Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Lumia 820 i 4G (LTE)

Opiekun
robertblaszczak

Lumia 820 i 4G (LTE)

Witam,

Dlaczego w telefonie Lumia 820 zakupionym z dystrybucji Nokia Poland nie działa 4G (LTE)?

W specyfikacji tego telefonu znajdującej się na stronie nokia.pl jest napisane, że telefon obsługuje LTE.

Nadmieniam, że posiadam kartę USIM od Polkomtel Sp. z o.o.

Ta sama karta USM włożona do Lumii 820 zakupionej w Polkomtelu (telefon kolegi) pozwala wybrać najwyższą prędkość 4G, natomiast w Lumii 820 z dystrybucji Nokia Poland tylko 3G?

Z poważaniem

Robert Błaszczak

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Dot.: Lumia 820 i 4G (LTE)

Dodałem jeszcze dwa załączniki z zrzutami ekranów z Lumii 820 - dystrybucja Nokia Poland i Lumii 820 - dystrybucja Polkomtel.

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Z tego co wiem to musisz wgrać ustawienia operatora, 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Czyli mam sobie obrandować telefon?

To dlaczego Nokia podaje w opisie technicznym obsługę LTE?

Prosiłbym o autoratytatywną odpowiedź kogoś z Nokii.

Z poważaniem

Robert Błaszczak

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

moze pomoze; http://blog.bestnet.pl/?p=442

mozesz wejsc w stosowne ustawienia w tej lumii od operatora i wprowadz recznie odczytane dane do tej ze sklepu :smileywink:

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

nie obrandować, sciągnąć ustawienia sieciowe, 

ale widzę, że kolega powyżej przesyła jak to ustawić ręcznie. 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Panowie, ja nie mam problemu z połączeniami z siecią Internet w trybie 2G i 3G, więc punkt dostępu (ustawienia sieciowe) mam wpisany (automatycznie po włożeniu karty USIM operatora) prawidłowo.

Problem trochę rozjaśniają trochę naklejki na pudełkach od telefonów.

Na telefonie z dystrybucji Nokia Poland jest:

CV PL (CZARNY)
TELEFON KOMÓRKOWY

BLACK

WCDMA 850/9001900/2100

GSM 850/900/1800/1900

Na telefonie z dystrybucji Polkomtel:

POLKOMTEL PL (CZARNY)
TELEFON KOMÓRKOWY
BLACK
WCDMA 850/9001900/2100
LTE 800/900/1800/2100/2600 GSMQUAD

Proszę o autorytatywną odpowiedź przedstawiciela Nokii.

Z poważaniem

Robert Błaszczak

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

problem byl juz opisywany, kazda lumia 820 ma LTE, tylko trzeba dograc odpowiednie ustawienia, idz do Nokia care to pomoga

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Niestety w Zielonej Górze (gdzie mieszkam) nie ma punktu Nokia Care, ale w środę jadę do Poznania, więc zaglądnę do serwisu. Dzwoniłem do jednego z warszawskich serwisów Nokia Care i tam twierdzą, że mogą tylko wgrać oprogramowanie dla Polkomtela (czyli obrandować telefon). Zobaczymy, co mi powiedzą w Poznaniu.

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

[ Edytowane ]

Jestem po wizycie w Nokia Care w Poznaniu. 

Staciłem w serwisie ponad 3 godziny i dalej nie mogę korzystać z LTE. Według serwisu obsługa 4G zaszyta jest tylko w firmware brandowanym dla Polkomtel. Więc poszła w tej sprawie oficjalna reklamacja do Nokia Poland.

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

zwrociles telefon,czy byly problemy?
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Jeszcze nie zwracałem. Narzie poszła reklamacja do Nokia Poland i czekam na odpowiedź.

Ps.

Widzę że przedstawiciele Nokia usuwają niewygodne dla siebie treści. Więc bardzo proszę o wskazanie konkretnego punktu regulaminu, który zabrania poinformowania innych użytkowników forum o możliwości zwrotu telefonu jako niezgodnego z umową.

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

Kolego Buzka23, bardzo bym prosił o niepodawanie niezweryfikowanych informacji. Straciłem w Nokia Care ponad 3 godziny i nie pomogli. LTE dalej nie działa.

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
banlec

Kolego, ja swego czasu też przeszedłem ciernistą drogę składając reklamację na inny telefon tego szanowanego kiedyś producenta i trzymam kciuki, ale to naprawdę nie jest łatwe wyegzekwować swoje prawa konsumenckie w naszym otoczeniu prawnym.

LTE będziesz miał tylko wtedy gdy obrandujesz ten telefon. No chyba, że wypuszczą w przyszłości aktualizację, która to odblokuje dla niebrandowanych modeli.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Właściwie to masz rację to, że Ci nie pomogli to akurat moja wina:smileyhappy: Gratulację:smileyhappy:

Mi akurat w Poznamiu pomogli w przypadku Lumii 800 i innego problemu z softem i dograniem oprogramowanie akurat niebrandowanego. Ale masz rację lepiej przyczepić się do gościa, który chciał Tobie pomóc, najlepiej idz i wyżyj się na cały świat. 

POZDRO!

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
robertblaszczak

[ Edytowane ]

Buzka23, nie zrozum mnie źle. Ja nie mam do Ciebie pretensji i dziękuję za chęć pomocy. Moja trochę ironiczna uwaga bardziej jest skierowana do przedstawicieli firmy Nokia. TO ONI POWINNI NATYCHMIAST ZAREAGOWAĆ I PODAĆ POPRAWNE ROZWIĄZANIE PROBLEMU. A NIE DOPUSZCZAĆ MYLĄCE UŻYTKOWNIKÓW (A PISANE OCZYWIŚCIE W DOBREJ WIERZE) ODPOWIEDZI TAKIE JAK TWOJA. Ale przedstawiciele Nokii wolą usunąć napisane przeze mnie zdanie o możliwości zwrotu niebrandowanych Lumii 820 i 920 w ramach niezgodności towaru z umową przez niezadowolonych użytkowników, niż podać właściwe rozwiązanie problemu.

Mam nadzieję, że się nie obraziłeś i rozumiesz mój sarkazm w postach na forum.

A sprawę doskonale wyjaśnił kolega banlec. Mogłem sobie obrandować w serwisie telefon aby korzystać z LTE. Tylko nie tędy droga. Nie po to kupowałem wersję niebrandowaną. Dla jasności, pracuję w dużej korporacji jako specjalista IT, mającej w Polkomtel kilka tysięcy kart SIM. Między innymi zarządzam również kwestiami łączności komórkowej. Więc doskonale wiem, jaką posiadam kartę SIM, jakie usługi mam włączone na swoim numerze, itp., itd. Moja karta włożona do 820 lub 920 z Polkomtela bez problemu pozwala korzystać z 4G. W telefonie z Nokia Poland niestety już nie.

To tak jakby ten sam model samochodu (z dokładnie identyczną specyfikacją techniczną) kupiony od dilera  oklejony jego reklamą miał ABS ale działający, natomiast kupiony bezpośrednio od producenta miał ten ABS, tylko nie można by go było włączyć.I na dodatek za samochód kupiony od producenta płaci się 50% więcej.

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
lzambrowski

Witam!

Mam podobny problem. Za takie brandowanie w punkcie serwisowym Nokia się coś płaci? Co z gwarancją? Mam teraz brand TMobile a nie z dystrybucji Nokia Poland, będzie to miało jakieś znaczenie?

Wiem, ze na plusa nie ma co liczyć bo tam nawet mmsów nie potrafili skonfigurować :smileyhappy: 

pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

To zależy, ale generalnie płaci się do 100 zł. 

Pamiętaj, że samo to, że masz LTE za wiele Ci nie daje. Polskie sieci komórkowe nie osiągają takich prędkości przesyłu danych, więc na razie zapłacisz za to, żeby tylko mieć. 

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

ok,tylko po co Ci punkty dostepu do LTE w telefonie z karta sim inna niz od plusa?
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
mimoo2

Czy możesz jasniej wytłumaczyć o co chodzi w "zmień ustawienia sieciowe"? Na podanej stronie sa ustawienia APN do routera, jak sie to ma do sieci LTE?

m3ryl napisali:

moze pomoze; http://blog.bestnet.pl/?p=442

mozesz wejsc w stosowne ustawienia w tej lumii od operatora i wprowadz recznie odczytane dane do tej ze sklepu :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.