Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Lumia 800 - polskie znaki w SMS

Nowy użytkownik
Superdziobak

Lumia 800 - polskie znaki w SMS

Znalazłem na forum skargi na niemożność wyłączenia kodowania Unicode w WP8 (znane jako problem 70 znaków) a ja mam problem odwrotny. Usiłuję uzyskać polskie litery w SMS wysyłanych z mojej Lumii 800 z WP7.5 (kupionej w Plus). SMSy wysyłam testowo do siebie i na telefon służbowy HTC z Androidem, ale przychodzą bez akcentów. "Ąć" dochodzi jako "Ac". Nie znalazłem żadnego ustawienia w telefonie, które by sterowało kodowaniem. Używam polskiej klawiatury z polskimi ustawieniami narodowymi. SMS z polskimi literami wysłany do mojej Lumii z telefonu służbowego pokazuje się poprawnie. Mój abonament zawiera tyle darmowych SMS, że ograniczenie do 70 znaków mnie nie wzrusza. Za to brak polskich liter, pewnie z powodów zawodowych, bardzo mnie denerwuje. "Żądanie" to nie "zadanie"! ;-) Oprogramowanie OS: 7.10.8773.98 Oprogramowanie układowe: 1750.0805.8773.12220 Wersja sprzętu: 112.1402.2.4 Operator: Plus PL SW variant ID544 v.01 Operator wyparł się odpowiedzialności za ten problem -- czemu się zresztą nie dziwię. Z Nokią N8 wszystko działało bez problemu. Pozdrawiam, S.
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Dot.: Lumia 800 - polskie znaki w SMS

hmm, dziwna sprawa...

Używam 920ki i u mnie ta opcja jest pod: Ustawiena > Sieć+

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
myszatka

Dot.: Lumia 800 - polskie znaki w SMS

ustawienia - sieć- i tutaj musisz "paluchem" przesunąć ekran w lewo i będziesz miał zestaw znaków do wyboru zredukowany lub pełny ;-)

Użyj zwykłego tekstu.