Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Lumia 720: zmiana tła ekranu blokady

Zarejestrowany użytkownik
PozytywnaDawka

Lumia 720: zmiana tła ekranu blokady

[ Edytowane ]

Witam. Dzisiaj kupiłam telefon Nokia Lumia 720. Wszystko chodzi sprawnie i elegancko oprócz jednej rzeczy, której nie,mogę zmienić. Chodzi o tło ekranu blokady. Próbowałam już chyba wszystkiego i nic. Zmieniam w Ustawienia->ekran blokady->zmień zdjęcie i wybieram zdjęcie bądź dostępne tło, zatwierdzam, wszystko fajnie, ale jak blokuję telefon i chcę go ponownie odblokować to ustawionego obrazka nie ma, a zamiast niego jest tylko czarne tło. Jestem bezradna, może ktoś pomoże? Wiem, że to nie duży problem, ale mi na tym zależy. Z góry dziękuję.

Informacja moderatora : tytuł edytowany

Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
Istria

Dot.: Lumia 720: zmiana tła ekranu blokady

Witaj PozytywnaDawka,

Proszę sprawdź czy przypadkiem nie jest włączona opcja wysoki kontrast w Twojej Lumii 720:

Menu > Ustawienia > ułatwienia dostępu > Wysoki kontrast > ustaw na Wyłączony.

Kiedy ta opcja jest włączona zmienia ona kolory niektórych funkcji i ukrywa część obrazów w tle.

Zobacz czy oprogramowanie w telefonie jest aktualne :

Menu > Ustawienia > aktualizacje > sprawdź aktualizacje. Jeżeli telefon pokaże, że nowa aktualizacja oprogramowania jest dostępna dla Twojego telefonu, proszę przeprowadź ją.

W przypadku gdy pomimo wyżej wspomnianych czynnościach czarne tło nadal będzie się ukazywało zamiast ustawionego przez Ciebie zdjęcia, zresetuj telefon i ustaw to zdjęcie ponownie. Nie zapomnij stworzyć kopię zapasową zawartości Twojego telefonu przed dokonaniem tej czynności.

Mam nadzieje że te wskazówki były Ci przydatne.

Udanego dnia:smileyhappy:

Istria

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
kasandraa6

[ Edytowane ]

Witam mam nokie lumia 720 i chciałabym zmienićna inny  motyw ale  przy zmainie wogule kolor niewchodzi cały czas pozostaje czarny  , z góry dziękuje za pomoc.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
MikolajczykM

kasandraa6, w Windows Phone oddzielnie zmieniamy kolor kafelek i tła. Kolor kafli zmieniamy w taki sposób:

Ustawienia >> System >> Motyw >> Kolor wiodący

Natomiast kolor tła:

Ustawienia >> System >> Motyw >> Tło

Obecnie mamy możliwość ustawienia tylko jasnego i ciemnego tła. Ale tego pierwsze osobiście nie polecam zmieniać. Chodzi o to, że jasne tło szybciej zużywa baterię telefonu.

Testuję wersję beta Windows Phone 8.1 wraz z Nokia Lumia 620.
Chcesz podziękować? Skorzystaj z punktów KUDO (prawy dolny róg posta).
Użyj zwykłego tekstu.
dorotka_m

Witam, w mojej 720 kolor kafelków najpierw był pomaranczowy (ustawione fabrycznie), chciałam zmienić na niebieski, zmienił sie na biały na czarnym tle. Jak zmieniam kolor tła na jasny, to kafelki robią się czarne. Czyli co, caly "kolor wiodący" polega na tym, że niebieskie są suwaki do wyłączania i włączania różnych opcji, których normalnie nie widzę?? No po prostu rewelacja. Dodam, że obudowa jest biała, czy to oznacza, że nie mogę mieć innego koloru kafelków niż biały albo czarny??

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
nismonet

Prawdopodobnie włączyłaś opcję wysokiego kontrastu - odpowiedź znajdziesz w wiadomości nr 2 powyżej.
Użyj zwykłego tekstu.