Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Nokia Lumia 820 - przepalony ekran

Opiekun
Zdegustowany
Zaakceptowane rozwiązanie

Nokia Lumia 820 - przepalony ekran

[ Edytowane ]

Witam

Od mniej więcej 3-ch miesięcy jestem użytkownikiem Nokii Lumii 820 i poza jej wieloma niedoskonałościami, które zgłaszają forumowicze i które ja również u siebie zaobserwowałem (szczególnie bardzo kiepska jakość rozmów - słyszalność przez rozmówcę co na 100% - przynajmniej moim zdaniem - jest wadą konstrukcyjną i źle (pod spodem) zamieszczonym mikrofonem), od kilku tygodni mam jeszcze jeden problem. Na ekranie po lewej stronie (zawsze w tym samym miejscu) pojawiło się nazwijmy to - przebarwienie - bo nie wiem jak to nazwać. Przy wyłączonym ekranie wygląda to tak, jak ślad po przesunięciu tłustym palcem po ekranie na długości 3-4 cm. Problem w tym, że nawet po dokładnym wypolerowaniu :smileyhappy: ekranu szmatką (np.) ślad pojawia się po krótkim użyciu telefonu i dokładnie wygląda tak samo. Wg mnie to niepokojące "zjawisko", denerwujące i może świadczyć o wadliwym ekranie telefonu. Niestety jest to jedyny telefon jaki posiadam i nie stać mnie na to, żeby zniknął na kilka tygodni na serwisie, nie mówiąc już o tym, że mam "skonfigurowany" system i aplikacje pod siebie a telefon jak wiadomo z serwisu wraca "goły i wesoły". Czy ktoś z Was ma może podobny problem ze swoim telefonem? Tak czy tak bardzo proszę o wyjaśnienie działu technicznego o co tu chodzi????

Acha. Z telefonem obchodzę się jak z jajkiem. Nigdy nie upadł i nigdy nie miał kontaktu z jakimkolwiek ostrym przedmiotem, który mógłby porysować, lub uszkodzić ekran.

Dziękuję

[Informacja moderatora] zmieniono temat postu.

Wizjoner komórek
m3ryl

[ Edytowane ]

obchodzisz sie z tą lumia jak z jajkiem,nie uwazasz ze jajko byloby trwalsze i tańsze:smileywink:?

a tak do rzeczy; masz wade ekranu i lepiej oddaj go do naprawy bo wkrotce moze byc czarny ciagle:smileyhappy:

mozesz otrzymac telefon zastepczy,moze nawet z WP

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Opiekun
Zdegustowany

Pewnie masz rację co do tego jajka :smileyhappy:)) A co do ekranu to kiedy telefon jest włączony to świeci super. Wiedziałem, że ciężko będzie mi wytłumaczyć na czym polega problem :smileyhappy:. Wszyscy wiemy jak wygląda ekran jak jest wybrudzony paluchami :smileyhappy:. I o to mniej więcej mi chodziło. O taki właśnie ślad "palucha" który pojawił się jakiś czas temu i który nawet po wypolerowaniu ekranu "na zero" pojawia się po krótkim użyciu telefonu znowu dokładnie w tym samym miejscu i ma zawsze ten sam kształt i długość. Wiem, że brzmi to trochę śmiesznie, ale moim zdaniem faktycznie mogło dojść do jakiejś wady ekranu, szczególnie, że w pierwszych 2-ch miesiącach użytkowania niczego podobnego nie zaobserwowałem. To trochę tak, jakby ekran właśnie w tym miejscu jakoś "reagował" z dotykiem palca i pozostawiał po nim trwały ślad.

Pozdrawiam

Wizjoner komórek
m3ryl

wiem o co chodzi,mialem tak kiedys w iPhone 2G (tym pierwszym:smileywink: ) to takie jakby przepalenie
Zarejestrowany użytkownik
underrtow

Mam ten sam problem. Na zagranicznych forach dosc sporo osob o tym pisze wiec to nie jakis pojedynczy przypadek.

Co gorsza, to ten problem sie powieksza, u mnie zaczelo sie od miejsca przy przycisku windows, nastepnie w okolicach przycisku od aparatu, a teraz zaczynam zauwazac ten problem przy czujniku swiatla.

Zanosiles ostatecznie telefon do serwisu?

Opiekun
Zdegustowany

No właśnie nie zaniosłem bo to jedyny telefon, którego używam i nie mam zastępczego. Co więcej boję się, że w serwisie wyczyszczą mi go ze wszystkich aplikacji i ustawień i oddadzą gołego. Trochę mnie zmartwiłeś tym, że znalazłeś więcej takich przypadków na zagranicznych serwisach. Ja niczego nie mogłem się doszukać. Wydaje się, że w końcu będę reklamował telefon, bo świadomość wadliwego ekranu działa na mnie frustrująco i co więcej, obawiam się, że problem może się pogłębiać. Mi to trochę wygląda tak, jakby ekran w jednym miejscu się rozszczelnił i dostałoby się do środka powietrze.... nie wiem, pojęcia nie mam jak to opisać. Jest to o tyle dziwne, że szmatką da się ekran wypolerować tak, że przez chwilę nie ma śladu tej wady, ale po niedługim czasie wraca w tym samym miejsci. Jestem megarozczarowany i moim zdaniem w telefonie tej klasy taka wada to skandal....

Daj proszę znać, jakbyś miał jakieś info od szacownego serwisu Nokii.

Pozdrawiam

underrtow

[ Edytowane ]

No wlasnie mam dosc pozytywne informacje, jestem z Krakowa, tak wiec wczoraj zanioslem telefon do serwisu na ulicy Rajskiej (wczesniej kontaktowalem sie z nimi mailowo i zostalem poinformowany ze maja na stanie ekran i panel dotykowy do 820stki). Cala wymiana trwala 15-20 min telefon jest w pelni sprawny a ekran lepszy niz poprzednio (bo oprocz efektu wypalenia mialem rowniez umieszczone w regularnych odstepach, niewielkie pionowe linie widoczne na bialym tle przy pelnej jasnosci ekranu).

Co do kasowania zawartosci telefonu - rozmawialem z serwisantem, nastepuje to jedynie wtedy kiedy Twoje oprogramowanie nie jest aktualne, oni maja obowiazek wgrywac najnowsze za kazdym razem kiedy telefon jest serwisowany, z racji ze poinformowalem naprawiajacego o tym ze moje oprogramowanie jest najnowsze, nie stracilem zadnych danych.

Tutaj natomiast link do forum gdzie opisywany jest podobny przypadek:

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-820/205771-lumia-820-screen-problems.html

Opiekun
Zdegustowany

No ja niestety muszę telefon wysyłać do Gdyni bo używam go służbowo i mamy procedury :smileywink:. Fajnie, że udało Ci się załatwić problem od ręki. Ja niestety będę musiał poczekać pewnie ze 2 tygodnie. Czytałem posty na tym forum i rzeczywiście wygląda na to, że ten ekran to bubel totalny. Moim zdaniem nie powinno się to w żadnym wypadku zdarzać w telefonach tej klasy. Oczywiście w recenzjach tego modelu o takich rzeczach nie przeczytamy bo po co... Przecież to taki świetny telefon. Co gorsza widzę, że niektórym osobom ten problem przytrafił się kilka razy i pytanie, czy po naprawie znowu nie wróci... Tak czy tak wielkie dzięki za przesłane informacje...

Pozdrawiam

underrtow

Niestety, problem wrocil i to juz po jednym dniu, oczywiscie (poki co) w mniejszej skali ale to pewnie kwestia czasu.

Dzisiaj jade na kolejna wymiane ekranu, zobaczymy czy 3ci bedzie sprawny.

Opiekun
Zdegustowany

[ Edytowane ]

W takim razie można to nazwać tylko jednym słowem - skandal!!!. Moim zdaniem ten model telefonu jest niesprawdzoną przed rozpoczęciem produkcji niedoróbką. Co więcej Nokia w takich sytuacjach powinna przeprosić i zwrócić całość kasy wydanej na telefon. Takich sytuacji nie ma przy telefonach za 150-200 zł a tu proszę, rewelacja za 2000 zł . Inną sprawą są serwisy nokii w Polsce, które w 70% partaczą robotę o czym można również poczytać na forach. Podejrzewam, że za wymianę ekranu wziął się jakiś żółtodziób, który przecież nie mógł tego robić wcześniej w tym modelu telefonów i spartaczył robotę. Zresztą po co ja to wszystko piszę. Człowiek miał nadzieję, że dysponuje telefonem naprawdę dobrej jakości, ale więcej wychodzi z niego wad niż zalet. Porażka...

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Wizjoner komórek
m3ryl

ja znajduje powod/sens Twoich wpisow; to przestroga dla potencjalnych nabywcow tego modelu

Opiekun
Zdegustowany

Pewnie masz rację... naprawdę dziwię się, że można wypuszczać na rynek takie niedoróbki. Co gorsza problemy z reguły dotyczą droższych modeli telefonów, gdzie klient dokonując zakupu liczy, że kupił coś co jest przynajmniej dobrej jakości. Nie wspomnę nawet o problemach dotyczących podstawowej funkcji telefonu, o których rozpisują się forumowicze a dotyczących jakości samych rozmów i "słyszalności" przez drugiego rozmówcę. Ja mam ten sam problem i moim zdaniem twórcy tego telefonu od początku wiedzieli, że on wystąpi konstruując go w taki a nie inny sposób i np. umieszczając mikrofon w tak nieszczęsnym miejscu tylko po to, żeby wygląd telefonu był ok...

Dobra... kończę wątek. W tym tygodniu wybieram się do serwisu i zobaczymy co będzie po wymianie ekranu...

Pozdrawiam

Doradca
Buzka23

Mam to samo, wczoraj korzystałem z nawigacji przez 5 godzin jadąc w trasie, od wczoraj na białym tle mam resztki nawigacji, nawet mogę dostrzec ograniczenie do 90:smileyhappy:

ale jaja...

joadia

Mam to samo. MOim zdaniem bezsensem jest teraz wysyłac telefon do serwisu, bo pewnie wszystkie ekrany maja tą wadę, również te co mają pryzgotowane na wymianę, trzeba poczekac na bardziej dorazne rozwiązanie problemu. Ja założyłam na mój folię i nie widac nic, więc póki co mnie to nie denerwuje. Poczekam jeszcze trochę, bo po co wymieniac ekran na równie wadliwy ;/

Doradca
Buzka23

No tak, tylko jak zgłosisz ze usterke masz od 3 miesiecy to mogą robić problemy, że wcześniej się nie zgłosiłas.

Mi na całe szczescie szybko wymienili wyświetlacz, trwało to całe 2 godziny.

Dużo jezdzę na nawigacji i mam pewne obawy czy jak ekran jest włączony przez 5-6 godzin to wtedy się nie przepala.

jooadia

Ale ja tego nie miałam na początku i zauważyłam to dopiero niedawno, więc chyba nieistotne kiedy z tym pojde, wada jest wadą. Przypuszczam, że wiele osób to ma a nawet o tym nie wie, tym bardziej ze z założoną folią na wyświetlaczu to jest zupełnie niewidoczne.

Nowy użytkownik
masterofpulpets

Witam,

a czy ktoś z administracji mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Bo póki co to tylko mamy opinie użytkowników.

Ex-Moderator (Retired)
KasiaK

Re: Nokia Lumia 820 - przepalony ekran

Witam wszystkich,

Przykro nam, że doświadczyliście tak nieprzyjemnej sytuacji z produktem Nokia. Firma Nokia stara się zapewnić jak najlepszą obsługę i jak najwyższą jakość swoim Klientom. W wyżej opisanej sytuacji zalecamy kontakt z Autoryzowanym Punktem Serwisowym Nokia, gdzie nasi pracownicy sprawdzą stan techniczny wyświetlaczy w waszych urządzeniach.

Z pozdrowieniami,
Zespół ds. forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje 

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Doradca
Buzka23

Ok, ale to chyba poważniejsza sprawa. Bo to nie są pojedyńcze przypadki. Wydaje mi się, że wyświetlacze są wadliwe. Gdy np. korzysta się 5 godzin z nawigacji to telefon się nagrzewa a wyświetlacz jest cały czas włączony i wtedy się wypala. 

Martwi mnie to bo ja korzystam z nawigacji bardzo często i teraz po wymianie boje się z tego korzystać, przecież nie chce specjalnie popsuć telefonu. 

Doradca
Buzka23

Znowu dzieje się to samo, wczoraj jechałem przy włączonej nawigacji 4 godziny i na ekranie znowu wypalił się ekran nawigacji, co robisz? znowu oddam do serwisu, znowu wymienią wyświetlacz, za tydzień pojadę w trasę i znowu bede wymieniał wyświetlacz? Może od razu niech serwis nokii zamówi wyświetlacze na zapas i po każdym wyjezdzie po drodze do serwisu:smileyhappy:

Możecie się dowiedzieć co się dzieje z tymi wyświetlaczami? Dlaczego się wypalają?