Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Lumia 820 - Zawieszanie windows 8

Opiekun
Naserva

jedynie nokia drive +
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Spróbuj więc to wyłączyć a nuż to będzie to.
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Wyłącz jeszcze automatyczne sprawdzanie aktualizacji, jeśli masz włączone.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

dziekuje Ci bardzo za pomoc, wczoraj wylaczylam ta aplikacje nawigacji i poki co spokoj zobaczymy co bedzie dalej (pobieranie aktualizacji mialam wylaczony)
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

[ Edytowane ]

Wbrew wcześniejszej informacji problem nie został rozwiązany.. Przez 3 tygonie ani razu się nie zawiesił przy intensywnym wykorzystywaniu (WiFi, transmisja danych, 2G/3G, przez kilka dni nawet pracował w roamingu).

Kilka dni temu niespodziewanie problem powrócił i utrzymuje się w cyklu 1 - 2 resety na dobę :cursing:.

Już naprawdę nie mam pomysłów co może być przyczyną.

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał informacje o charakterze spekulacjynym. 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Naserva

Altamal raczej Cie to nie pocieszy, ale nie jestes sam... ja rowniez mialam kilka dni spokoju po wylaczeniu juz wszystkich mozliwych aplikacji dzialajacych w tle, ale poczawszy od poczatku tego tygodnia moja lumia 820 rowniez resetuje sie zazwyczaj 2 razy dziennie... i tez sama nie wiem juz co z tym zrobic

dziwi tylko fakt, ze nikt z Nokii nie chce wypowiedziec sie w tym temacie i chociaz sprobowac pomoc uzytkownikom..

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Atlamal

Mam pytanie do Nokii, kiedy w końcu zostanie wypuszczona łatka naprawiająca problem z resetowaniem Lumii 820?

Od 3 dni posiadam zainstalowaną aktualizację Windows "Portico".

Wiele serwisów informacyjnych podawało, że ma ona ten problem usuwać - jest to kłamstwo, ponieważ po aktualizacji nie ma zmian i problem dalej występuje. Więc w tym wypadku co, mam czekać kolejnych kilka miesięcy do kolejnej aktualizacji???:cursing:

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Diag_

Witam 

Tak sie przyglądam dyskusji i przyznam, że u mnie taki problem nie wystepuje, ale miałem za to trochę podobne takie oto pojedyńcze przypadki, po aktualizacji map (przez wifi) wieczorem miałem pełną baterię na rano telefon padł (musiałem ładować żeby go uruchomić), nie pamiętam czy wyłączyłem wifi - ale to większego znaczenia nie ma. 

Kolejny przypadek 2 razy mi się zdażyło - mam jakby zielony ekran. Wszystko działa niby poprawnie a nie ma np aparatu i tu się pojawia zielony ekran, albo po włączeniu aplikacji wraca sam do ekranu głównego - wyłączenie i włączenie telefonu likwiduje problem. 

Najważniejsze mam jeszcze inną sprawę w Lumi 820 nie znalazłem tego : Ustawienia -> Aplikacje -> Zadania w tle ? 

Nie ma u mnie takiej opcji w ustawieniach jak Aplikacje, może sie ktoś z tym spotkał, a może mam jakąś inną wersje systemu może ktoś mi tu wklepać swoją wersję systemu operacyjnego, moja to: 8.0.9903.10 operator orange 

pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
set_language

Kupiłem 820 dopiero co. I chciałem zapytać czy problem z zawieszaniem dotyczy telefonów brandowanych czy też nie ma to znaczenia. U mnie póki co wszystko działa, telefon jest niebrandowany

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
nismonet

Moja 820 pochodzi z Plusa i posiada ten sam problem. Wgrałem najnowsze oprogramowanie 1249.1001 (Portico) z sieci Play i problem dalej występuje. Na innym forum polecili mi wyłączenie oszczędzania baterii i jak narazie jest OK. Zobaczymy za kilka dni.

Contributor of the month

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
set_language

mam taką samą wersję oprogramowania, i faktycznie nie ma takiej opcji w ustawieniach. U mnie z telefonem wszystko ok,  ale mam go zaledwie 3 dni

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

set_language napisali:

mam taką samą wersję oprogramowania, i faktycznie nie ma takiej opcji w ustawieniach. U mnie z telefonem wszystko ok,  ale mam go zaledwie 3 dni

nie bardzo wiem o co chodzi, bo pisząc "u mnie też nie ma takiej opcji" nie wiem do którego z powyższych postów to dotyczy - opcja "cytuj" się kłania

jeśli chodzi wam o "zadania w tle":

ustawienia>(teraz przesunąć palcem po ekranie w lewo - żeby z "system" przeskoczyło na "aplikacje")>zadania w tle

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
set_language

przepraszm Gagman . Masz rację daję ci KUDO cokolwiek to jest
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Rafal_Hags

[ Edytowane ]

Mój aparat zawiesza się średnio raz dziennie. Proponuję zgłaszać ten problem poprzez menu Ustawienia > Prześlij opinię o Nokii. Wpisać ocenę 0, wyjaśnienie, że telefon zawiesza się bardzo często i podać e-mail, żeby uwiarygodnić opinię i umożliwić kontakt z Nokią. Mam nadzieję, że skoro tutaj nikt nie zagląda, to może chociaż czytają tamte opinie?

//edit: oczywiście sprawdziłem wszystkie porady z tego wątku, ale nic nie pomaga...

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
antrhrax

Czy problem udało się jakoś rozwiązać? Ja z moją lumią 820 poddałem się i oddałem na serwis. Dodam że także mam lumie z plusa.

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
niebedziepomocy

Mam swoją lumię już tydzień i restartuje kilka razy dziennie

Ani operator, ani pracownik  Nokia Care nie słyszeli o takim problemie, próbowałem wszystkich trików, które znalazłem na forach. Nic nie pomogło. Kiedy jestem na pograniczu miasta, lumia resetuje się bez przerwy. W centrum miasta nie ma problemu. To jedyna powtarzalna sytuacja. Znalazłem tylko jedno ułatwienie w tym nie działającym jak nalezy produkcie, zdjąłem blokadę SIM i teraz sam po restarcie się loguje, jest wspaniale! Narzeszcie jestem zadowolony z telefonu, Nokia Lumia 820 to najlepszy telefon na świecie, łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje ....

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

niebedziepomocy napisali:
Kiedy jestem na pograniczu miasta, lumia resetuje się bez przerwy. W centrum miasta nie ma problemu. To jedyna powtarzalna sytuacja.

To może świadczyć o problemie podczas przełączania z 3g na 2g. Być może ustawienie maksymalnej prędkości pobierania (w "sieć komórkowa") na 2g zaoszczędzi tych resetów. Co nie zmienia oczywiście faktu, że w mojej ocenie telefon jest ewidentnie wadliwy. U mnie przez 1,5 miesiąca w 920 nie było nawet jednego samoczynnego resetu.

Sam w tym czasie celowo, kilka, może kilkanaście razy wyłączałem telefon. Najczęściej w celu zamknięcia aplikacji muzyka, aby zniknęła z paska głośności (co nota bene można też zrobić odtwarzając dowolny plik wideo).

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
ramzio

[ Edytowane ]

Witam wszystkich. U mnie też występował ten problem. Najpierw jak miałem zainstalowanego skype'a. Po odinstalowaniu ani razu się telefon nie zwiesił. Dziś rano znowu miałem niespodziankę i w trakcie dnia po raz drugi. Domyślam się że przyczyną mogła być wczorajsza aktualizacja aplikacji "gdzie jest moja paczka". Odinstalowałem ją i dam znać czy pomogło. Dodam że mam Lumię 920 z orange bez portico.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
antrhrax

Dwa dni temu odebrałem telefon z serwisu. Serwis http://www.regenersis.pl/ napisał:

"Podczas pobytu urządzenia w serwisie dokonano naprawy sprzętu. Dodatkowo w celu poprawy stabilności pracy systemu operacyjnego wgrano nowe oprogramowanie oraz zestrojono parametry radiowe telefonu. Po naprawie urządzenie przeszło testy zgodne ze specyfikacją producenta"

Śmieszne jest to że oprogramowanie jakie wgrano było takie samo jak przed wysłaniem na serwis. Równie dobrze mogli tylko zresetować telefon :smileywink: Dodatkowo napisali że "dokonano naprawy sprzętu", ale żadnej części nie wymienili, widać także że śruby nie były w żaden sposób ruszane.

Próbowałem także ostatnie podpowiedzi, ustawienie na 2G, tylko PLAY - nic nie pomaga. W chwili obecnej nokia nie uruchamia się po każdym całonocnym pozostawieniu na ładowarce.

Ktoś w ogóle rozwiązał ten problem w jakiś sposób? Dodam że mam tel z PLUSA a używam w nim karty z PLAY.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
antrhrax

Dla tych którzy potrzebują dla serwisu http://www.regenersis.pl/ bardziej szczegółowego opisu bo opis tekstowy nie daje rady, załączam filmik który obrazuje na czym polega usterka:

http://www.youtube.com/watch?v=JOgne6o-HdI

Użyj zwykłego tekstu.