Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Lumia 920 i płatności NFC

Profesor
Gagman

Lumia 920 i płatności NFC

Witam,

Korzystam z Orange Cash, choć słowo "korzystam" jest w tym przypadku dość dużym nadużyciem z uwagi na fakt, że jeszcze ani razu nie udało mi się dokonać płatności telefonem. Do Orange Cash nie ma żadnej dedykowanej aplikacji, więc płatność polega po prostu na włączeniu NFC w ustawieniach telefonu i zbliżeniu aparatu do terminala.

Problem polega na tym, że żaden terminal nie reaguje na telefon. Stąd prawnopodobnie jest albo jakiś błąd na mojej karcie SIM NFC, albo jest coś nie tak z anteną NFC w mojej Lumii.

Pytanie: czy jest jakaś możliwość, żeby wyeliminować, że jest to problem z telefonem bez wizyty w serwisie? np. czy jeśli uda mi się (czego jeszcze nie robiłem z uwagi na brak możliwości) wysłać plik do innego telefonu z NFC, lub odczytać tag NFC, to będzie to oznaczało że z moją anteną wszystko jest ok, a wina leży po stronie karty sim?

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
mcmxii

zgodnie z info na stronie : http://testuj.orange.pl/forum jets problem z Windows Phone 8 i usługa płatności NFC. NFC zawsze mozesz sprawdzic czy ci działa np z innym telefonemz nfc jak masz taka możliwość lub udać sie do dalonu jakiegos operatora i zapytac sie czy maja jakiegos phona z nfc na wystawie i np. przesłać plik

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
niemiec501

Witam

W mojej też nie działa wymieniałem kartę sim i dalej nie działa.

Gagman napisali:

Witam,

Korzystam z Orange Cash, choć słowo "korzystam" jest w tym przypadku dość dużym nadużyciem z uwagi na fakt, że jeszcze ani razu nie udało mi się dokonać płatności telefonem. Do Orange Cash nie ma żadnej dedykowanej aplikacji, więc płatność polega po prostu na włączeniu NFC w ustawieniach telefonu i zbliżeniu aparatu do terminala.

Problem polega na tym, że żaden terminal nie reaguje na telefon. Stąd prawnopodobnie jest albo jakiś błąd na mojej karcie SIM NFC, albo jest coś nie tak z anteną NFC w mojej Lumii.

Pytanie: czy jest jakaś możliwość, żeby wyeliminować, że jest to problem z telefonem bez wizyty w serwisie? np. czy jeśli uda mi się (czego jeszcze nie robiłem z uwagi na brak możliwości) wysłać plik do innego telefonu z NFC, lub odczytać tag NFC, to będzie to oznaczało że z moją anteną wszystko jest ok, a wina leży po stronie karty sim?

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

nie działa i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zacznie.

to nie wina karty sim, tylko samej usługi Orange Cash, która po prostu nie wspiera WP8.

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.