Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: asha 311 uygulama sorunu

Yeni kullanıcı
eylemahu
İleti Sayısı: 1

asha 311 uygulama sorunu

cihazımda avea mobilveri paketim olmasına rağman whatsapp facebook gibi uygulamalar sadece wifi bağlantısı olduğunda çalışıyor. telefonu açup kapamayı denedim işe yaramadı bu uygulamaları mobilveri ile nasıl kullanabilrim

Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
EfecanO
İleti Sayısı: 19

Yeni çıkan uygulama nedeniyle tarayıcı ayarlarınızı Wap'tan Internet'e çekmeniz gerekmektedir.Yapmanız gereken işlem sırasıyla Menu > Ayarlar> Yapılandırma > Varsayılan yapılandırma ayarları içerisinden birincil seçenek olarak İnternet seçeneğinin tanımalamanız gerekmektedir.

Kayıtlı kullanıcı
cikrikci

aylardır bu sorunla boğuşuyordum. sırf bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyordum bi türlü çözememiştim.. çözüm için teşekkürler.

Kayıtlı kullanıcı
dyg1012

internet diye bir seçenek gelmiyor bunun için ne yapabilriz

Community Manager
Erayo
İleti Sayısı: 210

Merhaba dyg1012,

Telefonunuzdan Menü > Ayarlar> Yapılandırma > Varsayılan yapılandırma ayarları sekmesinde, internet paketini kullandığınız operatörü seçmeniz gerekmektedir.

Böylece internet paketinizi etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer işlemi verilen adımlardaki gibi gerçekleştiremiyorsanız lütfen internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.

Umarım bu size yardımcı olmuştur. :smileywink:

İyi forumlar dilerim.

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Kayıtlı kullanıcı
ilaydaar

yapılandırma ayarlarında hangisini seçmem gerekiyor? avea gprs wap , avea, avea internet şeklinde seçenekler var.Ayrıca tercih edilen erişim noktasında da avea internet gprs , avea mms gprs , avea wap gprs şeklinde seçenekler var oradan hangisini seçmem gerekiyor

Ex-Moderator (Retired)
fatihcelik
İleti Sayısı: 422

Merhaba ilaydaar,

Telefonunuzdan Menü > Ayarlar> Yapılandırma > Varsayılan yapılandırma ayarları sekmesinde yer alan yapılandırma ayarlarınızı ayarlarken, internet paketini kullandığınız operatörü seçtikten sonra; 

Konu ile ilgili olarak internet paketinizin yapılandırma ayarları hakkında, kullanıyor olduğunuz operatörünüz ile iletişime geçiniz. 

Sonuçlarınızı tarafımıza geri bildirimde bulununuz.

Saygılar.

Kayıtlı kullanıcı
hanzalavemuaz

seninki iyi yine benimki wifi veya mbil veya mobil veri yada ikiside açık olsa bile whatsapp ı açmıyorrrrrrrrrrrrrr

yetkililer açıklayıııınn :smileysad:

Kayıtlı kullanıcı
ruzgar

asha 311 aldım ama whatsapp ve facebook uygulaması acılmıyor yapılandırma ayarlarını yapmama ragmen yardımcı olun lütfen

Danışman
HasanK
İleti Sayısı: 34

[ Düzenlendi ]

Merhabalar ;

Telefonu en stabil şekilde kullanabilmek için mevcut güncellemeleri takip edin.

Nokia Asha 311 için en son yazılım sürümü 7.36'dır.

Güncellemeden önce telefon bilgilerini yedeklemeyi unutmayınız.

Telefonu yedeklemek için ; Ayarlar > senk. ve yedekle > yedek oluştur adımlarını uygulayın.

Telefonu güncelleştirmek için ; Ayarlar > Telefon > chz. güncllştrmlr. > chz. yzlm indir adımlarını uygulamalısınız.  

( Güncelleme Mobil veri bağlantısı veya Wi-fi gerektirir )

Ayrıca telefonu Nokia Suite yardımıyla da güncelleyebilirsiniz.

Facebook , Twitter , Whatsapp v.b gibi uygulamaları ise Mağaza da bulabilirsiniz.

Teşekkür eder , iyi forumlar dilerim.

Nokia Asha 311
Katkıda Bulunan
hayırdır
İleti Sayısı: 5

ayarlardan fabiraka ayarlarına geri dön var buna tıkla ve yanlızca ayarlar de sorun çözülür
Katkıda Bulunan
hayırdır
İleti Sayısı: 5

arkadaşlar en kolay yolu ayarları geri yüklemek
Kayıtlı kullanıcı
OTEMAN
İleti Sayısı: 3

MERHABA BİRKAÇ GÜNE KADAR WHATSHAP SORUNSUZ KULLANIMDAYDI ŞİMDİ HİÇBİR ŞEKİLDE AÇILMIYOR. FABRİKA AYARLARINA KADAR GERİ YÜKLEMEYAPTIM FAKAT YOK. YAZILIMI YÜKLEDİM. WHATSHAP YENİDEN YÜKLEDİM . OLAMDI . TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM . WİFİ AÇIK KONUMDA MOBİL VERİ KAPALI

Moderator
TahsinG
İleti Sayısı: 111

Merhaba @OTEMAN ,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldin. :smileywink:

İlk olarak telefon tarayıcında http://www.whatsapp.com/s40/ adresine giderek uygulama için herhangi bir günceleme olup olmadığını kontrol edebilirsin. Nokia Asha 311 telefonunun en son yazılım sürümü 07.36'dır. Cihaz yazılım güncelleme bilgilerine buradan ulaşabilirsin. Cihazında en son yazılım sürümü yüklü ise, en son yazılımı tekrar yükleme hakkında burayı inceleyebilirsin. 

Yukarıda verilen adımları uygulamış ve herhangi bir sonuç alamamışsan cihazında Ayarlar > Fabrika ayarlarını geri yükle > Tümü seçeneğini belirleyebilirsin. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce verilerini Nokia Suite programı ile yedekleyebilirsin. 

Hala herhangi bir sonuç alamadıysan WhatsApp simgesine tıkladığında herhangi bir hata iletisi veya kodu alıyorsan bizimle paylaşır mısın?

Saygılar :thumbup:

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Kayıtlı kullanıcı
OTEMAN

cevap için teşekkürler. fakat daha öncede belirttiğim gibi güncelemeler güncel ayrıca 4 defa fabrika ayarlarına geri döndüm. whatshap ı ise kaç defa yeniden yüklediğimi saymak mümkün olmadı . sorun sadece whatshap ile ilgili , herhangi bir uyarı işareti yok. sadece üzerine tıkladığınızda ekran çok kısa bir süreliğine ( göz kırpması gibi) oluyor ve öylece kalıyor program hiç açılmadı. herhangi bir yazı veya uyarı yok. 

Kayıtlı kullanıcı
OTEMAN

teşekkürler nokia suit ile telefona yazılımı tekrar yükledim sorun çözüldü ilginize yeniden teşekkürler :thumbsup: