Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Lumia 920 -donma sorunu ve kendini resetleme

Moderator
frht
İleti Sayısı: 495

Nokia Lumia telefonum düzgün çalışmıyorsa hangi basit adımları deneyebilirim?

[ Düzenlendi ]

Telefonunuzun donması, dönen dişlilerde veya Nokia logosunda takılı kalması, uygulamaların çökmesi, ses sorunları ve boş ekran gibi birçok telefon sorununu birkaç dakika içinde giderebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu en az 30 dakika şarj edin.

1. Telefonunuzu yeniden başlatma

Telefonunuzun donanımı sıkıştıysa, öncelikle telefonunuzu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Bu, Microsoft Hesabını (Windows Live ID) sıfırlamaz ya da verilerinizden hiçbirini kaldırmaz.

Video'da Captions (Altyazılar) kısmından Türkçe altyazı seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Seçenek 1: Dahili bataryaya sahip telefonlarda (telefon, tuş kombinasyonuna basıldığında gücü kapatan özel bir elektrik devresine sahiptir) donanımı sıfırlamak için:

10-15 saniye boyunca Sesi alçalt ve Açma/kapatma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Tuşları serbest bırakın; telefon yeniden başlatılacaktır.

yeniden başlatma

Seçenek 2: Bataryası çıkarılabilir telefonlarda donanımı sıfırlamak için:

1. Bataryayı çıkarın ve tekrar takın.

2. Telefonu normal şekilde başlatın.

Not: Nokia Lumia 625 gibi bazı telefon modellerinde yalnızca Açma/kapama düğmesini basılı tutun.

2. Yazılımı güncelleme

Telefonunuza yönelik en son yazılımı kullanmıyor olabilirsiniz. Yazılım güncellemelerini Ayarlar > Telefon güncellemesi > Güncellemeleri denetle seçeneğini belirleyin. Lumia yazılım güncellemelerinin bölgenizdeki uygunluğunu buradan kontrol edebilirsiniz.

3. Telefonunuzu sıfırlama:

Uyarı: Bu, satın alınan ve indirilen uygulamalar (yeniden indirilebilir) dahil olmak üzere telefondaki tüm kişisel verilerin silinmesine ve fabrika ayarlarının geri yüklenmesine neden olur. Bu yüzden cihazınızı yedeklemeniz önerilir. Telefonunuzun pil seviyesinin %50'nin üstünde olduğundan emin olun. Pil seviyesi çok düşükse telefonunuzu en az 30 dakika şarj edin.

Seçenek 1: Hakkında menüsü

Telefonunuzu orijinal olarak üretildiği duruma sıfırlamak için;

Ayarlar > Hakkında > Telefonunuzu sıfırlayın seçeneğini belirleyin.

Seçenek 2: Donanım tuş kombinasyonu

Windows Phone 8 yüklü Nokia Lumia

1. Telefonunuzu kapatın ve şarj cihazının cihaza takılı olmadığından emin olun.

2. Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun ve şarj cihazını bağlayın. Ekranda bir ünlem işareti (!) gösterilir.

yeniden baslatma

3. Tuşlara aşağıdaki sırayla basın: ses seviyesini yükseltme, ses seviyesini azaltma, güç ve ses seviyesini azaltma. Telefonunuz sıfırlanır ve yeniden başlatılır. Bu birkaç dakika sürebilir.

Lumia yeniden baslatma

Lumia telefonum dönen dişlilerde takılı kalıyor, nasıl durdurabilirim?

10-15 saniye boyunca sesi alçalt ve açma/kapatma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Tuşları serbest bırakın; telefon yeniden başlatılacaktır. Bu işlemden hemen sonra sesi alçalt tuşunu basılı tutun. Bu işlem tamamlandığında ekranda bir ünlem işareti (!) görüntülenir (sesi alçalt tuşunu serbest bırakın). Tuşlara şu sırayla basın: ses seviyesini yükseltme, ses seviyesini azaltma, güç ve ses seviyesini azaltma.

Windows Phone 7 yüklü Nokia Lumia telefonumu nasıl sıfırlarım?

Şarj cihazının bağlantısının kesik olduğundan emin olun.

1. Gücü Kapalı duruma getirin.
2. Sesi alçalt ve Kamera tuşlarını basılı tutun.
3. Açma/Kapatma tuşunu basılı tutun.
4. Telefon titreştiğinde açma/kapatma tuşunu serbest bırakın, ancak telefon yeniden başlatılıncaya kadar ses alçalt ve kamera tuşlarını basılı tutmaya devam edin.

Belirtilen adımlar sonrasında da karşılaştığınız zorluk devam ediyorsa, Nokia Yazılım Kurtarma Aracı 'nı kullanabilirsiniz.

Nokia Lumia 2520 and 1520  Lumia Yardim – In-Device Solutions  

Seguici su Twitter Microsoft Lumia videolarını izleyin

Danışman
Veligun
İleti Sayısı: 16

Lumia 920 -donma sorunu ve kendini resetleme

Nokia lumia 920 modelini 05.01.2012 tarihinden itibaren aldığım günden beri hergün .Ekranda donma sorunu 2-5dk arası ve bazen daha uzun bir süre sonra kendini resetleme.

Yazılımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü tekrar fabrika  ayarı ve yükleme yapıldı bugün gene aldığım yerdeki nokia çalışanı tarafından ama .Sitede kimsede bu sorun yoksa donaımsal mı yoksa sizinde başınıza geliyormu.

Katkıda Bulunan
Bulloween
İleti Sayısı: 5

Lumia 920 kilitlenme

Yılbaşında aldığım telefonum sürekli kilitleniyor ve açılmıyor. Aynı arıza ile karşılaşan başka kullanıcılar varmı? Eğer varsa ne gibi çözüm yolları önerirsiniz?

Ex-Moderator (Retired)
EfecanO
İleti Sayısı: 19

Ynt: Lumia 920 kilitlenme

Merhaba ,

Telefonunuzun donması gibi durumlarda uygulayabileceğiniz çeşitli işlemler mevcut. Hepsinden önce telefonunuza gelicek yazılım güncellemeleri ve geliştirmeler için geri bildirim seçeneklerinizin açık olduğundan emin olunuz. ( Ayarlar > Geri bildirim > Açık ) 

Telefonunuzdaki donma durumu ile ilgili dilerseniz telefonunuzun Açma/Kapama + Ses kısma tuşlarına telefonunuz titreyene kadar basılı tutarak cihazınıza soft format işlemini uygulayabilirsiniz.

Danışman
Veligun

Fabrika ayarları ve soft reset bir  sonuç vermiyecek malesef,galiba sorunlu ürünler bize denk geldi:smileysad:

Bende servise verdim 3 günlük telefonu bugün.Aldığım günden beri bahsetttiğin sorun var.

Danışman
Veligun

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Nokia-Lumia-920-freezing/td-p/1604040/page/10

10 sayfa gidiyor yazışma.Ve sonuş yok .kaç tane kullanıcıda aynı sorun meydana gelmiş ve gelmeye devam etmekte.

Bilge
heredot90
İleti Sayısı: 42

820de telefonum kendi kendine kapanıyor. Henüz bir çözüm yolu yok gibi.kimse açtığım konuyu dikkate bile almamış:smileysad:
Bilge
heredot90
İleti Sayısı: 42

Bilge
OnurK
İleti Sayısı: 91

Portico güncellemesini bekleyin arkadaşlar sorunlarımızın kalkmasını umuyorum. Ayrıca bu donma sorunun ne işlemler yaparken gerçekleşiyor yazabilir misin.
Windows Phone 8 Nokia Lumia 920
Ailenin en asi çocuğu :smileyhappy:
Danışman
Veligun

Hemen hemen her işlemde donma yapabiliyor
Kayıtlı kullanıcı
Olcayto85
İleti Sayısı: 3

Benim 820 de artık kendi kendine kapamaya ve açılmamaya başladı
Uzman
ycmadana
İleti Sayısı: 10

bende de aynı sorun var. internet bağlantınız yoksa bunu yapıyor. yada wi-fi açık ve kullandıktan sonra wi-fi yi tekrart kapatıyorsunuz. yine sorun oluyor. sizde internet paketi var mı?

Uzman
ferah35
İleti Sayısı: 8

lumia 920 de , ses azaltma ve açma/ kapama tuşu işe yaramıyor

Arkadaşlar , Akşam telefonumda donma yaşadım. resetlemek istedim . ekran karardı. titreşim filan yok. tekrar açılmıyor. şarj alıp almadığını bilmiyorum. bu sorunla karşılaşan oldu mu ? acil destek lütfen. 5/01/2013 de aldım telefonumu

Uzman
ferah35
İleti Sayısı: 8

Ynt: lumia 920 de , ses azaltma ve açma/ kapama tuşu işe yaramıyor

servise  gitmek istemiyorum.

Profesör
KIZILIRMAK
İleti Sayısı: 268

Ynt: lumia 920 de , ses azaltma ve açma/ kapama tuşu işe yaramıyor

Merhaba

Telefonunuzu şarja takıp 30,45 dk kadar bekleyiniz.Kendi açılmazsa tekrar tuş kombinasyonunu deneyin.

Sonuç alamazsanız bir Nokia Care servisine uğramanız gerekmektedir.

İyi günler.

6630,E52,N8,E7,N9,L800,L920 Elçisi.

Yardımcı olabildiysem yıldıza dokunabilir misiniz =)
Katkıda Bulunan
hs856422

lumia 920 donma

Lumia 920 telefon fonumu 2ay oldu aldım güzel harika bir telefon bide Nokia olması zaten muhteşem zanlız donması dışında her 2 günde bir donuyor açılmıyor neden böyle bir sorun yaşıyorum. Anlamadım bir çare si yok mu bu donması nın
Yeni kullanıcı
Tackalman
İleti Sayısı: 3

Evet aynı sorun benim 820 de var. Daha iki ay önce turkcell den kampanyalı aldım. alet kapatıyor kendini ve ekran siyah olarak açılıyor.
Danışman
sinangurer
İleti Sayısı: 23

Arkadaşlar telefonda yüklü tüm programları yazarmısınız? Bu sorun bazı programları yükledikten sonra oluyor bakınız ilk aldığımda malum bir hevesle herşeyi kuruyoruz benimde başıma buna benzer bir durum geldi adını hatırlamıyorum bir program kurdum ve telefonum kitlendi 3 günlüktü daha ekran dondu kaldı sonra power + ses azaltmaya basılı tutup resetledim cihaz kasılıyordu bende format attım format sonunda bana telefon yedeğimin olduğu onu yükleyip yüklemeyeceğimi sordu bende yükleme dedim buna dikkat edin yükle dediğinizde son yapılan ve güncellenen hali ile sizin eski özelliklerinizi yüklüyor yani sorunlu olan sistemi ben yüklemedim sıfırdan kurdum ve o gün bu gündür hiçbir sorun yaşamıyorum size tavsiyem her önünüze gelen programı kullanmayın kullanacaksanız ücretli uygulamaları önce deneyin sonra hoşunuza gidiyorsa satın alın allaha şükür tek sorunum ekranın üstteki ( ana ekrandaki yarım cm lik boşluk oda hepsinde var başka sorunum yok ve herşeyi kurmuyorum siz programı kaldırsanızda atıkları sistemde kalıyor..

5800 , N9 , Lumia 820 , Lumia 920 = Nokia Manyağıyım :smileyhappy:
Danışman
sinangurer
İleti Sayısı: 23

Ynt: lumia 920 donma

Yüklü programları yazarmısınız? bunu uyumsuz programlar yapıyor genelde telefonu güncel tutun yada format atın sıfır kurulum yaparken eski yedek var yüklensinmi derse hayır dersiniz ve sıfır kurulum yaparsınız 6 aydır kullanıyorum ilk aldığım 3 gün kitlendi bir program kurmuştum sonra anlattığım gibi yaptım o gün bugündür sorun yok

5800 , N9 , Lumia 820 , Lumia 920 = Nokia Manyağıyım :smileyhappy:
Katkıda Bulunan
hs856422

Ynt: lumia 920 donma

Blınk. Canlıtv çevirmen chıponlıne faceswap pdrreader shazam sinegraf skydrive turkıştv weater