Przeszukaj dyskusje:


Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 9...

Profesor
Posty: 303
Zaakceptowane rozwiązanie

Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

Witajcie,

 Po raz kolejny stwierdziłem ten sam mankament, więc uznałem, że się podzielę i byłbym wdzięczny za uwagi, czy to powszechne zjawisko, czy jakiś specyficzny urok mojego egzemplarza.

Lumia 920 - podczas ładowania akumulatora wyświetlacz źle reaguje na dotyk. Są problemy z przewijaniem, często zamiast ruchu otwierane są aplikacje, nad ikoną których akurat był palec. Utrudnia to korzystanie z urządzenia. Przewijanie czasem działa płynnie, czasem skokowo a chwilami wcale i od razu otwiera się pierwszy program, zamiast cokolwiek przewinąć.

Odłączenie ładowarki sprawia, że problem znika.

Sytuacja występuje zarówno podcza ładowania przez port micro-USB, jak i przy ładowaniu bezprzewodowym.

Jakieś pomysły?

Ex-Moderator (Retired)
Posty: 243

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

 Hej T_PL,

 

Używasz oryginalnych akcesorii z zestawu Nokii do ładowania i Lumii? Jeśli telefon zachowuje się w ten sam sposób przy każdym ze sposobów ładowania, możesz zwrócić się do autoryzowanego punktu Nokia Care

 

Pozdrowienia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :smileyhappy:

 Nokia Lumia 1020 -  Nic nie jest tak blisko Nokia Asha 501 - Super moc w kieszeni 

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Profesor
Posty: 303

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

Nie ma znaczenia - ładowarki oryginalne AC-16E, indukcyjna DT-900 (i 901 - w, czy bez poduszki), jak i przez zwykły kabel USB (notabene też Nokii), czy ładowarki innych producentów.

Czsami jest OK, czasem przycina i nie przewija, za to reaguje punktowo na dotyk i otwiera aplikację.

Zdjęcie z ładowarki indukcyjnej lub odłączenie przewodowej sprawia, że problem ustępuje natychmiast.

Chciałbym wiedzieć, czy ktoś jeszcze ma podone objawy, gdyż nie przypuszczam, aby to był problem sprzętowy. Raczej firmware, czy inne sprawy związane z oprogramowaniem.

Zanim zacznę zawracać głowę serwisantom z chęcią poznam Wasze opinie (empiryczne). Ktoś jeszcze stwierdził takie zachowanie?

Bodziek - macie możlwiość sprawdzenia u siebie na kilku firmowych telefonach, czy coś takiego występuje? Ważne, żeby telefon chiwlę się już poładował a ekran był jakiś czas wygaszony. Potem, po obudzeniu takie objawy się pojawiają i trwają do odłączenia od ładowarki.

Profesor
Posty: 303

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

Temat wymaga dalszego zbadania. Wieczorem i w nocy sprawdziłem zachowanie, podczas ładowania na płytce DT-900 i nic. Tym razem żadnego opóźnienia, czy innych problemów z przewijaniem.

Jako, że zmieniam często ustawienia komunikacji bezprzewodowej, to jeszcze będę to obserwował przy różnych wariantach (2g/3g z i bez transmisji danych, Wifi, BT, lokalizacja, NFC) i różnych sposobach ładowania (przewody USB, ładowarki sieciowe "wtyczkowe" i indukcyjne). Pewnie potrwa to długo - kilkanaście cykli ładowania... Zobaczymy, może uda się coś ustalić.

Doradca
Posty: 98

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

Zdarzyły mi się podobne problemy w asusie padfonie, że podczas ładowania, albo tuż po telefon dziwnie reagował na dotyk, jakby zwariował - ale rest zawsze pomagał... .
Profesor
Posty: 303

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

[ Edytowane ]

Minęły dwa tygodnie testów, więc mam już wstępne wnioski, a właściwie, to jeden wniosek. Telefon uspokoił się i wyświetlacz jest teraz bardzo oporny z niektórymi ładowarkami.

 

Z żadną oryginalną ładowarką przewodową Nokii, bezprzewodową DT-900 oraz "ubranej" DT-901, jak i samym przewodem USB problem nie powtórzył się.

 

Niektóre ładowarki innych producentów o różnym prądzie ładowania potrafią sprawić, że ekran nie będzie chciał przewijać obrazu, tylko natychmiast zareaguje, jak na "kliknięcie" i otworzy to, co akurat będzie pod palcem. Lumia w szczególności nie lubi najpowszechniej chyba spotykanej ładowarki Samsunga z wtyczką micro-USB (taka mała, wąska, z niezwykle cienkim przewodem - model ETAOU10EBE). Podaje ona 700 mA, czyli mniej od dodawanej w pakiecie do 920-ki AC-16E i więcej, niż indukcyjna płytka oraz poduszka. Ciekawe - niby jeden standard USB a jednak zachowanie telefonu jest inne.

Zaznaczam, że wcześniej zdarzały się identyczne problemy ze wszystkimi ładowarkami. Nie wiem, czy zwykłe wyłączenie/włączenie, czy któraś aktualizacja Nokii, czy cokolwiek innego, ale obecnie problem występuje tylko z nielicznymi, co ciekawe "nieoryginalnymi" ładowarkami. Te, firmowane przez Nokię nie powodują problemu. Cwane bestie - ciekawe, jak to rozpoznają :smileywink:

 

Edit: Próbowałem różnych ładowarek, jakie akurat się napatoczyły, byle wtyczka pasowała. Specjalnie w ramach testu. Był Samsung, HTC, inny model Nokia, jakaś Hama, noname i 2 samochodowe (Samsung i noname z rozgałęzieniem USB).

 

Zarejestrowany użytkownik
Posty: 2

Dot.: Nieprawidłowe działanie wyświetlacza Lumii 920 podczas ładowania akumulatora

witam. ja mam problem gdyz jak ustawie max jasnosc to wyswietlacz robi sie szary badz blado ciemny nie jest zupelnie czarny. nie wiem czy to wada czy tak ma byc???