Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Neden Asha?

Yeni kullanıcı
myilmaz97
İleti Sayısı: 4

Neden Asha?

Merhaba,
Ben şuan Nokia 500 Belle Refresh kullanıyorum ve Belle işletim sistemi oldukça güzel. Benim sorum ise neden 'akıllı telefonlar' için oldukça gelişmiş 'Nokia Belle' (symbian) varken Symbian'a desteği kesip Asha üzerinden devam ediyorsunuz? Hem de özellik olarak düşük telefonlarla.
Nokia Symbian3 ile döneminin en gelişmiş kameralı telefonu N8 ve Nokia 808'i yaptı ve N8 şimdi Belle ile her zamankinden çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Ayrıca Nokia Belle, Asha'dan çok daha gelişmiş bir sistem.
Sonuç olarak Nokia olarak neden Nokia Belle'yi bırakıp Asha sistemli düşük telefonlar yapmaya başladınız?
Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
EfecanO
İleti Sayısı: 19

[ Düzenlendi ]

Merhaba , öncelikle Asha serisi de Symbian işletim sistemine sahip; sadece platform olarak farklılık göstermektedir. Şu an yüksek teknolojiye sahip cihaz üretimlerine Asha ve Lumia'lar ile devam edilmektedir.Akıllı telefonlar ile ilgili olarak da Symbian 3'ün yerini Lumia'lar almaktadır. Siz de bir Lumia edinerek bu farklılığa sahip olabilirsiniz:smileyhappy:

Yeni kullanıcı
erkam
İleti Sayısı: 4

sogru soylyyorsun arkandayim