Forum'da Ara:

Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Topluluğumuza hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Microsoft mobil cihaz kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Microsoft çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, Daha fazla bilgi için topluluk yönergelerimizi incelemeye zaman ayırmanızı öneririz. Toplulukta herkes arama yapabilir ve topluluk gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için ilk olarak oturum açmanız gerekir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Nokia C3 Wlan(WiFi) Bağlantı Problemi

Danışman
Enes
İleti Sayısı: 18

Nokia C3 Wlan(WiFi) Bağlantı Problemi

Yaklaşık 3 yıldır Nokia C3-00 kullanıyorum. Telefonumda WLAN(WiFi) ile ilgili sorun yaşıyorum.

Sizden yardım istiyorum bu konuda. Sorunum şu: Telefonumla evimdeki modeme bağlanıyorum ancak telefon internete erişemiyor. Sadece ara sıra erişiyo bir de modeme rest atarsam. Bu sorunun çözülmesi için yüzlerce ayar denedim servise verdim farklı rom attım ancak nafile.Modeme farklı cihazlardan bağlanınca bi sorun olmuyo yani modemde sorun yok.Telefon sadece airties markalı modemlerde sorunsuz internete giriyo. Ama diğer modemlerde ara sıra internete erişiyor. Yapmadığım , denemediğim ayar kalmadı sizden umut bekliyorum lütfen yardım edin yoksa satıcam bu cihazı.

Şimdiden teşekkürler.

Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Ynt: Nokia C3 Wlan(WiFi) Bağlantı Problemi

Merhaba,

Cihazınız belirli bir modemde internete erişimini sağlayabiliyor, farklı modemlerde arada bir internete erişim yapamamasının sebebi modem arayüzü ayarları olabilir, ancak bunu için modem sunucunuz ile görüşmeniz gerekmektedir.

Teşekkürler

Danışman
Enes

Modeme Nokia C3 hariç tüm cihazlar sorunsuz bağlanıyor ve internete giriyor. Modemin arayüz ayarlarındada birçok değişiklik yaptım ama bir sonuç alamadım.

Bu sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Nokia bir an önce bu sorunu çözen bir yazılım güncellemesi yayınlamalı.
Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik
İleti Sayısı: 422

Herkese merhabalar,

Menü > Ayarlar > Bağlantı > WLAN > Kullanılabilir WLAN'lar seçeneklerini belirleyin > Bağlanmak istediğiniz WLAN adını kontrol edin.

Menü Ayarlar > Yapılandırma >Kişisel ayarlar Yeni ekle Erişim Noktası seçeneklerini belirleyin > Daha önce kontrol ettiğiniz WLAN erişim noktasının adını girin.

Menü Ayarlar ve Yapılandırma > Tercih edilen erişim noktası seçeneklerini belirleyin — Kayıtlı erişim noktalarını görüntüleyin ve tercih edilen WLAN erişim noktasını seçin.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > WLAN > Internet Bağlantısı: Önce sor
Tarayıcı veya E-posta gibi Internet bağlantısı gereken bir uygulamayı her açışınızda size bağlantı yöntemi sorulur.

Teşekkürler.

Danışman
Enes

Dediklerinizi harfiyen uyguladım ancak herhangi bir değişiklik yok.  Acaba C3 e bir güncelleme gelir mi? S60 nokia cihazlarıda modeme sorunsuz bağlanıyor. Ama bütün C3 lerde bu sorun var :thumbdown:

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Tekrar merhaba Enes,

Cihazınızdan kaynaklı bir problem olup olmadığını belirleyebilmek adına sizden yapmanızı isteyeceğim bir kaç adım olacak:

NOT : Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce bunları yedeklemenizi öneririz. 

1. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleyiniz.

Cihazı varsayılan ayarlarına döndürmek için Menü > Ayarlar > Fab. ayarl. geri yükl. seçeneğini belirleyin.

A) Hiçbir kişisel veriyi silmeden tüm tercih ayarlarını sıfırlamak içinYaln. ayrlr. geri yük. seçeneğini belirleyin.

B) Tüm tercih ayarlarını sıfırlamak ve kartvizitler, mesajlar, medya dosyaları ve etkinleştirme anahtarları gibi tüm kişisel verileri silmek için > Tümü seçeneğini belirleyin.

2. Telefonunuzun en son yazılım sürümüne sahip olduğundan emin olunuz.

Nokia telefonunuzu kablosuz olarak Şebeke Üzerinden (OTA) güncelleyebilirsiniz. Şebeke Üzerinden (OTA) güncellemelerde kablolara ve bilgisayara gerek yok. Sadece telefonunuzu ve internet bağlantısını kullanarak güncellemeyi indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Wi-Fi bağlantı kullanılması önerilir.

Çoğu Asha ve 40 Serisi telefon, alternatif olarak Nokia Suite ile güncellenebilir. Nokia Suite'i kullanırken, internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve uyumlu bir USB kablosu da gerekir.

Telefonunuzu güncelleme konusunda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayınız.

3. Belirttiğiniz durumun devamı halinde telefonunuzu size en yakın Nokia Destek noktalarına iletiniz.

Nokia Destek noktaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Umarım bu yardımcı olmuştur.
Saygılar.

Kayıtlı kullanıcı
anilsert
İleti Sayısı: 1

Yardım Edermisinz Ben Birşey indirmeye Çalıştığımda İlk önce Şebeke Hatası Daha Sonra Bağlantı Kullanılamıyor Diyor LütfenYardım Edin!!

Yeni kullanıcı
brave91
İleti Sayısı: 3

[ Düzenlendi ]

Merhaba öncelikle, bende nokia c3 cihazına sahibim aynı sorun bende de mevcut sanırım genel bir problem ve çözümü bir türlü bulunamayan bir problem herkes standart şeyler söylüyor fakat kalıcı bir sonuç vermiyor lütfen bu konuda bir kalıcı bir çözüm önerebilirmisiniz benim telefonum en son güncellemeler yüklü güncellemeyle ilgisi yok yani onun dışında farklı şeylerde denedim nokia suite den baktım zaten en son sürüm yüklü diyor başka sürüm gözükmüyor. ( 08.63 mü neydi yazan şimdi aklıma tam gelmedi) Lütfen rica ediyorum ilgilenirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Merhaba @brave91

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldin. :smileyhappy:

1-) Yukarıda sıralanmış olan çözüm önerilerini eksiksiz olarak uygulamış mıydın? :question:
2-) Cihazın ile Wi-Fi bağlantısı kurmak istediğin WLAN ağına bağlanırken herhangi bir uyarı ya da hata iletisi alıyor musun ? 
3-) Bağlanmak istediğin WLAN ağına farklı cihazlar ile bağlanabiliyor musun ?
4-) Cihazın WLAN ağına bağlı gösterip, internet sayfası açmak istediğinde '' bağlanılamıyor '' gibi bir hata iletisi veriyor mu ? 

Nokia C3-00 telefon modeli 802.11 b/g WLAN bağlantı protokolünü desteklemektedir.  Genellikle WLAN erişim noktaları 802.11b/g/n protokollerini destekler, fakat dizüstü bilgisayar ile etkin bir bağlantısın varsa, modeminin protokolü  802.11n modunda çalışmaya başlar ve bu nedenle telefonun route'a bağlanmaz. Router / bağlantı noktaları ayarlarını ayarlayarak 802.11b/g protokolüne yeniden ayarlamayı deneyebilirsin.

Nokia C3-00 telefon modelinin bağlantı yöntemleri için mevcut olan açıklamaları da konu dahilinde inceleyebilirsin. 

Saygılar. 

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik

Merhaba  @anilsert ,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldin. :smileyhappy:

Nokia C3-00 telefon modelin ile internet erişimini Wi-Fi ile mi yoksa SIM kart operatörünün sağlamış olduğu paket veri ile mi sağlıyorsun ?

Nokia C3-00 sorun giderme adımlarını eksiksiz olarak uygulayabilir misin?

Cihazından WLAN ağlarına bağlanabiliyor musun ? Cihazın bağlantı tanımlama adımlarını inceleyebilirsin

NOT : Nokia C3-00 cihazında en son yazılım güncellemesinin yüklü olduğundan emin ol. Cihazın için güncelleme olup olmadığını kontrol et

Saygılar.

Yeni kullanıcı
brave91

1-) Yukarıda sıralanmış olan çözüm önerilerini eksiksiz olarak uygulamış mıydın? :question:
ewet
2-) Cihazın ile Wi-Fi bağlantısı kurmak istediğin WLAN ağına bağlanırken herhangi bir uyarı ya da hata iletisi alıyor musun ?
hayır
3-) Bağlanmak istediğin WLAN ağına farklı cihazlar ile bağlanabiliyor musun ?
ewet
4-) Cihazın WLAN ağına bağlı gösterip, internet sayfası açmak istediğinde '' bağlanılamıyor '' gibi bir hata iletisi veriyor mu ?
ewet
Yeni kullanıcı
brave91

Telefonumdan wlan ağını sürekli açıp kapatırsam internete girebiliyorum bunu farkettim şimdi?
Yeni kullanıcı
hasanm1905
İleti Sayısı: 2

merhaba c3 model telefonum kendi kendine şebeke interneti kullanıyor ve tl lerim gidiyor bunu kesin olarak kapatamıyorum yardımcı olur musunuz ?
Moderator
KaanU
İleti Sayısı: 104

Merhaba @hasanm1905,

Nokia Destek Forum sayfasına hoşgeldin! :smileywink:

Nokia C3-00 telefonunda Menü > Ayarlar > Bağlantı > Paket veri > Paket veri bağlantısı > Gerektiğinde olarak ayarlayabilirsin.

Ayrıca telefonunda İnternet bağlantısı > Önce sor veya Sorma seçeneğini belirleyebilir ve Önce sor seçeneğini belirlersen, sana, internet bağlantısı gereken bir uygulamayı her açtığında kullanılacak bağlantı yöntemi sorulur (örn. Tarayıcı veya Posta). Sorma seçeneğini belirlersen, bir uygulama internet bağlantısına gerek duyduğunda cihaz varsa kayıtlı bir WLAN'a bağlanır. :Huh:

Çok teşekkürler :smileywink:

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Kayıtlı kullanıcı
sarahpotter
İleti Sayısı: 1

Merhaba. Benim telefonum wi-fi a bağlı iken bir şey indirmeye ya da güncellemeye çalıştığımda operatöre (paket veriye) bağlanıyor. Bütün kontörlerimi bitirip bağlantı hatası diyor.