Forum'da Ara:


Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Katkıda Bulunan
İleti Sayısı: 6

Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Merhaba;
Ben yaklaşık 3 ay önce 820 aldım. İlk geldiğinde şarj olmuyordu. Bende ilk geldiği içindir deyip şarja bıraktım. 3-4 saat sonra şarj olmaya başladı. O gün bugündür kullanıyorum. Ama dun gece şarja bırakıp kalktığımda %46 şarjı vardı. Şarj aletiyle başka bir şey şarj etmeye çalıştım oldu ama telefon şarj olmuyordu. Küçük çaplı bir araştırma yaptım. Usb kablosunun içindeki 4 bakır tel tak çıkar yapmaktan içine giriyor bu yüzden olmuyormuş. Ben baktığımda o kısım beyaz ve hafif bir tanesi içe doğruydu. Şarj aletinin usb yeride beyaz. Bunu yapmanın bir yolu var,mı yoksa gidip yeni usb kablosu mu alıyım?
Community Manager
İleti Sayısı: 285

Ynt: Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Merhaba @Bbayraktutar 

 

Nokia Destek Forum Sayfamıza Hoş Geldin! :smileyhappy:

 

Telefonunun şarj girişinde ya da telefonun şarj aletinde donanımsal bir sorun söz konusu olabilir. Test amaçlı şarj kablosuyla bir bilgisayara bağladığında cihaz nasıl bir tepki veriyor? Güç alıp şarja başlayabiliyor mu? 

 

Saygılar 

 Nokia Lumia 2520 and 1520  Lumia Yardim – In-Device Solutions  

Seguici su Twitter Microsoft Lumia videolarını izleyin

Uzman
İleti Sayısı: 8

Ynt: Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

@Bbayraktutar 3 ay önce ilk aldığında da aynı sorunun olduğunu söylemişsin. Belirttiğin gibi USB kablo ile ilgili bir sorun olsaydı bence ilk aldığında  sorun ile karşılaşmazdın( cihazını ikinci el almadıysan). Telefonunu aldığın günden sonra hiç sıfırladın mı ? Lumia Black güncellemesini yükledin mi? 

Yardımcı olabildiysem "Çözüm olarak kabul et" veya yıldız ikonuna dokunabilirsiniz :smileyhappy:

Lumia 920 kullanıcısı
Katkıda Bulunan
İleti Sayısı: 6

Ynt: Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

0 aldım telefonu. Eve gelince sarja taktım. 2-3 saat tepki vermedi sonra sarj olmaya başladı. Telefonu çok sıfırladım, şuan black kullanıyorum zaten.
Danışman
İleti Sayısı: 19

Ynt: Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Bence elleme şarj cihazına. Başka şarj cihazlarıyla dene sonra aradaki karşılaştırmayı kendin yap. 

 

Gerçekten şarj cihazında sorun varsa yeni alırsın olur biter. sağa sola kabloları çekiştircene farklı şarj aletleri ile denemek daha mantıklı. Çünkü hem elektiriğe çarpılma ihtimalın daha az hemde cihazına gelebilecek zararları engelleme şansın daha fazla. 

 

 

Impossible is nothing !!!!