Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Asha 311 Genel Sorunlar

Katkıda Bulunan
mzmmmert
İleti Sayısı: 6

Asha 311 Genel Sorunlar

-Parlaklık ayarı yapılamıyor.

-Temalar kişiselleştirilemiyor.

-Ana ekrana duvar kağıdı koyulamıyor.

-Rehberde arama yapmak sorun olabiliyor.

-Yazı kopyala-yapıştır yapılamıyor.

-İşlem yaparken birdenbire ışık kapanıyor.

-Nokia mağazada bu modele uygun uygulama sayısı çok az.

-Telefondaki bir videonun seçeneklerinde video kullan seçeneği kullanılamıyor.

-İnternet tarayıcısından flash video izlenilmiyor. İzlemek için telefona indirilmesi gerekli.

Başka sorunu olanlar bu mesajı yanıtlasınlar.

Lütfen düz metin kullanın.
Yeni kullanıcı
ruhis
İleti Sayısı: 1

Nokia 311 Rehberde arama sorunu

Yeni telefonum Nokia 311 telefon rehberinde bir ismi soyadı ile aramaya kalkıştığımızda hiç bir şey bulamıyor.
Diyelim ki Ali Velioğlu olarak kayıtlı birini Ali yazarak aramamız mümkün. Ama Velioğlu yazarak veya telefon numarasını yazarak aramaya kalktığımızda işler karışıyor.
Hiç bir şey bulamıyor.:smileyfrustrated:

Oysa en eski telefonum olan Nokia 6300 bile bunu beceriyordu. Sonradan aldığım Nokia E63 telefonda da böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. 

Bu 311'in bir eksikliği mi yoksa benden kaynaklanan bir ayarlama eksikliği mi?:smileysad:

Eğer Nokia 311 telefondan kaynaklanıyorsa, beraberinde bir de elektronik ajanda verilmeliydi...:rolleyes:

Ayrıca BU MODEL İÇİN TELEFONDA SERVİS ALAMADIM. 444 3 665, ASHA İÇİN SERVİS VERMİYOR.:pinch:

BU DURUM SATIŞ ÖNCESİNDE BELİRTİLMELİYDİ.

Bilen bir arkadaşımız lütfen beni ayrınlatırsa, çok memnun olurum.

Katkıda Bulunan
Srkn
İleti Sayısı: 5

Ynt: Asha 311 Genel Sorunlar

Nokia nin bütün bunlara bir çözüm planı yok mu? Nokia, kullanıcılarını mağdur etmekten bir sıkıntı duymuyor sanirim.
Kayıtlı kullanıcı
ManisaleAFG

Benim 311 de okulda ki internete bağlanmıyor diyor      şebeke internete erişme için kullanılamaz yinede bağlan diyor evet - hayır   evet diyorum duruyo duruyo bağlanmıyor  bir çözüm yok mu ? nokia mağazada çok az ve kötü oyunlar var çözüm yok mu?

Community Manager
Erayo
İleti Sayısı: 210

Merhaba arkadaşlar,

Nokia Asha 311 hakkında öneri ve taleplerinizi link üzerinden Nokia projelerine belirterek yeni gelebilecek güncellemelere katkıda bulunabilirsiniz. 

https://ideasproject.com/ideas

Teşekkürler.

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Yeni kullanıcı
Bilge35
İleti Sayısı: 3

Nokia Asha 311 bir telefonum var. Genel olarak güzel bir telefon ama ,çok ciddi sorunları var.

Mesela yazılım güncelleyemiyorum. Yeterli alan yok uyarısı veiryor.Telefondaki gereksiz uygulama ve oyunları kaldıramıyorum.Silinmiyor.Nokia bunları gereksiz bir şekilde sistem uygulaması yapmış.Yazılım yüklenmiyor ve telefonu allak bullak ediyor,fazla yer kaplıyor.Bu gereksiz uygulamaları nasıl kaldırabiliriz?

Yeni yazılımlar yaparken bu tür gereksiz oyun ve uygulamaları sistemle bağdaştırmayın.Bir de telefonda WİFİ var ama HOTSPOT özelliği yok.Hiç bir işe yaramıyor.Çok saçma bir durum.Yeni yazılımda bir hotspot özelliği eklenirse çok iyi olur.

Neredeyse bu telefonu aldığıma pişman olucam.Lütfen bu sorunlara daha fazla önem verilsin..

Eğer tellefon için yeni yazılımlar yapılırsa,bence bu sorunlara bir çare bulmaları gerekiyor.Yeni yazılımlarda yüklü olan oyun ve uygulamalar,sistemle bağdaştırılmamalıdır..Bu insanların son derece moralini bozan bir şeydir..

2.si ise,WİFİ HOTSPOT özelliğinin olmaması,telefonu 3.sınıf telefonlarla ayı konuma sokuyor..Aynı özelliklerde ve daha fazla özelliği olan çok ucuz telefonlarda bile wifi hotspot özelliği var.

Bence bu sorunlara bir çözüm bulmaları gerekiyor..Teşekkürl.Bilge..
Katkıda Bulunan
mzmmmert
İleti Sayısı: 6

Telefonu aldığımdan beri 3 güncelleme geldi halen radyodan çıktıktan sonra menünün üstünde yazan "kulaklağı takın" yazısını düzeltmediler.

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik
İleti Sayısı: 422

[ Düzenlendi ]

Merhaba mzmmmert,

1. Asha 311 cihazınızın ana ekranına duvar kağıdı eklemeniz için; cihazınızın kamerası ile çektiğiniz resimlerinizi  Ayarlar > Duvarkağıdı > Dosya aç > Görüntü > Duvar kağıdı olarak eklemek istediğinz resimin üzerine dokunun ve duvar kağıdı olarak atayabilirsiniz.

2. Temalarınızı kişiselleştirebilmek için ;
Cihazınızdan Ayarlar > Temalar > Tema indir seçeneklerini belirleyerek temalarınızı Nokia store üzerinden indirdiğiniz temalarınız ile kişiselleştirebilirsiniz.

NOT : Tema indirebilmeniz için cihazınızın cihazınızın mobil veri sağlayıcısının açık olması gereklidir.
Ayarlar > Bağlantı >Veri bağlantısını açık tutmanız gereklidir.

3. Rehberinizde kayıtlı kişileri görüntülemenin iki ayrı yolu vardır:
Rehber > Seçenekler (üç çizgi )> Ayarlar >İsim gösterimi > Önce isim yada Önce soyisim olarak kullanabilirsiniz.

4. Cihazınızın parlaklık ayarı ve yazı kopyala – yapıştır özelliği bulunmamaktadır. :smileysad:

5. Mağazada uygulamaları üçüncü taraf uygulamalardır. Lütfen bu hususta uygulamaların yayıncıları ile irtibata geçiniz.

6. Cihazınızın daha düzgün çalışması için yazılım güncellemelerinizi kontrol ediniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Saygılar.

Kayıtlı kullanıcı
remainslient
İleti Sayısı: 2

verdiğiniz bilgiler doğrultusunda telefonum daha hızlı çalışmaya başladı. Teşekkürler admin bey
Yeni kullanıcı
482118
İleti Sayısı: 4

Merhabalar,

Öncelikle umarım sorunuma bi çare olursunuz die umut ederek yazıorum.

nokia asha 311 tel.imden yaklaşık 4 aydır hem evimdeki wireles ile hemde avea hattımdaki internet paketim ile rahatlıkla nete giriyordum ki son 5 gündür wireles ile nete girebilmeme rağmen kendi internet paketimle nete giremiyorum.hattımla ilgili bi problem yok.hattı başka tel.e taktıgımda orda nete girio.problem tel.de gibi gözüküo.çünkü benim tel.e interneti olan başka bi hattı da taktığımda ondanda paketi ile nete girmiyor.telefoncuma gittim ve sorunu çözemedi.servise yollayalım diyor.eğer çözülebilecek bir problem ise boşuna servise gitmesini istemiyorum.forumu biraz inceledim de yazılımdan bahsediyo sürekli yazılım yüklesem düzelirmi acaba.ama yazılım yükleyipte sağlam tel.imde başka problemler çıksında istemiyorum.bir de tel.imde hangi yazılım güncellemesi yüklü nasıl öğrenebilirim ve yükseltilmesi gerekiyorsa nasıl yükseltebilirim?

Lütfen internetimle ilgili problemime bi çözüm önerin…

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Merhaba 482118,

Kullandığınız internet paketi hakkında bilgi almak için mobil veri sağlayıcınız ile irtibata geçiniz. 

Nokia Asha telefon modelinizde en son yazılım güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olunuz.

Nokia Asha 311 için en son yazılım güncellemesi versiyonu 7.36 (RM-714)'dır.

Güncelleştirme FOTA ile pek çok ülke ve bölge için şu anda kullanılabilir durumda , ama yakında Nokia Suite ile de kullanıma sunulması bekleniyor. 

Nokia Asha 311 cihazınızın yazılımını güncellemek için;  Ayarlar > Telefon > chz. güncllştrmlr. öğelerini belirleyebilirsiniz.

NOT: Cihaz güncellemeleri; ürün kodlarına göre gelmektedir, bundan dolayı cihazına henüz güncelleme gelmemiş olabilir. Nokia Suite ile telefona güncelleme yapmayı planlıyorsanız, önce en son Nokia Suite 3.8 sürümünü yükleyiniz. Nokia Suite üzerinden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzda sahip olduğunuz en son yazılım versiyonunuzu AyarlarTelefon > chz. güncllştrmlr. > Mevcut yazılım blglr seçeneklerini tıklayarak, cihazınızda sahip olduğunuz en son yazılım versiyonunuzu öğrenebilirsiniz.

NOT : 
Telefonunuzun yazılımını güncellemeden önce, kişisel verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

Umarım bu yardımcı olmuştur.
Saygılar.

Yeni kullanıcı
482118

çabuk gelen cevabınız için teşekkür ederim.

mevcut yazılımım 3.81 imiş.bunun için onu yüklemeden direk yeni yazılımı güncelleyebilirim değil mi?

ikincinsi güncellemeden önce yedekleme yapın demişsiniz.onun nasıl yapılcağı ile de bilgi verirseniz çok sevinirim.

üçüncü ve son olarakta sizce bu güncelleme internet paketimle nete girememe sorunu mu çözer mi ?

Moderator
frht
İleti Sayısı: 404

Tekrar merhaba, 

Uyumlu bir bilgisayara verilerinizi yedeklemek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1. Nokia Suite'i bilgisayarınıza yükleyiniz.
  2. Uyumlu bir USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  3. Nokia Suite’i başlatın.
  4. Araçlar > Yedekle seçeneğini belirleyin ve ekrandaki yönergeleri uygulayın.

Yedekleme işleminden sonra Araçlar > Yazılım güncellemeleri' seçeneğini belirleyiniz ve indirmek istediğiniz güncellemeleri seçin ve Yükle'yi seçin.

Yazılım güncellemesinden sonra, mobil veri bağlantı ayarlarınızı kontrol edeniz. Bağlantı kurmayı deneyerek, sonucu bizimle paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Yeni kullanıcı
canselbakirci

Yeni tarayıcı sürümünü yüklediğimden beri interneti kullanamıyorum sayfa donuyo klavyeyi kullanamıyorum ne yapmam lazım?

tarayıcı sürümü 3.2.0.0.6 

Kayıtlı kullanıcı
8862188

merhaba benim de asha 311 telefonumdan karşı tarafa ses gtimiyor.bu konuda yardıımcı olursanız sevinirim.iyi akşamlar

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

[ Düzenlendi ]

Merhaba 8862188,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldiniz. :smileyhappy:

Nokia Asha 311 telefon modelinize yönelik belirtmiş olduğunuz durumunuza yönelik aşağıda sunulan çözüm adımlarını uygulayınız.

1. Yapılan arama sesini susturmadığınızı kontrol edin.

2. Sorunun gelen veya yapılan aramada belirli bir numaraya özgü olup olmadığını kontrol edin.

3. Ses klibi kaydedin ve kaydı dinleyin. Kaydı duyabiliyorsanız sorun mikrofonda değildir. Klip kaydetmek için önceden yüklü Ses kay. uyg.'nı kullanın.

4. Mümkünse kablolu kulaklığı deneyin.

5. Sorun devam ederse, pili telefondan çıkarıp yeniden takın. Telefonunuzu açın.

Verilen adımları uygulayınız ve sonuçlarınızı yeniden bizimle paylaşınız.

Saygılar.

Kayıtlı kullanıcı
KristlKelebK
İleti Sayısı: 3

Merhabalar,

Ağustos ayında aldığım Nokia Asha 311 cihazımdan genel olarak memnundum. Bugün Whatsapp güncellemesi yaparken sorun yaşadım. Ardından cihaz yazılım sürümünü kontrol ettim. Yapmam gerekem güncellemeler olduğunu gördüm. Nokia Pc Suit kullanarak usb kablosu aracılığı ile güncellemeyi yüklemeye başladım. Bu esnada telefonum kapandı ve bir daha açılmadı. Cihazın batarjasını çıkartıp bir süre bekleyip yeniden taktım fakat telefon açılmadı. Şarj cihazını taktığımda telefon şarj almıyor. Bulunduğum yerde servis yok. Bana yardımcı olabilir misiniz ?

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Merhaba KristlKelebK,

Nokia Asha 311 telefon modelinizin yazılım güncellemesini yapmadan önce '' Güncelleme için hazırlanma '' başlığı altında verilen bilgileri inceleyiniz. 

Yazılım güncellemesi esnasında cihazınız ile bilgisayarınız arasında ki bağlantının kopması, cihazınızın işletim sisteminin hasar görmesine neden olabilir.

Telefonunuz hala yanıt vermiyorsa,   Nokia cihazınızı en yakın Nokia Destek noktasına götürün. Cihazın garanti süresi devam ediyorsa, Nokia, cihazı normal garanti hüküm ve koşullarına göre onarır.

Not: Nokia cihazın garanti süresi devam etmiyorsa, Son Kullanıcı Yazılım Sözleşmesi'nde belirtildiği üzere Nokia herhangi bir kayıptan sorumlu değildir.

Eğer telefonunuzu hala açamıyorsanız, size en yakın Nokia Destek noktarı ile iletişime geçiniz. Destek noktalarını '' Nokia Destek '' seçili olarak aratabileceğiniz gibi, destek noktası belirmemesi durumunda '' Tüm mağaza türleri '' seçeneğinide belirleyerek, ekranınıza gelecek olan Nokia Mağazaları ile de iletişim kurabilirsiniz. 

Teşekkürler.

Kayıtlı kullanıcı
02042010

Telefonu alalı yaklaşık 1 sene oldu zaman zaman küçük sorunlar yaşasamda halledebildim.Ancak dünden beri telefon saatlerce şarjda kaldığı halde şarjdan çıkarınca batarya zayıf diyor.Bataryayı çıkarıp tekrar takıp denedim,kapattım açtım denedim olmadı.Garanti noktasının yerini bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Merhaba @02042010 ,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldin. :smileyhappy:

1-) Nokia Asha 311 telefon modelinde batarya dahil olmak üzere telefonunuzun iç bileşenlerinin zarar gördüğünden veya ıslandığından kuşkulanıyorsan, telefonu kullanmayın. Sıvıların ve fiziksel zararların bu garanti kapsamı dışında olduğuna dikkat edin. Ek ayrıntılı bilgi için sınırlı garanti koşullarını inceleyin.

2-) Nokia Asha 311 cihazın ile uyumlu olan BL-4U(1110mAh) Nokia batarya modelini ve uyumlu şarj aleti olan AC-11 modelini kullandığından emin ol. Telefonun kutu içeriğinde mevcut olan aksesuarları incelemek için buraya tıklayabilirsin.
Orijinal Nokia bataryaları kullandığından emin olmak için burada açıklanmış bilgileri inceleyebilirsin. :smileywink:
3-) Telefonunda en son yazılım versiyonunun yüklü olduğunu yukarıda yer alan adımları inceleyerek kontrol et.

Saygılar.