Przeszukaj dyskusje:


Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

Nowy użytkownik
Posty: 2
Zaakceptowane rozwiązanie

Synchronizacja Lumia 920

Dzień dobry,

Zakupiłem Nokię Lumię 920. Do tej pory używałem telefonów z symbianem i synchronizacja przebiegała bardzo sprawnie za pomocą Nokia Suite. Z Lumią 920 to nie działa. Proszę o pomoc w 2 kwestjach:

  1. Jak backupować kontakty i kalendarz z ofiice 2010 na win XP
  2. Jak podłaczyć tel Lumia 920, żeby korzystać z internetu w laptopie z win XP

Z góry dziękuję za szybką pomoc

Wizjoner komórek
Posty: 1 248

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

limia to WP,wiec zainstaluj ZUNE
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Profesor
Posty: 304

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

[ Edytowane ]

Hej, Zignoruj post poprzednika. Zune wspiera Windows Phone 7.x, masz Lumie z WP8, więc Zune jest nieprzydatny.

 

Ad. 1. Nie jest to niestety zbyt dobrze rozwiązane, ale za pośrednictwem konta Microsoft idzie łatwo (gorzej, że wszystkie dane siedzą w chmurze, więc MS wszystko ma u siebie - tyle w temacie prywatności). W skrócie: Logujesz się przez hotmail.com (czyli outlook.com obecnie) -> klikasz "Kontakty" -> klikasz "zarządzaj" -> klikasz "eksportuj". Gotowe, smacznego!

 

Kalendarz synchronizuje się sam wtedy, gry synchronizuje się poczta konta Live. Czyli jeśli ustawisz push, to natychmiast, jeśli raz dziennie, to tak właśnie. Jeśli co godzinę, to co godzinę itp. Możesz sobie zainstalować pakiet Live! w systemie XP i będziesz miał wtedy kalendarz i pocztę (składniki możesz wybrać podczas instalacji) synchronizowane między PC i Nokią. http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-live/essentials-home

 

Nie wiem, czy jest opcja backupu wpisów kalendarza. Przypuszczam, że nie. Ten kalendarz nie ma nawet funkcji... wyszukiwania, co jest kompletnym nieporozumieniem. Mial to nawet mój stary, monochromatyczny Ericsson.

 

Ad. 2. Nie musisz podłączać - możesz zrobić Access Point ("dostęp do internetu" w ustawieniach) i telefon robi za router z AP, udostępniając połączenie przez WiFi. Zakładam, że funkcja modemu przez BlueTooth również powinna działać, nie wiem, czy przez USB też. Nie miałem potrzeby sprawdzania, bo udostępnianie przez WiFi jest zbyt wygodne na eksperymenty (choć rozumiem zwiększony pobór energii itp.). Generalnie rzadko z tego korzystam, bo mam modem wbudowany w notebooka.

 

Edit: kocham te wiecznie blokowane skrypty Lithium, przez które gubię formatowanie i musze ciągle edytować posty... :smileywink:

Nowy użytkownik
Posty: 2

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

Bardzo dziękuję za pomoc, nie mogę wszystkiego sprawdzić, bo jest problem z Windows Live Messenger (nie mogę się zalogować), ale będę próbował. Nie wiem jak ustawić access point. Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Wizjoner komórek
Posty: 1 248

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

czytaj instrukcje obslugi:smileywink:
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Profesor
Posty: 304

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

Cieszę się, że mogłem pomóc.

 

Nie wiem, co do tego ma Live Messenger? Generalnie zapomnij o nim, bo MS porzuca go przenosząc ten kanał komunikacji do Skype, którego kupił chyba ze 2 lata temu. Teraz oficjalnie wycofuje się z messengera - może stąd problemy z logowaniem?

 

Po prostu wejdź na www.hotmail.com i się zaloguj do swojego konta Microsoft, którego użyłeś podczas pierwszego uruchomienia Nokii L920. Tam będzie poczta, kalendarz, kontakty i SkyDrive zgodnie z tym, co masz w telefonie. Niestety backup wiadomości i ustawień jest trzymany w jakimś ukrytym obszarze, przez co nie możemy sobie ich ściągnąć na dysk.

 

AP? Hmm Po prostu włącz transmisję danych w "sieci komórkowej". Potem w "dostęp do internetu" będziesz mógł ustawić sobię rozgłaszaną nazwę sieci (SSID) i zmienić standardowe hasło. Jeszcze prostsze od konfiguracji przeciętnego routera. Nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów. Powodzenia!

Ekspert Techniczny
Posty: 216

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

Dodatkowo w "dostęp do internetu" masz podgląd maszyn zalogowanych do twojego AP, jest tam również ograniczeie ilości klientów z tego co pamiętam do 5. Funkcja działa prosto, szybko i sprawnie. Sam często korzystam będąc poza zasięgiem swoich wifi.


Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy:
Uczestnik
Posty: 6

Dot.: Synchronizacja Lumia 920

[ Edytowane ]

Możesz to zrobic przez Hotmail albo Exchange. Niestety, w moim przypadku porty od tych usług są zablokowane przez serwery firmowe i nie mam możliwości synchronizować kalendarza i kontaktów. Ten problem dotyczy bardzo wielu osób - wyguglaj sobie. 

 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje.