Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Lumia 920 i Amber

Profesor
Gagman

Lumia 920 i Amber

Po aktualizacji zauważyłem taki dziwny efekt drżenia obrazu. Jak się dotknie ekranu i bez odrywania palca przesunie się go w lewo lub w prawo wyświetlany obraz drży. Ktoś bez updatu może potwierdzić, że przed Amber tego problemu nie było?

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
nismonet

Dot.: Lumia 920 i Amber

Posiadam Amber i rzeczywiście występuje lekkie drżenie. Jednak według mnie nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu bo przeważnie szybko przesuwamy ekran.

Też jestem ciekawy czy w poprzednim oprogramowaniu ekran lekko drżał.
Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
sosen86

Co się dzieje z aparatem po aktualizacji i dlaczego jest tak jak opisano tutaj https://www.facebook.com/NokiaPoland/posts/10151543557826717 Nie jest to problem jednostkowoy ponieważ jest opisywany w wielu miejscach w sieci.

Użyj zwykłego tekstu.
Ekspert Techniczny
GeexBox

Wgralem dzisiaj aktualizacje do Amber i nie zaobserwowalem drgania obrazu. Soft w wersji polkomtel. Mozecie opisac jaki macie soft i w jakiej sytuacji obraz drga?

Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy:
Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
nismonet

Posiadam Amber 3047.0000.1326.2002 (L920). Lekkie drżenie pojawia się np. w trakcie przesuwania ekranu głównego do menu. Przytrzymaj sobie w połowie przełączania pomiędzy tymi ekranami. Nie podejrzewam jednak wady oprogramowania a zbyt wysokiej czułości ekranu, który "przeskakuje".
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Ja mam 3047.0000.1326.2011 (Orange PL). A efekt w postaci drżenia najlepiej widać w Internet Explorerze, przy powiększonej stronie, gdy przesuwasz ją bez odrywania palca, by przeczytać coś co jest "za ekranem"

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
pmmarcin

Faktycznie drży, nie wiem tylko czy przed aktualizacją tak się działo bo nie zwracałem na to uwagi. Zawsze na mini.wp.pl było tylko przeskakiwanie strony w górę i w dół.

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

nismonet napisali:
nie podejrzewam jednak wady oprogramowania a zbyt wysokiej czułości ekranu, który "przeskakuje".

ustawienia czułości nie mają wpływu na drżenie lub jego brak

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

czy ktoś z Nokii mógłby zrobić sobie update do Amber, a potem zagrać w Angry Birds - przytrzymując troszkę dłużej celowanie i podzielić się tu z nami odczuciami?

a tak na poważnie: możecie gdzieś zgłosić to drżenie?

pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

Czekam na OTA CV, zatem jeszcze Amber nie pobrane. Żadnego drżenia. Czy to przytrzymując palec w miejscu, czy śmigając góra - gół, na boki, po skosie itp.

Zatem Wasze obserwacje najwyraźniej są słuszne a nie jest to tylko znajdowanie czegoś na siłę, z okazji aktualizacji :smileywink:

Edit  - L920 CV rzecz jasna :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Pięknie - wystarczy, że zaloguję się na forum i napiszę, że czekam na Country Variant OTA aby Nokia udostępniła tę wersję jakieś 2 godziny później :smileywink:

Pobrałem, sprawdziłem - nie ma żadnego drżenia obrazu w mojej 920. Ani w menu, ani w aplikacjach, ani na pustym polu, ani przy układaniu kafli pulpitu.

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
nismonet

[ Edytowane ]

Jaka wersja oprogramowania jest przez OTA? Zaczyna się od 3047 czy 3049?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
janmari

3047

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

3047.0000.1326.10144

I dopadłem to drżenie... Nie było go przed włączeniem 'double tap to wake'. To podwójne kliknięcie ewidentnie jest w to zamieszane. Gdy telefon był dłużej wygaszony, to zauważyłem drżenie zegara przy dotknięciu, potem drżał ekran blokady, potem cokolwiek po przytrzymaniu i ruchu w bok - jak Gagman pisał.

Wyłączyłem "kliknij dwa razy, aby obudzić telefon" i problem ustąpił. Po ponownym włączeniu tej funkcji jest znów OK. Pewnie do czasu kolejnego, dłuższego leżakowania.

Temat do dalszych obserwacji...

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

chyba wyłączenie 2tap nie bardzo pomogło, choć może teraz już trochę przewrażliwiony jestem, jutro się przyjrzę bliżej

T_PL, możesz podać wersję oprogramowania układowego z "informacji" zamiast label id z "info+dodatki"?

i masz może możliwość sprawdzenia czy na CV Orange Cash działa?

i jak w tym wariancie lte wygląda?

pozd.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Dziwne, bo spisywałem ze screena, widać z rozpędu wziąłem label ID - tak bywa wieczorem po pracy. FW 'niemal' identyczne, z końcówką 2001, czyli: 3047.0000.1326.2001.

Mam T-Mobile, zatem nie sprawdzę Orange Cash ani LTE. Za to w sieci komórkowej pojawiło się 4g na liście wyboru prędkości pobierania, zatem Country Variant jest już LTE ready :smileyhappy:

W 'Informacjach' pojawił się wiersz 'Operator' między Modelem a Oprogramowaniem - wcześniej nie było. Teraz tam widnieje SW variant CV PL.

Co do drżenia - nie wróciło do takie poziomu, jaki wczoraj przez chwilę zauważyłem. Teraz, jeśli przytrzymam palec po lekkim ruchu w bok (np. z kafli do listy aplikacji i odwrotnie) to czasem jest bardzo stabilnie, czasem drży i zmiana położenia palca zwykle to stabilizuje, ale z rzadka zdarzy się, żę będzie się telepać. Niemnie nie tak, jak wczoraj wieczorem przez moment, gdzie skoki sięgały niemal milimetra. Teraz to ledwo co się rusza. Double Tap od wczoraj został włączony (po jednorazowym wyłączeniu).

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

na ROMie Orange, LTE nadal nie uświadczysz niestety... szkoda, może przy GDR3 nadrobią :smileyfrustrated:

po wyłączeniu 2tap ekran sie uspokoił, przed chwilą znów włączyłem, jutro potestuję... Tu Nokia jakiś update powinna koniecznie wydać

co do Orange Cash, to podobno działa tylko na ROMie Orange i w tej chwili tylko na 920ce. 820 i 720 jest w fazie testów i ROM do nich ma być dostępny w przyszłym miesiącu - miałem nadzieję jednak że do CV to zaimplementowali

3047.0000.1326.2001 nie mogę póki co na serwerze znaleźć, jak się pojawi - spróbuję pod tym kontem przetestować

dzięki

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Może stąd opóźnienie OTA wersji dla Orange? Wciąż testują te usługi i widnieje jako 'Coming soon'.

O Orange cash się nie wypowiem. Nie miałem styczności z tą siecią, odkąd pozbyłem się telefonu służbowego w tejże kilka lat temu. Płatności w TM też nie próbowałem.

2Tap 2 wake może się uspokoi po kolejnej aktualizacji wyświetl+dotknij. Bądźmy dobrej myśli :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Ekspert Techniczny
GeexBox

Ciekawe czy w Orange będzie LTE, wydaje mi się że jedynie Plus i CV bedą miały. W poprzedniej wersji nawet CV nie miało opcji 4G.

Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy:
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

GeexBox, czytaj uważnie. Przecież napisałem:

Ja mam 3047.0000.1326.2011 (Orange PL).

i niżej:

na ROMie Orange, LTE nadal nie uświadczysz niestety... szkoda, może przy GDR3 nadrobią

Użyj zwykłego tekstu.