Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Portico Güncellemesi ve Telefonunuzun yazılım...

Bilge
heredot90
İleti Sayısı: 42

Portico Güncellemesi ve Telefonunuzun yazılım numarası

[ Düzenlendi ]

Merhaba,

Yaklaşık 3 haftadır Lumia 820 kullanıcısıyım. Son zamanlarda artan bir şekilde yaşamış olduğum 'telefonun kendisini kapatması'probleminin ardından, önce Team 16GB Class 10 Micro SD/SDHC Flash Kartımı telefonun kendi menusunden formatlayıp çıkarttım (yabancı forumlarda class 10 sdcardların sorun çıkarabildiği belirtilmiş!!) ve hard format denilen yani telefonu sıfırla seçeneğiyle telefonu fabrika ayarlarına geri getirdim. Bu arada telefonu sıfırlamadan önce uygulamaların olduğu menude alfabenin harfleri vardı ve herhangi bir harfe dokunduğumda tüm harflerin ekran geldiği bir menu vardı ve bu şekilde mesela 'U' harfiyle başlayan bir uygulamaya U harfine basarak geçiş yapabiliyordum, ancak telefon sıfırlandıktan sonra o hafler kaybolmuş menu sadece alfabetik sırayla dizili görünüyor. Bu bana ilginç geldi. Acaba sıfırladığımda telefon kendini güncelledi mi? Yani portico update oldu mu yoksa olmadı mı anlaymadım. Bu yüzden şimdi sizlerle telefon bilgisi bölümündeki bazı sürüm nolarını paylaşıyorum. Eğer sizinkilerden farklıysa yeni bir güncelleme olduğunu anlayabilirim. Lütfen sizler de bu bilgileri burada paylaşır mısınız?

Şimdiden herkese teşekkürler...

17 Ocak 2013 Telefon sıfırlaması sonrası bilgiler:

İS sürümü: 8.0.10211.204

Ürün yazılımı düzeltme numarası: 1232.5951.1249.1001 (özellikle bu numaradki son rakamın porticoyla 2 olduğunu başka forumlarda okudum, ama emin değilim yani 1002 oluyormuş galiba)

Donanım düzeltme numarası: 1.0.0.0

Mobil işletim yazılım sürümü: 1.0.202075.3

Çip SOC sürümü: 8960

PS. Bu arada şeytan kulağına kurşun :smileyhappy: dünden beri telefon kendini kapamadı... Umarım bir daha olmaz...

Sonradan aklıma geldi belirteyim dedim: Portico güncellemesiyle, ekran kapalıyken wifi kesintisinin ortadan kalkacağı söylenmiş. Garip geldi bu bana, çünkü benim telefonumda böyle bir sorun yoktu ki zaten, ekran kapalıyken wifi üzerinden dosya indiriyordum ben. Ya siz?

Lütfen düz metin kullanın.
Bilge
heredot90

Ynt: Portico Güncellemesi ve Telefonunuzun yazılım numarası

Maalesef tüm çabalarıma rağmen telefon düzelmedi. Aynı kapanma sorununu bu sabah tekrar yaşadım...

Danışman
enesx86
İleti Sayısı: 20

İndirilen uygulamaların sayısı 15 i geçtikten sonra Harfler çıkar. Güncellemeyle ilgili değildir.

Nokia Lumia 920
Bilge
heredot90

enesx86 yazdı:
İndirilen uygulamaların sayısı 15 i geçtikten sonra Harfler çıkar. Güncellemeyle ilgili değildir.

evet öyleymiş harfler geldi zaten... :smileyhappy:

Uzman
sophisticated
İleti Sayısı: 9

ne yaptınız kapanma sorununu?
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Lumia 820.

Ürün yazılımı düzeltme numarası: son dört rakam 0001 görünüyor.

Son rakam 2 değil,demekki bana portico gelmedi. Gelmesi için ne yapmak lazım.

Telefonla ilgili kapanma ve herşey dahil,Hiçbir sorun yok.

Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

ürün yazılım düzeltme numarası:1232.5957.1308.0001 telefonla nokia destek hattını aradım.bu numarada sorun yok.Senin numaran Son sürüm denildi. Son 4 rakamda son rakamın 1 veya 2 olması önemli değil.son rakam 2 olursa portico gelmiş,1 olursa gelmemiş olayı yanlıştır denildi.