Forum'da Ara:


Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Lumia 920 kablosuz şarj cihazı hakkında uyarı

Uzman
İleti Sayısı: 7
Kabul Edilen Çözüm

Lumia 920 kablosuz şarj cihazı hakkında uyarı

Kablosuz şarj cihazının (yastıksız) üzerine telefonu bıraktığınızda bir süre sonra telefon aşırı ısınıyor ve elinize alıp kavradığınızda kasasından gıcırtılar geliyor (muhtemelen sıcağa bağlı esnemeden kaynaklı). Kablosuz şarj cihazı kış günlerinde bile telefonu soba gibi ısıtıyor. Yazın çok daha vahim sonuçlara yol açabilir. Yastıklı modellerin neden gerekli olduğunu satıcıların açıkça belirtmesi gerekiyor. Çıplak şarj cihazı üzerinde telefonunuz kızartma olabilir. Ayrıca, yüksek ısı nedeniyle telefonun cihazla temas ettiği ortadaki yuvarlak lastik şerit telefonunuzun arkasında kalıcı iz bırakıyor.

Ex-Moderator (Retired)
İleti Sayısı: 21

Ynt: Lumia 920 kablosuz şarj cihazı hakkında uyarı

[ Düzenlendi ]

Merhabalar;


Kablosuz şarj cihazımız -5 ile +45°C aralığında ki sıcaklıklarda çalışabilir ve 100 – 240 V AC, 50-60 Hz spektrumunda 750 mA (12 v) akım üretir.Kullandığınız şarj ünitesini bağladığınız prizin topraklamasında oluşabilecek bozunmalar neticesinde cihazınızın gereğinden fazla ısınması ve belirttiğiniz diğer fiziksel durumların meydana gelmesi bu yüzden olabilir. Şarj kılıfı(Şarj kabı) henüz ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadığından kullandığınız kılıfında mevcut akım değerleri ön görülen aralıkta değil ise cihazınıza zarar verebilir.Bunu test etmenizin en ideal yolu kutu içerisinden çıkan şarj aleti ile aynı ortamda şarj işleminizi gerçekleştirin, şarj aletimizde yine yukarıda belirtmiş olduğumuz akım değerleri arasında şarj işlemini gerçekleştirir ve aşırı ısınma durumu söz konusu değildir.

 

Yararlı olması dileğiyle :smileyhappy: