Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Lumia 925 Kilitlenme Sorunu

Bilge
oklawa
İleti Sayısı: 47
Kabul Edilen Çözüm

Lumia 925 Kilitlenme Sorunu

Henüz bir günlük telefonum bilgisayara usb ile bağlı ve internet paylaşımı açık halde, sabah haber sitelerine bakınıyordum. İşim bitince usb kablonun telefonda takılı olan kısmını çektim ve telefon kilitlendi.

Ekranda saat görüntülenmesine, alttaki tuşların ışıkları yanmasına ve tuş basma titreşimlerini almam rağmen giriş ekranına bir türlü ulaşamadım. Telefonun pili sabit olduğu için herhangi bir reset imkanım da olmadı. Sağ taraftaki on/off, ses açıp kapama ve fotoğraf çekim butonları da herhangi bir işe yaramadı.

Öğlene doğru pil bitti, akşam eve geldiğimde şarja taktım ve telefon sonunda açıldı. 4 Cevapsız çağrı görünüyordu, telefon ne çalmış ne de titremişti halbuki.

Buradan yola çıkarak :

1. Yaşadığım sorunun kaynağı nedir?

2. Benzer bir durumda telefonu nasıl resetleyebilirim.

3. Henüz bir günlük bir makina olduğunu göz önünde bulundururak arızalı olmasından kaygılıyım ve onarım mı yoksa değişim mi gerektiğini merak ediyorum.

Lütfen düz metin kullanın.
Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

Ynt: Lumia 925 Kilitlenme Sorunu

Yazılımsal sorunlar bazen kilitlenmeye sebep olabilir. Bu android cihazlarda da, iphone'da da, symbian ve windows telefonlarda da karşılaşılabilecek bir durumdur. Bu kilitlenme olayları çok sık oluyorsa, o zaman üzerine düşülebilir ama şimdilik telaşlanmaya gerek yok.

Böyle bir durumda telefonu yeniden başlatmak için yandaki ses azaltma ve kilit butonuna telefon titreyinceye kadar basılı tutup, telefon titredikten sonra bırakabilirsiniz. 

The silence will fall
Bilge
oklawa
İleti Sayısı: 47

Teşekkürler üstad cevabın için,

Kilit butonu derken hangisini kastettin acaba? 

Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

oklawa yazdı:

Teşekkürler üstad cevabın için,

Kilit butonu derken hangisini kastettin acaba? 

ekran kilitleme butonu / telefonu açma kapama butonu

The silence will fall
Profesör
kunterkunt
İleti Sayısı: 379

Bilgisayardan çekerken eğer mümkünse usb cihazını güvenli modda çıkarın yada bilgisayarın ayarlarından usb cihazları için güvenli modu iptal edin
Contributor of the month
Kayıtlı kullanıcı
2179
İleti Sayısı: 1

lumia 925 oyun oynarken kilitleniyo

ses tusu ve ac kapa tusuna baslı tutmama ragmen kapanmıyor. ne yaptıymsam kapanmadı.. şarjı bitince kapandı..

oyun oynandıgı zaman sureklı oluyor. henuz 5 aylık bir telefon..

Yeni kullanıcı
windowsphonedev
İleti Sayısı: 2

"Soft Reset" için ses kısma ve ortadaki güç düğmesine basılı tutman yeterli. Bir kaç saniye içinde telefon titreşerek reboot oluyor

Windows Phone 8 App Development - http://www.kodyaz.com
Danışman
33263326
İleti Sayısı: 54

Benimde 925 telim var maalesef.Nokia ya yakıştıramıyorum doğrusu.ben Nokia mix radio da müzik dinliyordum.birden gitti kapandı arama geliyor vs.ama ekran yok.o kadar marka kullandım böylesi ilk defa başıma geldi.yakındır atarım ben bu telefonu başımdan