Forum'da Ara:


Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi be...

Danışman
İleti Sayısı: 52
Kabul Edilen Çözüm

değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Nokia Lumia 820'yi geçen cuma Vatan Bilgisayar'dan aldım..Ve yeni bir şey fark ettim..sadece bende mi var bilmiyorum ama..telefon güç tasarrufunda iken şarjı %6 civarında iken kapanıyor..tekrar açıyorum..2-3 dakika daha kullanıyorum %0 oluyor..bataryayı korumak adına yapılan birşey mi bu..yoksa sırf bende mi var..?

Cep telefonu gurusu
İleti Sayısı: 1.642

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

@Makale_Helvetia Normalde telefon kapandığı zaman aslında tam olarak kapanmaz, sadece uyku moduna giriyormuş gibi düşünebilirsin. Yani telefon kapalıyken açma-kapama ve diğer tuşlara cevap verebilmesi için bir miktar enerjiye ihtiyaç duyulur. 

 

Telefon şu anda yeni olduğu için içindeki pil tam performansla çalışmıyor, o yüzden yedek olarak ayrılan bu güç %6 gibi (benim 920'nin saatlik pil tüketimine eşit)  yüksek bir oran görünüyor. Pil biraz kendine gelince %1-%3 arasında bir şeye denk gelecektir bu oran.

 

Ayrıca cihazda kullanılan LiPo pillerin de tamamen bitirilmesi tavsiye edilen bir şey değildir ve pile zarar verebilir ve pilin ömrünü kısaltabilir. O yüzden pili tamamen bitirmeden telefonu şarj etmeni öneririm.The silence will fall
Danışman
İleti Sayısı: 52

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

teşekkürler..içime su serpti bu cevabınız. birkaç şarj daha yapıp durumu gözlemleyeceğim.Önerileriniz için de teşekkürler ayrıca