Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Dodawanie załączników do poczty e-mail

Zaawansowany
T_PL
Zaakceptowane rozwiązanie

Dodawanie załączników do poczty e-mail

Czy udało się komuś znaleźć sposób (nie kosztujący utraty gwarancji przez odblokowanie systemu) na dodawanie dokumentów w załączeniu do wiadomości e-mail? Odebrać pocztę z załącznikiem możemy. Otworzyć ów dokument w Office także. Sęk w tym, że w drugą stronę nie da rady. Klient poczty ma magiczny "spinacz" - byłem pewien, że pozwala dodawać załączniki. W końcu to rzecz oczywista. Jednak nie dla WP8. W ostatnich dniach miałem tyle luzu, że nie musiałem przesyłać wiadomości będąc "w biegu", nie uruchamiając komputera, więc nie zwróciłem uwagi na problem. Okazało się, że owy spinacz pozwala jedynie dodawać zdjęcia, a zamknięty odizolowane środowisko systemowe nie pozwala przez menadżera plików dodać innego załącznika. Aplikacja pocztowa musi być jakoś skojarzona z Office, skoro pozwala otwierać w nim załączniki. Dlaczego więc nie pozwala na odwrotne działanie, czyli dodawanie załączników z poziomu Office? Jakby tego było mało, to ta sama przyczyna (brak współdzielenia danych) nie pozwala wysyłać poczty z załącznikami, gdy korzystamy z interfejsów www do poczty, korzystając z Internet Explorera. Lista zmian w portico nie odnosi się do tej kwestii. Ktoś ma sposób na to lub pobrał już portico przez program serwisowy i może sprawdzić, czy to się zmieniło?
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Yeah, sam sobie odpowiem, ale cóż... może innym się przyda. Narazie znalazłem połowiczny wariant na wysyłanie załączników z poziomu Office. Trzeba wejść w Office, kliknąć i przytrzymać dokument, który chcemy wysłać i wybrać udostępnij - tam mamy możliwość przesłania pocztą. Niezła "obwodnica"... Wciąż czekam na sugestie nt. możliwości dodania dokumentu w załączeniu z poziomu klienta poczty, aby możliwe było np. dodanie załącznika do odpowiedzi, aby zachować ciągłość korespondencji. Ten okrężny patent sprawy nie załatwia.
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

T_PL napisali:
 Wciąż czekam na sugestie nt. możliwości dodania dokumentu w załączeniu z poziomu klienta poczty, aby możliwe było np. dodanie załącznika do odpowiedzi, aby zachować ciągłość korespondencji. Ten okrężny patent sprawy nie załatwia.

Inny patent to zapisanie udostępnionego pliku na SkyDrive i podanie linka do niego w wiadomości

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.