Przeszukaj dyskusje:

Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Przesiadka z Androida, którą Lumię wybrać?

Opiekun
Shymeq

Przesiadka z Androida, którą Lumię wybrać?

Witam wszystkich :smileyhappy:

Jako, że od dłuższego czasu użytkowania smartfonów z Androidem jestem coraz bardziej podirytowanym faktem, że Android ma problemy z płynnością i lubi zamulać. A jako, że nie potrzebuję miliona aplikacji, bo i tak fakt, że pogram w jakąś grę lub coś w tym stylu jest żadki postanowiłem przesiąść się na szybszy system jakim jest WP.

Jednakże mam dylemat co do modelu, a zastanawiam się nad trzema konkretnymi:

- Lumia 520

- Lumia 620

- Lumia 720

Który z tych 3 modeli byłby najlepszym rozwiązaniem?

Najbardziej skłaniam się nad 720, ze względu na najmocniejszą baterię.

Aczkolwiek 520 jest bardziej dostępna cenowo, a sam nie wiem czy możliwości 720 wykorzystam, bo w sumie telefon i tak będzie do smsowania, telefonów i internetu. Z tego co zauważyłem to bebechy mają praktycznie takie same, a różną się tylko rozmiarem ekranu. 

Do czego telefon będzie głównie używany?

Poczta, smsy, telefony, duuuużo internetu i sporo słuchanej muzyki.

Który z tych 3 modeli będzie w stanie przy dość intensywnym użytkowaniu wytrzymać od 5 rano do ok 21-22?

I czy będą jakieś większe problemy z przesiadką z Androida na WP? W sensie - import kontaktów i podobne sprawy?

Jak mniemam dostęp do interetu jest łatwy i spokojnie będę mógł korzystać z przeglądarki?

Rozumiem, że WP8 jest już dość firendly dla użytkowników, czyli normalne podłączenie telefonu do komputera i odczytywanie z karty pamięci plików? Czy dalej jakieś bardziej skomplikowane połączenia z użycie dodatkowych aplikacj?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
MikolajczykM

Dot.: Przesiadka z Androida, którą Lumię wybrać?

Shymeq, jeśli chcesz telefon do internetu to przydałby się jak największy ekran. Aczkolwiek ja nie narzekam na rozmiar wyświetlacza w mojej Lumii 620 podczas przeglądania strona WWW.

Co do importu kontaktów, spróbuj zainstalować w telefonie (nowej Lumii) aplikację Przekaż moje dane (wystarczy znaleźć aplikację w sklepie). Nie jestem pewny czy aplikacja moża pobrać dane z telefonu z Androidem. Jeśli nie to chyba można na swoje konto Live zaimportować kontakty z konta Google.

Co do kwestii transferu danych z telefonu lub kakrty pamięci, tylko telefony z Windows Phone 7.5/7.8 wymagają zainstalowania odpowiedniej aplikacji na komputerze do tego celu. Telefony z Windows Phone 8 nie wymagają żadnych dodatkowych programów, tylko i wyłącznie zainstalowania sterowników kabla.

PS. Po mału już zaczyna być udostępniana aktualizacja Black dla WP 8. Póki co Polska jej jeszcze nie obejmuje.

Beta Opery mini dla Windows Phone
Testuję wersję beta Windows Phone 8.1 Update 1 wraz z Nokia Lumia 620.
Chcesz podziękować? Skorzystaj z punktów KUDO (prawy dolny róg posta).
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

1. Weź telefon który ma co najmniej 1GB RAMu.
2. Intensywne użytkowanie na baterii przez 17 godzin - bez ładowania odpada

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

A jak wygląda sprawa theteringu (telefon jako router wi-fi) w Lumiach 520/720? Bo aktualnie przynajmniej raz w tygodniu ciągnę internet z telefonu na laptopie.

Użyj zwykłego tekstu.
Guru komórek
nismonet

Z tego co kojarzę to wszystkie Lumie WP8 posiadają opcję dzielenia łącza (dostęp do internetu).
Contributor of the month

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Hej @Shymeq 

Bardzo nam miło, że jesteś zainteresowany naszymi modelami :smileyhappy:

Tak jak napisał nismonet, wszystkie telefony z systemem Windows Phone mogą działać jako mobilny punkt dostępowy do Internetu i udostępniać swoje połączenie przesyłania danych za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu

W przypadku dalszych pytańpozostajemy do Twojej dyspozycji :thumbup:

Pozdrawiam,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

Witam ponownie!

od 1,5 tygodnia jestem posiadaczem nowego smartfona z WP :smileywink: Zdecydowałem się na Lumię 720 :smileywink:

Wszystko było fajnie - bateria trzyma bardzo ładnie jak na moje wymagania, sam system super! 

Tylko mam jeden dziwny problem.

Otóż pojawił się on dzisiaj, gdy po podrózy autobusem na uczelnie jak zwykle słuchałem muzyki. Przyzwyczajony z poprzedniego telefonu, gdy kończyłem słuchać muzykę to po prostu odłączałem słuchawki i odtwarzacz sam się stopował. Dzis tego nie było - po odłączeniu słuchawek, muzyka nadal grała. Okazało się, że telefon cały czas interpretuje to tak, że słuchawki są podpiete. Nie mogę posłuchać muzyki na głośniku. Nie mogę rozmawiać przez telefon, bo nie działa w tym trybie głosnik zewnętrzny. Przez słuchawki normalnie wszystko działa - i muzyka, i rozmowy telefoniczne. O co chodzi?

Da się to jakoś naprawić? Błąd systemowy czy sprzętowy? Dodam, że używam tylko oryginalnych słuchawek Nokii dołączonych do zestawu....

Jeżeli usterka nie mozliwa do naprawy w domu, to czy obejmuje to gwarancja? I czy gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju? Bo Nokie kupiłem w salonie Play przy okazji, normalnie stacjonuję w Szczecinie.

jakieś rady? Bo o ile sam WP fajnie się sprawuje to po samej Nokii spodziewałem się czegoś lepszego, a nie usterki po 1,5tygodniu używania. :/

Użyj zwykłego tekstu.
Guru komórek
nismonet

Zrestartuj telefon i zobacz czy wszystko wróciło do normy. Jeżeli nie to może oznaczać uszkodzenie gniazda słuchawkowego. Usterka jak najbardziej do naprawy gwarancyjnej.
Contributor of the month

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

Telefon byl wyłączany i włączany wielokrotnie, z sluchawkami i bez - poprawy nie ma.

Jest jeszcze jednen problem - gdy probuje zainstalować aplikacje, wyskakujee blad. Nie mogę pobrać nawet aplikacji, ktora ma marne 6 mb..
Użyj zwykłego tekstu.
Guru komórek
nismonet

Napisz jaki numer błędu się wyświetla.
Contributor of the month

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

Co do aplikacji - przerywa ściąganie i pojawia sie komunikat "wymaga uwagi", "Pobieranie zostalo przerwane z powodu problemów z dostępem do sieci" - cos w tym stylu. A dostep do Internetu jest non stop, bo mam nieograniczony dostep do Internetu w Play. I tak przy każdej aplikacji. Wcześniej bylo normalnie, 2 dni temu wystąpił ten problem...
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

1. Czyli z gniazdem do serwisu? I jak jest z tą gwarancją? Działa na terenie całego kraju? 

2. Ma ktoś rozwiązanie problemu z aplikacjami?

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
ksmx

Z tych wszystkich najciekawsza jest Lumia 820 ;-D

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

Z tym, że problem wyboru telefonu już rozwiązany :smileytongue:

Teraz pora na rozwiązanie innych :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

najprostsza rada; przywroc ustawienia fabryczne

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Shymeq

Ustawienia fabryczne były przywracane, soft reset, hard reset - wszystko zaliczone. ALe wydaje mi się, że to coś z siecią operatora, bo na wifi ściąga normalnie :smileyhappy:

Czyli pozstaje mi jeszcze tylko telefon do serwisu odnieść.

Użyj zwykłego tekstu.