Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Lumia 920 Xp Bağlantı Sorunu

Kayıtlı kullanıcı
EfeBey
İleti Sayısı: 2

Lumia 920 Xp Bağlantı Sorunu

Merhabalar,
Cihazı Windows XP yüklü bilgisayarıma bağladığımda cihazı '' Dijital Kamera'' olarak algılıyor. Hiçbir şekilde dosya alışverişi yapamıyorum. Zune vesaire gibi programlarla irtibat olayı hiç yok zaten. RM-821 olarak görüyor cihazımı ve aygıt yöneticisinde t
anınmamış halde duruyor. Sürücüyü güncelleştir vesaire gibi seçeneklere tıkladığımda ise aygıt yüklenemedi diyor. Windows XP'den vazgeçmek gibi bir niyetim de yok Lumia'dan da. Ancak hiçbir çözüm yolu bulamadım maalesef.

Lütfen düz metin kullanın.
Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Windows phone sadece Win 7 ve Win 8 ile çalışır. Win XP ile çalışmaz.
Danışman
marin35

WinXP ile çalışabilmesi için http://www.nokia.com/tr-tr/destek/urun/lumia920/sss/?action=singleFAQ&caseid=FA140430_tr_TR sayfasını ziyaret edin.
Kayıtlı kullanıcı
EfeBey

marin35 yazdı:
WinXP ile çalışabilmesi için http://www.nokia.com/tr-tr/destek/urun/lumia920/sss/?action=singleFAQ&caseid=FA140430_tr_TR sayfasını ziyaret edin.

Gönderdiğiniz linki daha önce de incelemiştim. ''SSS, Windows Phone 8 ile çalışan Nokia Lumia telefonlar ve Windows 7 veya Windows 8 bulunan bilgisayarlar için geçerlidir. '' yazıyor dikkat ederseniz. Devamında '' Windows XP kullanıyorsanız bu sayfadaki arama alanını kullanarak ilgili SSS bulun: Nokia Lumia telefonum Windows XP bulunan bir bilgisayar tarafından tanınmazsa ne yapabilirim?'' yazıyor fakat böyle bir SSS yok.

Danışman
marin35

Win XP den Win 7 ye geçiş yapın.
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Merhaba, Belirtmiş olduğunuz durum ile ilgili aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Hazırlıklar:

Telefonunuzun ve bilgisayarınıza bağlı diğer USB cihazlarının bağlantısını kesin. Arka planda USB bağlantısı kurabilecek Nokia Suite, Zune ve Windows Media Player gibi bilgisayar yazılımlarından çıkış yapın. Ctrl+Alt+Del tuşlarını kullanarak bilgisayarınızda çalışan işlemleri görün ve yönetin.

Bilgisayarınızda en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun.

1. Yönetici haklarının kullanılabilir olduğundan emin olun.
  2. Başlat düğmesini tıklatın, ardından da Tüm Programlar'ı ve Windows Update'i tıklatın.
  3. Güncelleştirmeleri denetle seçeneğini tıklatın ve Windows'un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.
  4. Kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğini tıklatın.
  5. Önemli güncelleştirme Microsoft - Diğer donanım -WinUsb Cihazı bulunursa seçin ve Yükle'yi tıklatın. 

USB bağlantınızı kontrol edin

Telefonunuzun beraberinde verilen USB kablosunu kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, bilgisayarınızda başka bir bağlantı noktasını da deneyebilirsiniz, ancak USB hub'ı ya da bilgisayarınızın ön kısmındaki bağlantı noktalarını kullanmayın. Windows'un pek çok sürümü (Windows RT hariç) Lumia telefonunuzu Windows Explorer kullanarak Windows Phone 8' bağlamanızı sağlar, böylece aktif bir bağlantınız olduğunu doğrulayabilirsiniz.

Cihaz sürücünüzü kontrol edin ve güncelleştirin

1. Başlat'ı tıklatın, ardından da Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve Özellikler'i tıklatın. 
  2. Sol sütunda yer alan Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın. 
  3. Bilgisayarınızın adını ve cihazların listesini içeren bir pencere görüntülenir. Cihazları göremezseniz bilgisayarınızın adını tıklatın.
  4. Telefonunuzu bağlayın, giriş ekranında ilerleyin ve kilidi açık olduğundan emin olun. Nokia Lumia telefonunuzun adıTaşınabilir Cihazlar altında yer alır. 
    - Aygıt Yöneticisi'nde telefonunuz için hiçbir giriş yoksa, bilgisayarınız telefonun kendisiyle bağlantısını tanımıyordur. Micro-SD kart olmadan telefonunuzu çalıştırın (telefonunuzun micro-SD kart yuvası varsa), yeniden başlatma bittiğinde, USB kablosunu bağlayın ve tekrar deneyin. Başka bir telefona bağlamayı da deneyebilirsiniz.
    - Cihaz durumu bir sorun olduğunu gösteriyorsa, görüntülenen hata kodlarını not edin ve adım 5'i kullanarak sorun gidermeye devam edin.
  5. Telefonunuzun adını sağ tıklatın, ardından Sürücü Yazılımını Güncelleştir'i tıklatın. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara'yı seçin, Windows bir sürücü bulur ve WinUsb Cihazı olarak yükler. Sürücü kurulumu tamamlandıktan sonra, Aygıt Yöneticisi'nden çıkış yapıncaya kadar açık pencereleri kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız isterse yapın.

Telefonun Windows Güvenlik Duvarı
aracılığıyla iletişim kurmasının izinli olduğunu onaylayın

1. Bilgisayarınızda Denetim Masası'na gidin. 
  2. Windows Güvenlik Duvarı'nı açın ve Güvenlik Duvarı'nı Kapalı duruma getirin. 
  3. Telefonunuzu bağlayın, ardından da Güvenlik Duvarı'nı tekrar Açık duruma getirin.

Umarım yardımcı olur :smileyhappy:

Yeni kullanıcı
lucyliu

Gerçekten çok saçma bir durum milyonlarca kullanıcısı olan bir işletim sistemi windows xp lumia dırıvers sorunu yaşamak windows xp lumia yı çalıştıracak bir drıvers yapmak bukadar zormu yoksa altında başka nedenlermi war bana işletim sistemi değişikliği önermeyin win 7 veya win 8 gibi...

Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

@lucyliu Windows XP 12 yıl önce, en son güncellenmiş sürümü olan XP service pack 3 ise 2009 yılında piyasaya sürüldü. Service Pack 3 haricindeki XP sürümleri Microsoft tarafından desteklenmiyor ve service pack 3'ün de desteği önümüzdeki nisan ayında bitecek. 

Sizin talep ettiğiniz şeyle, 1908 model arabaya yetkili servisinde LPG taktırabilir miyim talebi hemen hemen aynı kapıya çıkıyor.

Telefonunuzu değiştirebilir, Nokia dışında bir telefon alabilirsiniz tabi ama onun da XP ile çalışacağı garanti olmayabilir.

The silence will fall
Yeni kullanıcı
lucyliu

sewgili ugura werdiğiniz cewap için öncelikle teşekkür ederim

sizin açınızdan bakarsak haklısınız

ama şöyle bir sorun war Windows XP den sonra çıkan işletim sistemi olan wista tam bir fiyasko

we vista sonrası çıkan win7 we8 nekadar stabilize bu işletim sistemlerinin hala eksiklikleri war

we halen kullanılmakta olan bir çok program bu bahsettiğiniz işletim sistemlerinde ya hiç çalışmamakta yada kullanırken hep sorun yaratmakta

Adı Üstünde

Türkçe de Cep Telefonu

Ben bu aksesuarı teknolojiyi gittiğim her yerde her özelliğini rahatça kullanabilmeliyim ...

Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

Dediğiniz gibi bahsettiğiniz şey bir cep telefonu ve cep telefonu olarak gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz ancak işin teknoloji kısmına girerseniz, iş değişir. Yeni teknolojik özelliklerle uyumsuz eski bir şeyi kullanmaya kalkıyorsunuz. Aslında burada eskiye uyumsuz diye telefonu suçlamak yerine yeniyle uyum sağlamıyor diye XP'yi suçlamak gerekir. Ha, onun da yeniyle uyumlu sürümleri Vista, 7 ve 8'dir.

The silence will fall
Danışman
mağdur
İleti Sayısı: 60

[ Düzenlendi ]

Selamlar, ben de Lumia 820 telefonuma XP ile bağlanıyorum ve bir sorun yaşamıyorum. Yalnız sadece Windows'un kendi "Bilgisayarım" uygulaması ile bağlantı kurulabiliyor, başkaca dosya yönetim programları (Total Commander gibi) telefonu görmüyor.

Telefonu USB kablosu ile XP'li bilgisayara bağladığınızda "Driver yok, bulamadım" gibi mesajlara aldırmayın, açın "Bilgisayarım" ile orada görecekseniz. Üzerine çift tıklayın telefonun içindeki klasörler karşınızda. Hatta ben destekleyen tüm oyun ve uygulamaları XAP dosyası olarak önce bilgisayara indiriyor sonra oradan Telefondaki SD karta kopyalıyor ve oradan kuruyorum, bir sorun da yaşamıyorum.

Bilgisayarınızda SP3 yüklü değil mi ?

Bir de olmazsa Windows Media Player 11 yüklemeyi deneyin. Bir yerlerde bu sorunu çözdüğünü okumuştum.