Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Nokia Asha 302 İnternet Sorunu

Uzman
Synche
İleti Sayısı: 11

Nokia Asha 302 İnternet Sorunu

Telefonumda interneti genelde akşam saatlerinde WIFI üzerinden kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamıyorum. Fakat WIFI bağlantısını kestiğim anda operatör üzerinden otomatik internete giriyor ve isteğim dışında veri çekmeye başlıyor. Buda bana kontör kaybı olarak geri dönüyor. Telefonumun isteğim dışında internete bağlanmasını nasıl giderebilirim?

İnternet ayarlarını silerek denedim fakat bu seferde WIFI bağlantısında sorun yaşıyorum. Yani kısaca sadece WIFI kullanacağım, operatör internet hizmetine istek dışı erişimi engellemek istiyorum. Teşekkürler...

Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Ynt: Nokia Asha 302 İnternet Sorunu

Merhaba,

Cihazınız ile internet erişimi sağlarken W-lan kullanıyorsanız eğer, W-lan bulunmadığı ortamda cihaz operatörden bağlanmaya devam eder. Eğer sadece siz istediğiniz zaman operatör internetini kullanmak istiyorsanız ,cihaz üzerinden yapabilecğiniz tek işlem;

Menü>Ayarlar> Bağlantı>İnternet bağlantısı>Önce sor olarak seçmektir.

Umarım yardımcı olur 

Uzman
Synche

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ayarları bu şekilde yaptım fakat WIFI bağlantısını kestikten sonra sağ üst köşede H işareti çıkmaya devam ediyor ve "internete ne ile bağlansın" gibi bir soru sormuyor.
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Merhaba,

H, E, 3G gibi işaretler cihazın internet hızını göstermektedir,

Örneğin ; telefonun şebekesi tam gösterirken sürekli görüşme yaptığınız anlamına gelmez bu işarette bunun gibi sadece telefonun internet şebeke hızının seviyesini göstermektedir.

Her hangi bir şekilde kendi kendine internete bağlandığını gösteren bir işaret değildir. Cihazda  Whatsapp gibi bir uygulama kullanıyor musunuz ?

Uzman
Synche

Kullanıyorum sanırım şuan anladım durumu. Cevaplarınız için teşekkürler.. =)
Kayıtlı kullanıcı
andersp
İleti Sayısı: 1

Ben bi ara whats app girdim butun tlm gıttı sonra dırek cıktım sonra wılessten INTERNET gırmeye calıstım karşıma

wifiless ile bağlan dıye bısey cıkmıyor dırek gırdıgımde de kontur gıdıyor

Mesela internete gırıyorum yukarıda www.google.com yazıyorum gırınce dırek kontur gıdıyor Ayarlardan Once sor da dedım gene hala aynı 

Moderator
frht
İleti Sayısı: 290

Merhaba andersp,

Nokia Destek Forum'a hoş geldiniz.

Telefonunuz kablosuz ağa bağlı olmasına rağmen internet erişiminde sorun meydana gelmiş olabilir. Öncelikle kablosuz ağınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olunuz. Böyle bir sorun mevcut ise modeminizi yeniden başlatmanız sorununuzu çözebilir.

Cihaz üzerinizden Menü > Ayarlar > Cihaz > Chz. güncllştrmlr. seçeneği veya Nokia Suite aracılığı ile cihazınız için yazılım güncellemelerini kontrol ediniz. Yazılım güncellemesi bulunursa telefonunuzu güncelleyiniz.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > İnternet bağlantısı > WLAN ilk olarak belirleyin.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > İhtiyaç duyulduğunda olarak belirleyin.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > Yüksek Hızlı Veri Paketi > Devre dışı bırakın.

Belirtilen adımları uygulayarak sonucu bizimle paylaşır mısınız?

Teşekkürler

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Kayıtlı kullanıcı
fcbayram

Arkadaşlar merhaba.Benim sorunum şöyle; Telefonum wifi bağlandığım zaman ben ellemeden bir süre sonra wifi kendisi otomatik kapanıyor.Ben bunu unutunca kontörümden gidiyor haliyle.Wifi açtığım zaman ben kapatmadığım sürece kapanmaması gerekir bu konuda yardım istiyorum.

Moderator
frht

[ Düzenlendi ]

Merhaba fcbayram,

Telefonunuzu en son yazılım sürümüne güncelleyiniz. Yazılımı nasıl güncelleyeceğinizi hakkında detaylı bilgiyi linkte bulabilirsiniz. En güncel yazılım sürümüne sahipseniz;

Menü > Ayarlar > Bağlantı > İnternet bağlantısı > Önce sor olarak ayarlayın.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > Gerektiğinde olarak belirleyin.

Umarım yardımcı olmuştur :smileyhappy:

Yeni kullanıcı
elia87
İleti Sayısı: 4

[ Düzenlendi ]

Merhaba,bende nokia asha 302 aldım.Dha alalı 5 gün gibi oldu çok memnunum. Ama internet ile ilgili bir sorunum var.. Benim internet paketim olmasına rağmen biliyorsunuz (turkcell sosyal internet paket) bu paket 5 tl karşılığında 1 ay boyunca hem twitter hem facebook gibi sitelere girmemizi sağlıyor. Fakat nokia asha 302 telefona hattımı taktığımdan beri her twitter+facebook girişimde 1 kuruş şeklinde eksilme oluyor kontürlerimden. Operatörümü aradım internet güncellemerini bayiden kapatsınlar dendi,bayiye gittim kapatırsam telefonunuz nete girmez dediler üste blacberry ıphone nokia asha302 bu tarz telefonlar paket falan dinlemez  hep böyle kontür yer dediler bu çok saçma geldi bana açıkçası... Şaşırdım kaldım ben bunu nasıl önleyebilirim? sürekli kontür gidiyor paketim olduğu halde yarıdm ederseniz çok sevinirm ?

Moderator
frht

Merhaba elia87,

Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulama ve içerikler için yapılan kullanım (örnek: youtube videoları), internet paketi varsa paketinizden yoksa kendi mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilebilir. Operatörünüzün belirttiği internet güncellemelerini kapatmak için, Menü > Ayarlar > Cihaz > Chz. güncllştrmlr > Oto. yazılım güncllş > Hiçbir zaman seçeneklerini belirleyiniz.

Ayrıca ücretlendirme nedenleri aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabilir.  

• Mevcut olan tarayıcınız haricindeki tarayıcılar üzerinden yapılan bağlantılar sosyal paketinize dahil olmayıp ayrıca ücretlendirilebilir.  
  • Facebook sayfası dışındaki uygulama marketlerinden indirilmiş olan (Nokia Store gibi) Facebook uygulamalarından bağlanıldığında ücretlendirme olabilir. 

• Arama motorlarından (Google, vb) Facebook aratılıp bağlanıldığında Facebook’a tıklayana kadar başka bir sitede veri alışverişi olması nedeniyle ücretlendirme olabilir.  

Sorununuz  ve sosyal paketinizin detayları hakkında lütfen operatörünüz ile iletişime geçiniz.  

Teşekkürler

Yeni kullanıcı
merthatemoglu

Asha 302 Internet Sorunu Neden Çözüm Bulunamıyor?

Paket veri bağlantısını neden kapatamıyorum? artık wifi kullanamıyorum direk paket veriden bağlanıyor. paket veri ayarlarını silyorum. bu sefer hiçbir şekilde internete bağlanmıyor. wifi ile paket veri arasında ne gibi bir ilişki olabilir ki silince wifi ya bağlanamıyorum anlamadım. Forumda bu sorun hakkında yazılan herşeyi yaptım çözüm yok.. 

Yeni kullanıcı
elia87

[ Düzenlendi ]

Teşekkür ederim yardımınız için.. Nokia asha 302 ile ilgili bir kaç sorum daha olacak.

1.bazı arkadaşların dediğine telefonun tuşlarındaki harfler dayanıksızmış- siliniyormuş  bu doğrumudur? bana pek inandırıcı gelmedi,yinede sormak istedim.

2. Telefonda radyo ayarlarıyla ilgili frekans aradığımda 40 a yakın radyo kanalı buluyorum ama sadece 20 tanesini kaydedediyor telefonn, kapasitesi bu kadarmı? yoksa ben mi ayarlayamıyorum?

3.Birde kafama takılan sorulardan birisi şarj ömrü. Telefonu kullandığımda günün sonunda neredeyse bitmiş oluyor bu normalmi? telefonumu 2013 27 haziranda aldım çok yeni.  Kullanan arkadaşlar yoğun olarak kullandıkları halde 3 gün dayanıyor dediler,bende şaşırdım açıkçası.. Acaba bataryası sorunlumu diye düşünmeye başladım..

Uzman
Synche

1 ) Telefonu almamın üzerinden 5 ay geçti sayılır. Yoğun kullanıma rağmen telefonda hiç bir çizik, tuşlarında silinme vb. gibi sorun yaşamadım.

2 ) Kapasite söylediğiniz gibi 20...
3 ) Şarj süresi bakımından Asha 302 mükemmel bir telefon. Bekleme durumunda telefonun şarjı 3 haftaya kadar dayandı ( güç seçenekleri açıkken ). Yoğun bir şekilde kullandığımda ise 2-3 gün dayanıyor telefonum. Sorun olmayacağını sanıyorum ama imkanınız varsa uyumlu bataryadan bir tane daha alarak deneyebilirsiniz.

Bilge
KIZILIRMAK
İleti Sayısı: 265

Ynt: Asha 302 Internet Sorunu Neden Çözüm Bulunamıyor?

Merhaba
Ayarlardan Erişim Noktasını -Her zaman sor - yapar mısınınız
6630,E52,N8,E7,N9,L800,L920 Elçisi.

Yardımcı olabildiysem yıldıza dokunabilir misiniz =)
Kayıtlı kullanıcı
frkn
İleti Sayısı: 2

arkadaşlar ben facebooktan resim indiremiyorum tam boyut gör'e tıkladığımda resmi daha büyük açıyo , indirmiyo ve facebooka resimde yükleyemiyorum dosya seçme yeri çıkıyo fakat seçilmiyo dosya ismi falan yazmam gerekiyo yardımcı olursanız çok sevinirim

Yeni kullanıcı
elia87

[ Düzenlendi ]

Merhaba ben nokia asha 302 telefonuma nokia suit aracılığı ile yazılım yüklemeye çalıştım fakat yazılım yükleme esnasında telefon kapanıyor kitleniyor ekranda 'sistem mode' diye bir yazı çıkıyor bu sırada ne kapanıyor ne açılıyor.Hatta pc bile etkilendi bu durumdan. Ancak bataryayı çıkarında düzeldi dicem ama keşke yazılım güncellemeseydim. Sosyal ağlar bozuldu hani şu telefonun ekranında görülen facebook twitter simgeleri kayboldu ve ayarlanmıyor.. Ayrıca mesajlar--daha fazla--sohbet kısmında facebook/msn/yahoo bağlantıları mevcuttu yazılımdan önce, Bu sayede gizle seçeneği ile çevrimiçi olunabiliyordu ana ekranda, ama şu an onlarda kayboldu sadece aynı kısma girince nokia yazıyor nokia hesabı ile giriş yapayım isteniyor, bu kadar diğer herşey kayboldu :smileysad:( keşke yazılım güncelleştirme yapmasaydım... Şu an güncel olan yazılım numarası; 

V 15.09 Görünüyor.. Acaba serviste bu durum düzeltilebilirmi?

Yeni kullanıcı
gülçin
İleti Sayısı: 3

Merhabalar, Nokia asha 302 telefonuma nokia suit aracılıyla en son kullanılan 15.09 u yükledim. Yükledikten sonra fakat internet tarayıcı kısmından  herhangi bir internet sayfasına bağlanamıyorum. Beyaz bir ekran çıkıyor. Operatör kaynaklı olduğunu düşündüm tüm yapılandırma ayarlarına yaptım fakat olmadı. İnternete giremiyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Moderator
frht

Merhaba gülçin,

Belirttiğiniz sorunu hem mobil internet ile hem de Wi-Fi ile bağlantı kurunca mı yaşıyorsunuz? 

Telefonunuz düzgün bir biçimde çalışmıyorsa, bazı ayarları orijinal ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, telefonunuzdaki belgeleri veya dosyaları etkilemez ancak yine de telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce bunları yedeklemenizi öneririz

1. Tüm aramaları ve bağlantıları kapatın.

2. Menü > Ayarlar ve Fabrika ayarlarına geri yükle. > Yalnızca ayarlar seçenekleri belirleyin.

3. Güvenlik kodunu girin. Varsayılan kod 12345'tir.

Orijinal ayarları geri yükledikten sonra telefonunuz kapanır ve yeniden açılır. Bu işlem normalden uzun sürebilir.

Telefonunuzu orjinal ayarlarına geri yükleyip, her iki bağlantı türü ile bağlantı kurmayı deneyip, sonucu bizimle paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler

Moderator
frht

Merhaba elia87,

Yazılım güncellemesi sırasında sorun oluşmuş ve yazılım sağlıklı olarak güncellenememiş olabilir. Yazılım güncellemesinden sonra önceki sürüme dönmek mümkün değildir. Yine de, Nokia Suite'i kullanarak bilgisayar yoluyla güncelleme yapıyorsanız, sorunlarla karşılaşmanız durumunda en yeni sürümü tekrar yükleyebilirsiniz. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız, Nokia Suite'i başlatmanız, Araçlar > Yazılım güncellemeleri seçeneklerini belirlemeniz ve ekrandaki komut istemlerini takip etmeniz yeterlidir.

Belirtilen islem sonrasında da sorununuz devam ediyorsa, Nokia Destek Noktası'na gidiniz.

Teşekkürler