nie znalazłem żadnego ustawienia w telefonie, które by sterowało kodowaniem. Używam polskiej klawiatury z polskimi ustawieniami narodowymi. SMS z polskimi literami wysłany do mojej Lumii z telefonu służbowego pokazuje się poprawnie. Mój abonament zawiera tyle darmowych SMS, że ograniczenie do 70 znaków mnie nie wzrusza. Za to brak polskich liter, pewnie z powodów zawodowych, bardzo mnie denerwuje. "Żądanie" to nie "zadanie"! ;-) Oprogramowanie OS: 7.10.8773.98 Oprogramowanie układowe: 1750.0805.8773.12220 Wersja sprzętu: 112.1402.2.4 Operator: Plus PL SW variant ID544 v.01 Operator wyparł się odpowiedzialności za ten problem -- czemu się zresztą nie dziwię. Z Nokią N8 wszystko działało bez problemu. Pozdrawiam, S.
Profesor
Gagman

Dot.: Lumia 800 - polskie znaki w SMS

hmm, dziwna sprawa...

Używam 920ki i u mnie ta opcja jest pod: Ustawiena > Sieć+

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Opiekun
myszatka

Dot.: Lumia 800 - polskie znaki w SMS

ustawienia - sieć- i tutaj musisz "paluchem" przesunąć ekran w lewo i będziesz miał zestaw znaków do wyboru zredukowany lub pełny ;-)