Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Lumia 920 ekran camı çatladı

Bilge
cagatay
İleti Sayısı: 170
Kabul Edilen Çözüm

Lumia 920 ekran camı çatladı

Merhaba arkadaşlar kırılmaz denen ekran camını çatlattım. Ufakta değil. Sadece el seviyesinden düşürdüm garantiye girmez sanırım ücret hakkında bilgisi olan var mı ne kadar sürede yapılır fotoğrafı sonra paylaşacağım.

Denizci
Lütfen düz metin kullanın.
Danışman
lumia16
İleti Sayısı: 35

geçmiş olsun arkadasım fiyat hakkında bir bilgim yok ama merak ettim nereye düşürdün taş zemin falanmıydı nasıl kırıldı aklım almadı ?

Danışman
lumia16

ayrıca eklemeyi unuttum 920 nin ekranı gorilla glass kırılmaz olarak gectiğinden garantinin bu durumu karşılaması gerekir diye düşünüyorum sonucta telefonu tanıtırken bunuda ön plana cıkarıyorlar madem kırılmaz diyorlar o zaman bu durumu karşılamaları gerekir.
Bilge
cagatay

kumlu betona düşürdüm. birazdan en yakın bayiye gidicem. İnş. dediğin gibi olur garantiye girer.

Denizci
Danışman
lumia16

ne yaptın arkadasım gittinmi servise ne dediler garanti kapsamında yapacaklarmıymış yoksa kullanıcı hatası deyip geçiceklermi ?
Bilge
cagatay

turkcell servisine gittim.Daha önce lumia 820 getiren oldu dedi 150 tl demişler 1 ayda gelmiş. Sanırım biraz daha fazlasını vericem satıcılar bile şaşırdı nasıl becerdin dediler. Nokia desteği aradım kırılmaz die bir şey yok dedi garantiye girmezmiş. Hayırlısı olsun naapalım. :smileyvery-happy:

Denizci
Uzman
sinangurer
İleti Sayısı: 23

15 metreden ilk aldığım 2. gün demir merdivenlerden aşağıya zıplaya zıplaya düştü yere çakıldı dedim telefon gitti ondan 2 gün önce patronum iphone 4s i 10 metreden aynı yerde düşürdü ekran bir tarafa kasa bir tarafa telefon parçalanmıştı ondan daha yüksek yerden ben düşürünce üstüne su içiyordum aşağıya indim ve telefonu elime aldım okşadım ekrana baktım tık yok kasaya baktım tık yok bırak tıkı çiziğin Ç si yok :smileyhappy: hatta 6 aydan fazladır kullanıyorum kaç kere düşürdüm kaç kere çarptım ekranda ve kasada koruma namına birşeyde yok aldığım gün gibi duruyor kasanın bir özelliği var çizik olduğunda elinizle okşayın bişi kalmıyor :smileyhappy: şanslımıyım değilmiyim bilmem ama bendeki lm 920 böyle :smileyhappy:

5800 , N9 , Lumia 820 , Lumia 920 = Nokia Manyağıyım :smileyhappy:
Bilge
cagatay

dikkatli kullan bence kapak almanı tavsiye ederim.inşallah bana olan gibi kimsenin başına gelmez.telefon 2 haftadır yok :smileysad: daha gelmedi

Denizci
Uzman
enesx86
İleti Sayısı: 20

Kırılmaz cam diye birşey yoktur ayrıca nokia nın reklamlarında canım kırılmaz olduğuna dair bir reklamı da yoktur. Youtube da bununla ilgili yapılan testler var fakat bunları yayınlayan nokia değil o yüzden cihazın camı kırıldığında nokia böyle reklam yapıyor o zaman niye kırılıyor diye garanti de yapılmasını istemeyin çünkü kırık kullanıcı hatasıdır

Nokia Lumia 920
Bilge
cagatay

388,92 tl :smileyvery-happy:
Denizci
Yeni kullanıcı
polemaster
İleti Sayısı: 3

Ekran kırılması

[ Düzenlendi ]

Öncelikli olarak telefonumu çok seviyorum diye başlayayım(lumia 920), hatta kasım ayında aldım yani nerdeyse ilk çıktığında. ama Nokia denen şirketin yavaş yavaş anlıyorum ne kadar vurdum duymaz olduğunu

öncelikli olarak şikayetvar.com' a bakın 2000' e yakın şikayet var 1 tanesi bile cevaplanmamış en uyduruk firmaya bakıyorsun o bile iyi kötü cevaplıyor . büyük firmalar belki copy paste yapıyor ama en azından bir şey yazıyor. Birzamanların dünya devi  oralı bile olmuyor.

neyse sorun şu 5 gün önce telefonumun camı çatladı. cam ve dokunmatik bir arada olduğu için (digitizer diye geçiyor adı) tümden değişmesi lazım. İşin komik yanı yurdışında cam (digitizer )değişimi yalnız başına olabilirken Türkiye'de LCD ekranla beraber değişiyor çünkü ayrılmıyormuş. bu da normaldeki maliyeti 2,5 katına çıkartıyor.

elin adamı cep telefonun 33 dakkada parçalıyor: target=_blank target=_blank target=_blankhttp://www.youtube.com/watch?v=cKd8tCAH-eY   ardından 20 dakkada  target=_blank target=_blank target=_blankhttp://www.youtube.com/watch?v=cKd8tCAH-eY  komple lcd ile digitizerı ayırıyor üstelikte saç kurutma makinesi ile ama türkiyede bu olanak yok. orjinal yedek parçayı bana versinler ben bile takarım o derece gaza geldim.

bu işlem içinde(digitizer+lcd panelin ayrılmadan tümden değişimi için) en az 1 hafta süre istiyorlar (parça ellerinde olmasına rağmen).

İşin diğer bir üzücü tarafı ne biliyormusunuz. lumia ne yazıkki az bulunduğu rekabet yok ve diğer telefoncularda daha uygun fiyat çekmiyor çünkü heryer malum telefondan ve android telefon kaynıyor.

Adettendir yazayım:

8210, 8310, N-Gage, e50, 5800, Lumia 920

Kayıtlı kullanıcı
fwefwefwefaawef
İleti Sayısı: 4

kardeşim kaç tl ye yaptılar garantıye gırmedımı bana bılgı verırmısın 

Bilge
cagatay

388,92 Tl 6 ay taksit ile kvk da yaptırdım

Denizci
Kayıtlı kullanıcı
fwefwefwefaawef

desene gıydım elbiseyi bende bugun yolladım servıse o zmn 400 de benden alırlar 

Kayıtlı kullanıcı
fwefwefwefaawef

garanti hiçmi sahip çıkmıyor satarken kırılmaz lafı eksık olmuyor ağızlarından

Bilge
cagatay

satıcılar dahi bilmiyo nokia desteği aradım sordum çizilmez özelliği var dediler cam için kırılabilir ki kırıldı/çatladı :smileyvery-happy:

ondan sonra akıllandım kapaklı telefon kılıflarından aldım 

geçmiş olsun sanada kardeş

Denizci
Bilge
cagatay

Ynt: Ekran kırılması

[ Düzenlendi ]

vurdumduymazlık konusunda haklısın fakat youtube taki videolara kanma kardeşim. benimde telefonun camı çatladı şikayetvar a yazdım cvp yok nokia desteği aradım videoların gerçekliğine inanmayın dediler. tv reklamlarında zaten öyle bişeyden bahsedilmiyor. sadece çizilmez cam özelliği mevcut turkcell deki satıcılar kırılmaz cam diye satıyorlardı gösterince şaşırdılar :smileyvery-happy: garantide karşılamıyor

Denizci
Kayıtlı kullanıcı
fwefwefwefaawef

kardesım çok sağol yanlız bu işte bir iş var başka bır forumu okudum 110 tl aldı kvk dıyo bıze gelınce gıydırırler bırde kaç gunde geldı

Bilge
cagatay

2 haftada geldi

Denizci
Yeni kullanıcı
motobay
İleti Sayısı: 1

Arkadaşlar benim telefonunda kırıldı kalın bir demir levhanın köşesine  3 metreden savruldu düştü ondan öncede 2 kez düşürdüm 2 metreden bişi olmamıştı bu kez  şansım yokmuş  neyse
kvk veya her neresi olursa olsun garantiye girmiyo burası türkiyemiş :smileyhappy:  fiyatı 400 tl cam ve dokunmatik bir arada
kendim gidip piyasadan 150 $ aldım ve değiştirdim telefoncu değilim ancak bu gibi işleri iyi takip ediyorum çok araştırdım ve başardım tavsiyem  sokak telefon tamircilerine götürmeyin derim  yapabileceğinden eminseniz teslim edin gerçekten çok hassatiyet ve dikkat istiyor.. yardıma ihtiyacı olan arkadaş olursa bana ulaşsın elimden geleni yaparım..  kolay gelsin he bu arada  telefondan memlunmusun derseniz tavsiye ederim :smileyhappy: