Forum'da Ara:


Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Lumia telefonumda zil sesi yapma (WP8)

Community Manager
İleti Sayısı: 288

Lumia telefonumda zil sesi yapma (WP8)

[ Düzenlendi ]

Merhaba arkadaşlar,

 

Windows Phone, aralarından seçim yapabileceğiniz zengin zil sesi çeşitleriyle birlikte gelir, yine de kendinizi favori müziğinizin, hayvanınızın, elektrikli aletinizin vb. sesiyle ifade etmeyi tercih edebilirsiniz. Telefonunuzda bir ses dosyasını çalabiliyorsanız, bu ses dosyası dijital hak yönetimi (DRM) ile korunmuyorsa ve 30 MB'tan küçükse, telefonunuzdaki zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca, zil sesi uygulamalarını indirmek için telefonunuzdaki Windows Phone Mağazası'na veya bilgisayarınızdan web'deki Windows Phone Mağazası'na gidebilirsiniz. Hatta, size kısa mesajla gönderilen ses dosyalarını bile kullanabilirsiniz.

 

PC'nizde, kullanmak istediğiniz bir ses dosyası bulunuyorsa, kullandığınız bilgisayarın türüne bağlı olarak bunu zil sesi biçiminde birkaç yolla ekleyebilirsiniz. Bilgisayarınızla çalışan bir Windows Phone uygulamasını bulmak için, bkz. Windows Phone'umu eşitleme.

 

Yine de, telefonunuza zil sesi eklemek için bir uygulamaya ihtiyacınız olmaz. Aşağıda listelenen yöntemlerden birini de kullanabilirsiniz.

 

Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8 PC kullanarak telefonuma zil sesi eklemek için;

 

 1. Telefonunuzu PC'nize bağlayın ve aşağıdakilerden birini yapın:

  • Windows Vista veya Windows 7 çalıştıran bir bilgisayarda Başlat'ı ardından Bilgisayar'ı tıklatın.
  • Windows 8 alıştıran bir bilgisayarda Masaüstü'nü tıklatın, Dosya gezgini'ni ve ardındanBilgisayar'ı tıklatın.
 2. Taşınabilir Aygıtlar altında telefonunuzu çift tıklatın, Telefon klasörünü çift tıklatın ve sonraZil sesleri klasörünü çift tıklatın.

 3. PC'nizde bir ses dosyası bulun (örneğin, müzik dosyaları genelde Müzik klasöründedir ve sanatçı ile albüme göre düzenlenmiştir) ve dosyayı Zil sesleri klasörüne sürükleyin.

   

  Not

  Zil sesini eklemek veya yeniden adlandırmak için dosyayı bilgisayarınızdan telefonunuza taşımanız gerekir. Dosyayı zaten telefonunuzda yer alan bir klasörden taşıyarak zil sesi ekleyemez veya var olan zil sesini yeniden adlandıramazsınız.

   

 4. Telefonunuzda, AyarlarZil sesleri+uyarılar > Zil sesi'ne gidin. Yeni zil sesiniz kullanılabilir zil sesleri listesinde, Özel altında görünür.

Kısa mesajdan zil sesi eklemek için;

 

 1. Zil sesi dosyasına dokunup bekleyin, ardından Zil sesi olarak kaydet'e dokunun.

 2. Dilerseniz zil sesini yeniden adlandırın, sonra da Tamam'a dokunun.

 

İyi forumlar dilerim :smileyhappy:

 

 Nokia Lumia 2520 and 1520  Lumia Yardim – In-Device Solutions  

Seguici su Twitter Microsoft Lumia videolarını izleyin