Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Asha 311 güncelleme sorunu

Katkıda Bulunan
muratdur
İleti Sayısı: 6
Kabul Edilen Çözüm

Asha 311 güncelleme sorunu

2 Aydır Asha 311 kullanıyorum, telefondan çok memnunum batarya süresi olsun kullanım kolaylığı olsun ama gel gelelim güncelle problemi hala çözülemedi. nokia destek üzerinden kontrol ettiğimde en son güncel yazılım olarak 3.90 olarak görünüyordu şimdi ise 5.92 olarak görünüyor ama güncelleme malesef hala alamadık gitti. nokia global forumunda da aynı sorunla karşılaşan çok sayıda asha 311 kullanıcı var. bu sıkıntıyı nokia destek üzerinden birdim sağolsunlar müşteri hizmetleri hemen yardımda bulundular ama bulunduğum il'de nokia teknik servisi olmadığından dolayı güncelleme yaptıramadım ama bir kararlıkla yine bekliyoruz.

Asha 311 problemlerinden bir kaçını dile getirirsek

-Ekran ışıgını manuel olarak ayarlayamıyoruz yani gece kullanımda ışığı en alt seviye olmasını istiyoruz ama malesef otomatik olarak ayarlıyor.
-.Kopyalama yada yapıştırma bulunmuyor, mesaj yazarken herhangi bir yeri kopyalamak istiyoruz ama malesef.

-mesaj yazarken klavye bazen yanlış tuşa basıyor yada algılamada sıkıntı yaşıyor. vb. özeliklerde sıkıntı yaşanıyor.

bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Katkıda Bulunan
muratdur

Sorunu çözdüm. Şuan yeni güncelleme aldım. Güncelleme almak istiyen arkadaşlara yardımcı olurum. iletişime geçebilirler.
Ex-Moderator (Retired)
CagatayS
İleti Sayısı: 21

[ Düzenlendi ]
Merhaba muratdur,

Güncellemeyle ilgili yaşamış olduğunuz durumun çözülmesine sevindim. Diğer belirtmiş olduğunuz hususlarla ilgili olarak gerekli yerlere bildirim yapılmış durumda. 

Kullanıcılarımıza forum üzerinden yardımcı olmaya çalışmamızın en önemli amacı, cihazlarıyla sorunlar yaşayan kullanıcılara bireysel çözümler sunarken, benzer sorunlar yaşayan diğer kullanıcıların da yararlanabileceği bir başvuru kaynağı oluşturmak ve Nokia severleri bir çatı altında toplamak. 

Bu nedenle, forumumuzda çözümleri genel olarak bütün kullanıcılarla paylaşırsanız daha çok kullanıcıya çözümü ulaştırabiliriz:smileyhappy:

Forumumuzda daha çok zaman geçirmeniz dileğiyle.

Danışman
HasanK
İleti Sayısı: 34

Merhabalar

1 aya yaklaşık süredir Nokia Asha 311 telefonunu kullanıyorum.

@muratdur Arkadaşın telefonu nasıl güncellediğini forumları gezerken buldum.

Lakin bu bana pekte güvenilir gelmedi sonuçta telefonun ürün kodunu değiştirmek garantisinden çıkması anlamına geliyor.

Telefonu ilk aldığımda sürüm v3.81 olarak geldi ve sitede v3.90 ve v5.92 sürümleri yayınlandı.

Ben telefonu yazılım güncellemesi yoluyla ve Nokia PC Suite yoluyla denetimini yapıyorum ama telefonum güncel olarak gözüküyor.

Bu konuda yardım istiyorum.

Nokia Asha 311
Ex-Moderator (Retired)
CagatayS

Merhaba HasanK,

Nokia Destek Forumu'na hoşgeldiniz.

Belirtmiş olduğunuz üzere ürün kodlarını değiştirmek cihazların garanti kapsamından çıkması anlamına geliyor. Bu nedenle kullanıcılarımıza bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Cihazınızın ürün kodu için yayınlanacak güncellemeleri beklemeniz en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlar.

Şu anda cihazınız için yayınlanmış en son yazılım sürümü v5.92'dir ve şu etapda sadece Nokia Suite ile cihazlara yüklenebilmektedir.  Ara ara cihazınızı Nokia Suite'e bağlayarak güncelleme kontrolü yapınız. Güncellemelerin her ürün kodu için özel olarak optimize edilmesinden ötürü gecikmeler olabilmektedir fakat bu güncellemenin cihazınız için kısa bir süre içinde yayınlanacağını düşünüyoruz.

Teşekkürler.

Yeni kullanıcı
solkan93
İleti Sayısı: 1

asha 311 telefona guncelleme alamıyorum yardımcı olurmusun
Ex-Moderator (Retired)
barange

[ Düzenlendi ]

Merhaba Nokia Suite uygulamamıza cihazınızı usb kablosu ile bağladıktan sonra Araçlar>Yedekleme menüsünden cihazınızın yedeğini alınız.İşlem tamamlandığında cihazınızı bilgisayarınızdan ayırınız,hafıza kartınızı çıkardıktan sonra cihaz üstünden *#7370# tuşlaması yapınız işlem tamamlandığında cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız.Nokia suite üstünden Araçlar>Yazılım güncellemeleri altından yayınlanmış güncelleme varsa yükleyiniz.Yedeklediğiniz verileri Araçlar>Geri yükle sekmesinden cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.

Yardımcı olabildiysem yıldıza dokunabilir misiniz:smileyhappy:
Kayıtlı kullanıcı
nick19
İleti Sayısı: 2

Söylediklerinizi uyguladım ama ''cihazınız güncel durumda V 03.81 yazılım sürümü yüklenmiş'' uyarısı alıyorum.Telefon için herhangi bir güncelleme alamıyorum.

Danışman
HasanK

[ Düzenlendi ]

Merhabalar;
@nick19 arkadaşında belirttiği gibi yazmış olduklarınızı harfi harfine uyguladım.
Sanırım o verdiğiniz kod ile telefona ufak format atmış olduk.
Bunun heyecanı ile Nokia Suite ile denetimi yaptığımda almış olduğum yanıt ''Cihazınızda yazılım sürümü V 03.81 kurulmuş,Cihazınızla sorun yaşıyorsanız,yazılım için yeniden yükle işlemini gerçekleştirebilirsiniz''.
2 aya yaklaşık bir süredir telefonu kullanmaktayım.
2 kere telefon için güncelleme gelmiş durumda.
Ama ben bu güncelleştirmelerden faydalanamıyorum.
Gerçekten çok can sıkıcı bir durum.
Yardımınızı istiyorum özellikle mesaj yazarken çok zorlanıyoruzzz :smileyhappy:

Nokia Asha 311
Yeni kullanıcı
okanhamdi

yardımcı olun lütfen mesaj yazmakta ciddi sıkıntılar yaşıyorum, bir türlü güncellemeyi görmedi telefonum bıktım usandım artık pişman oldum aldığıma ya..

Kayıtlı kullanıcı
hakan_12222

aynı sorun bende de var bana da yardımcı olabilrmisinz acaba güncelleme konusunda ? :smileyhappy:

Kayıtlı kullanıcı
mert_1999

Asha 311 kullanıcısıyım bnde nokia lütfen bu soruna çözüm bulun anca kodunu değiştirince olur diyolar garanti kapsamı dışında kalıyormuş Lütfen bulun arasırada telefon reset atıyor kendine

Uzman
eozenir
İleti Sayısı: 13

severek aldım telefonu ama aldığıma pişman oldum. 5.92 sürümü çıkmış ama hala 3.81 sürüm ile kullanıyorum. pc suite ile kontrol ediyorum. günceldir sürümünüz diyor. kodlarla falan hiç oynamadım. aynen aldığım gibi orjinal halinde. ne zaman güncelleme gelecek net bir bilgi verin.

Uzman
eozenir
İleti Sayısı: 13

asha 311 güncelleme

asha 311 hala v03.81 versiyonda duruyor. 5.92 son sürüm deniliyor ama bu güncellemeyi bi türlü alamadım

Uzman
Synche
İleti Sayısı: 11

Sanırım Asha serisinin genelinde bu sorun mevcut. Bende Asha 302 satın aldım ama güncel olarak kullanamıyorum telefonumu. WIFI güncellemesi tavsiye edildiği için gittim birde kablosuz modem aldım. Ne kabloyla nede WIFI ile güncelleme çekemiyorum telefonuma. Delirme noktasındayım...

Kayıtlı kullanıcı
nick19

telefon hala güncel gözüküyor.Güncelleme alamıyoruz.

Yeni kullanıcı
snlmsl

[ Düzenlendi ]

Gerek telefon gerekse de nokia suite üzerinden defalarca denememe rağmen güncellemeyi başaramadım. Nokia destek mağazasına giderek güncelleme yapabildim. Yarım gün içinde güncelleme yapılıyor ancak nokia gibi bir markanın ürününün güncellemesinde bu şekilde bir sorunla karşılaşılması gerçekten yakışık almıyor.

Katkıda Bulunan
mzmmmert

[ Düzenlendi ]

@muratdur Benim de diğer kullanıcılar gibi güncelleme sorunum var yardımcı olur musun?

Danışman
HasanK

[ Düzenlendi ]

Merhabalar;
Ben telefonuma güncellemeyi yapabildim.
Wi-fi ile güncelleme yaptım.
Şuan telefon biraz daha stabil çalışıyor ve mesaj yazma biraz daha iyileştirilmiş.

Kullanımı kolaylaştıran uygulamalar getirilmiş.
Popüler bir uygulamanın yeni bir serisi daha eklenmiş ama birkaç tane daha pöpuler uygulama S40 platforma uyarlanırsa fena olmayacak.
Yinede bu platforma gösterilen ilgi için NOKİA ve tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Nokia Asha 311
Uzman
Synche
İleti Sayısı: 11

5 ay geçmesine rağmen ben hala güncelleme alamıyorum...