Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Dört gözle beklenen Portico güncellemesi geld...

Bilge
OnurK
İleti Sayısı: 91

Dört gözle beklenen Portico güncellemesi geldi. Ne düşünüyorsunuz?

İlk fark ettiğiniz değişiklikler neler yaşadığınız sorunlar çözümlendi mi?

Windows Phone 8 Nokia Lumia 920
Ailenin en asi çocuğu :smileyhappy:
Lütfen düz metin kullanın.
Yeni kullanıcı
1958
İleti Sayısı: 1

Ynt: Dört gözle beklenen Portico güncellemesi geldi. Ne düşünüyorsunuz?

şimdi yukledim bakıyorum tekrar yazıcam. guncelleme geldi diye  yazıyorum bilinsin...

Katkıda Bulunan
MsNEMIR
İleti Sayısı: 6

Evet, güncellemeler geldi ve başarıyla yüklendi.

Güncelleme sonrasında gelen özellikler güzel fakat en önemli eksiklikler devam ediyor. Şu an aklıma gelen eksiklerden bazıları şöyle:

1. Arama (Geçmiş) ekranında, gelen veya giden aramalar gruplandırılmıyor. Gelen-giden her arama, ayrı ayrı listede yer dolduruyor. Ve arama süreleri (örneğin; 21 dakika görüşüldü) görülemiyor.

2. Karşı taraf ile görüşme esnasında (örneğin; Banka görüşmelerinde) farklı bir numara (dahili vb.) girileceği sırada, eğer yanlış tuşa basılırsa geri dönüşü yok. Silme (<) tuşu o esnada ekranda bulunmuyor.

3. Ve en önemli sorunlardan biri de; "Arama Engelleme" özelliğinin olmaması. (En basit telefonlarda dahi bu özellik bulunuyor.)

Umarım sonraki güncellemelerde bu eksiklikler de giderilir. Sevgiler Nokia...
Uzman
19972006
İleti Sayısı: 12

Lumia telefonum güncelleştirmeyi görmüyor ne yapmalıyım
Danışman
lumia16
İleti Sayısı: 35

merhaba arkadaslar bende bulamadım güncellemeyi nereden yapacagız acaba telefonumda guncellemei yok diyor ? 

Katkıda Bulunan
MsNEMIR

Merhaba>lumia16;
Güncellemeler için; "Ayarlar" > "Telefon Güncellemesi" ekranına ulaştıktan sonra [Güncellemeleri Denetle]'yiniz. "Portico" güncellemeleri hazır olduğundan, güncelleme bulunacaktır. Güncellemelerin yüklenebilmesi için "Wi-Fi" bağlantısında kalınız.
Danışman
lumia16

malesef bende öyle bir şey cıkmıyor işte telefonunuz zaten güncel diyor fakat ben guncelleme falan yapmadım daha önce zaten anladıgım kadarıyla bi kac gün oldu sanırım güncelleme gelelei amam bende gözükmüyor :smileyfrustrated:
Katkıda Bulunan
MsNEMIR

[ Düzenlendi ]

Windows Phone sitesinde yapılan açıklamada; "Windows Phone yeni güncellemeler kullanılabilir olduğunda sizi bilgilendirir. Beklenen bir güncellemeyi aradığınızda, telefonunuz güncel görünüyorsa; bu güncelleme telefonunuz, cep telefonu operatörünüz veya pazarınız için henüz kullanılabilir olmayabilir." denilmektedir. Operatörünüz sanırım Avea olmalı. Bu sebepten kaynaklanıyor da olabilir.

Windows Phone anasayfasına girdikten sonra, sırasıyla; Nasıl Yapılır > Yaygın Sorular altında Telefon yazılımımı nasıl güncellerim?'e tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Danışman
lumia16

bi göz atayım operatorum turkcell ama anlamadım bende olmadı bi müşteri hizmetlerini falan ararım sağolun yinede
Danışman
lumia16

evet arkadaslar az önce müşteri hizmetlerini aradım güncellemenin hepimize gelmemiş olmasının sebebi parça parça dağıtılmasıymış yani ürün seri no suna göre sırayla dagıtılıyormuş bize daha sıra gelmemiş bi kaç gün içinde gelir gibi görünüyor müşteri hizmetlerindeki arkadaş öyle söyledi bekleyeceğiz mecburen en azından sebebini öğrenmiş olduk. iyi günler herkese...
Uzman
19972006
İleti Sayısı: 12

Peki operatörü Türkcell olmayan arkadaşlar güncellemeyi ne zaman yükleyebilir?
Danışman
lumia16

Merhaba arkadaşım operatörle Bi alakası yok demek istediğim telefonun urun seri no sırası yani Avea Türkcell falan fark etmiyor merak etme .
Katkıda Bulunan
epamuk

arkadaşlar güncelleme su an için sadece 920 için gelmiştir. 820lerin büyük çoğunluğu zaten içinde portico ile gelmiştir. benim cihazımda 820 ve güncelleme olarak küçük güncellemeler gelmekte. bu nedenle 820 lere su an için gelecek en yakın güncelleme efsane olan apollo oda ne zaman bilen yok.....
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Lumia 820 portico daha gelmedi. Herhalde 820 lere gelmeyecek,çünkü 820 sonradan çıktığından portico içinde zaten. Böylemidir. Herkes mutabık mı bu konuda.?
Danışman
lumia16

ya tamam iyi güzel 820 lerde portico zaten var diyorsunuzda o zaman neden porticonun duzelticeği hatalar hala mevcut 820 de en önemlisi tuş kilid yapınca wifi ın kesilmesi mesela cok kotu bir durum.whatsapp kullananlar için özellikle bir mesaj geldiğinde tuş kilidi kapalıyken mesaj size iletilmiyor ancak tuş kilidni acınca birnin size mesaj attıgını gorebiliyorsunuz bence en yakın zamanda 820 içinde bir güncelleme gelmeli böyle olmaz..

Katkıda Bulunan
epamuk

hocam ayarlada bu konu ile ilgili aayr mevcut... ayarlar-wi-fi - ileri düzey- ekran zaman aşımına ugradıgında wifi açıktut dedinmi wifi sürekli acık kalır..... ben 7/24 wifi takılıyom.. öyle olsa whatsapp mafederdi beni...

Danışman
lumia16

teşşekkurler dostum bu kadar basit bir şeyi nasıl fark etmemişim anlamadım :smileyvery-happy:  evde wifi kullanamıyordum sırf bu yuzden whatsapp kesilmesin diye :smileyhappy:

Katkıda Bulunan
stenka
İleti Sayısı: 4

portico sürümünün kodu kaç acaba güncelleyenler bi yazabilir mi?
Danışman
sinangurer
İleti Sayısı: 23

1 yada 1.5 ay oldu ben güncelleyeli sürüm kodu 8.0.10211.204 yazılım : 1232.5951.1249.1002 hala alamadıysanız bölge ve konumu a.b.d yapın wifi ile bağlı olun genelde çoğu kişi kilit ekranı açıkken bağlantıları sonlandırı seçiyor yani telefon tarama yapmıyor tavsiyem kilitli olsada wifi bağlantısını cihaz kesmesin zaten lm 920 wifi ile 10 günde bağlı olsa nete ( boşta dursa video v.s izlenmese ) fazla şarj yemiyor şarjın uzun gitmesi için mutlaka işiniz yoksa 2g ( gsm ) moduna alın şebekeyi 3 g çok fazla şarj yiyor ve cihaz ısınma yapabiliyor. wifi ile şarj fazla gitmiyor şahsen 6 gün kullandım sadece wifi ağında denemek için bitmedi şarjım.

güncellemede gelen gözle görülür pek birşey yok bazı hatalar halen var örnek konuşma esnasında rehbere yada başka yere bakamak istediğinizde sensör önce ekranı kitliyor sonra geri açıyor çok hassas bir sensör var zamanla oturacak zaten nokia resmi olarak duyurdu nokia tarafından ek yazılım geliyor onda büyük olasılıkla bu hatalar gidecek yıl sonundada wp 8 bir güncelleme ile işi bitirir :smileyhappy: ama görüntülü konuşma gibi özelliklerin kesinlikle açılması gerek

5800 , N9 , Lumia 820 , Lumia 920 = Nokia Manyağıyım :smileyhappy:
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Lumia 820 gelmedi. Elinde 820 olupta porico güncellemesi alan var mı.?