Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Lumia 820 - Zawieszanie windows 8

Opiekun
Atlamal

Lumia 820 - Zawieszanie windows 8

Witam wszystkich,

Tak jak w temacie wyżej. Windows 8 zawiesza się, że wymagane jest wyjmowanie baterii. Sytuacja powtarza się średnio 2x na dobę, więc jest tu uciążliwe. Głównie dlatego, że jak wstaję rano, to od kilku dni zastaję telefon martwy (sytuacja powtarza się codziennie). Drugie zawieszenie występuje losowo o dowolnej godzinie w ciągu dnia.

Problem wygląda tak - czarny ekran, telefon nie reaguje, muszę wyjmować baterię.

Windows 8 poza tym jednym uciążliwym problemem działa wyśmienicie. Telefon jest nowy kupiony niecały tydzień temu.

Czy ktoś się spotkał już z tym problemem?

Czy ciągłe resetwowanie telefonu, poprzez wyciąganie baterii może go uszkodzić?

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Morq

To co doswiadczas na swoim telefonie nie ma prawa bycia, tymbardziej przy sprzecie tak drogim jak 820.

Slyszalem ze duze problemy powoduje Skype - sproboj go wywalic i zobaczyc czy cos sie zmieni. Jesli nie, to zachecam isc z tym do serwisu i prosic o wymiane telefonu, ew. skontaktowac sie z nokia i prosic o wymiane od nich.

Nie daj sobie wmowic ze wszystko jest ok - nie jest.

Ps.

Moja lumia820 dziala bardzo dobrze, co tymbardziej pokazuje ze z Twoim fonem cos jest nie tak.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

Jakiego masz operatora? Połączenie 2G czy 3 G? Jaka moc sygnału? Czy telefon był w tym czasie połączony do WLAN?

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Morq

WLAN wiele nie powinien zmieniac, moja lumia smiga na wifi 24/7. Zreszta lumie te domyslnie rozlaczaja sie z wifi w momencie kiedy gasnie ekran.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

Podejrzewam, że problem może czasami wynikać z przełączania pomiędzy 2/3 G, szczególnie gdy sygnał ma tendencję do zanikania. Bywało też, że połączenia WLAN z określonymi ruterami wywoływały problemy.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

[ Edytowane ]

Operator T-mobile. Głównie w 3G, przez ostatni weekend byłem w górach to wtedy 2G. Jednak telefon w obu miejscach łapał zwiechy.

Skype'a nie mam, więc to nie on powoduje problem.

Jak sprawdzić zasięg 3G? Jest to mój pierwszy telefon z windows i nie mogę tego w opcjach znaleźć.

WIFI mam stale wyłączone. Mam duży pakiet danych więc nie potrzebowałem, a ze stora ściągłem tylko drobnicę niewymagającą połączenia w WIFI.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

Atlamal napisali:

Jak sprawdzić zasięg 3G?

Na głównym ekranie przesuń palcem od samej góry w dół i powinna ukazać się górna linia statusowa.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

Heh... myślałem, że chodzi o dane liczbowe jak np. w ustawieniach androida siła zasięgu podana jest bardzo dokładnie w jakichś (nie pamiętam teraz) jednostkach.

W obszarze po którym się poruszam jest min 3/5 kresek, najczęściej 4/5 lub 5/5. Tylko raz byłem w miejscu gdzie nie było 3G.

W nocy mam telefon na komodzie położony i jest wtedy 4/5. Czy jest możliwe, że windows łapie zwiechę przez to, że telefon nie jest przez kilka godzin użytkowany?

Codziennie rano mam zawieszony system. Jednak nie zdażyło się to nigdy podczas użytkowania telefonu tylko w czasie jak przez jakiś czas był gdzieś odłożony.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
watik

Cześć, mam to samo co Ty i też dzieję się to rano, co sprawia wiele problemu bo, np. budzik nie dzwoni... W sieci znalazlem coś takiego: 

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2012/12/pierwsza-aktualizacja-windows-phon... 

Nie wiem czy ta aktualizacja rozwiąże ten problem, ale mam nadzieję, iż tak. Na Nokie jeszcze jej nie ma ale myślę, że to kwestia czasu. A Ty Atlamal doszedłeś może co jest przyczyną? 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

[ Edytowane ]

Nie wiem do końca, ale chyba tak.

Dzisiaj rano po raz pierwszy zastałem telefon wpełni działający. Raczej nie jest to problem nieużywania telefonu przez dłuższy czas - wczoraj zostawiłem go przez kilka godzin i nic nie robiłem, dodatkowo w nocy również mial spokój. Wieczór uruchomiłem wszystkie możliwe programy jakie mam na telefonie, aby ewentualnie powoli zacząć wyszukiwać ten co powoduje problem. Jednak rano było wszystko w porządku.

Myślę, że sytuacja się poprawiła ponieważ idąc za radą banlec'a pobawiłem się ustawieniami telefonu.

Zmieniłem:

1. ustawienia -> sieć komórkowa -> największa prędkość połączenia: z automatycznie na 3G (po tej zmianie z opcji zniknęła mi możliowść powrotu na automatyczne przełączanie, zostało tylko 2G i 3G).

2. ustawienia -> sieć komórkowa -> wybór sieci: również z automatycznie na TM PL (T-mobile).

Jak narazie wszystko jest ok, nowej aktualizacji nie mam dostępnej. Watik spróbuj zrobić to samo co ja, może pomoże (tylko wybierz swojego operatora sieci).

Jutro napiszę kolejnego posta czy dalej wszystko jest ok, czy może problem powrócił.

Jestem trochę niemiło zaskoczony, że na forum pomocy nokia. Nikt z nokii nie zainteresował się pomocą przy błędzie, który z tego co wyczytałem w internecie dotyczny sporej liczby urządzeń.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

[ Edytowane ]

Problem z zawieszaniem telefonu narazie nie powrócił. Wszystko działa świetnie.

Dziękuję przypadkowym osobom za pomoc w rozwiązaniu problemu.

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał informacje krzywdzące i nieodpowiednie.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
pmmarcin

U mnie w Lumii 820 nie dziala aparat- po wcisnieciu guzika lub nacisnieciu kafelka "aparat" nic sie nie dzieje- idzie ale powraca do aktualnego ekranu.

Poza tym komputer z windows 7 nie widzi katalogow w mojej 820. Program ze strony windows nie dziala...

kros pomoze??

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

miałam dokładnie ten sam problem ze swoja lumia 820 w plusie - samoczynnie sie wyłączała i aby ją ponownie włączyć trzeba było wyjmować baterie, chociaż u mnie problem występował nawet 5 razy dziennie... i przestawienie sieci na 2G całkowicie rozwiązało problem

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

niestety brakiem 'zawieszania' sie mojej lumi 820 cieszylam sie 3 dni i problem powrocil, dwa dni z rzedu zawiesila sie w ciagu dnia po kilku godzinach nieuzywania... ma ktos jeszcze jakis pomysl co mozna zrobic z tym problemem? bo siec zostala zmieniona na stale na 2g i jak mowilam 3 dni telefon funkcjonowal idealnie a teraz znow problem powrocil, (przebywam w tym samym miejscu i w miedzyczasie nie bylo instalowanych zadnych dodatkowych aplikacji)..
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

A masz jakieś aplikacje działające w tle, np. Skype?
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

mialam zainstalowanego skypa ale wczoraj po tym kolejnym zawieszeniu go odinstalowalam, on mogl byc kolejna przyczyna? bo zastanawiam sie czy to nie kwestia jakiegoś bledu software,czy cos..ew ze trefna sztuka mi sie trafila i sprobowac skontaktować sie z operatprem żeby ja wymienic, bo tel zakupiony tydzień temu

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Johnnyy

operator telefonu Ci nie wymieni, co najwyzej odesle do serwisu
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

Czyli żadne inne aplikacje nie chodzą w tle?
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

wydaje mi sie ze nie, bo aplikacja fb wlacza sie dopiero po uruchumieniu wifi podobnie gmail a poza tym one są obslugiwane przez aplikacje które od razu byly zainstalowane w telefonie

ale operator przy zakupie przez telecentrum umozliwial wymiane w ciągu 10 lub 14 dni (nie pamietam teraz dokladnie) tylko ze dla mnie będzie to odcięcie sie od telefonu na ten czas bo karty microsim żaden inny tel w domu nie obsluguje..

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

A patrzałeś w opcji: Ustawienia -> Aplikacje -> Zadania w tle ?

Użyj zwykłego tekstu.