Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Lumia 920 - mnóstwo problemów

Uczestnik
linotheis

Lumia 920 - mnóstwo problemów

Witam,

Kupiłem ten telefon pod wpływem impulsu.

Teraz niestety zaczynam tego żałować. Może ktoś ma podobne problemy i je rozwiązał? A mianowicie:

- telefon notorycznie "gubi zasięg"  - ktoś do mnie dzwoni i dostaje informację, że jestem poza zasięgiem. Choć telefon cały czas jest w miejscu które gwarantuje praktycznie pełny sygnał. Po chwili dostaję smsa, że ktoś próbował się do mnie dodzwonić.

- nawet jeśli ktoś się do mnie dodzwoni to co druga odebrana rozmowa wygląda tak: osoba dzwoniąca dostaje dziwne piski w słuchawce, a ja nic nie słyszę.

- od 3 dni coś się chyba dzieje z czujnikiem zbliżeniowym. Momentalnie po wybraniu numeru ekran gaśnie i nic nie można zrobić. Wybudzanie go przyciskiem zasilania powoduje włączenie ekranu na dosłownie ułamek sekundy i ponowne wygaszenie. Jeśli przypadkowo wybrałem zły numer lub np. zgłasza się poczta głosowa - nie jestem w stanie się rozłączyć.

Wymieniłem już kartę sim. Telefon był wielokrotnie resetowany. Nic nie pomaga.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

co do czujnika zbliżeniowego - może masz założoną folie ochronną/futerał, który przysłania obszar pomędy kamera czołowa a napisem "Nokia"?

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
linotheis

Nie mam żadnej folii ochronnej. Poza tym problem powstał kilka dni temu.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

ja na Twoim miejscu podszedłbym z nim do sewisu jeśli tak reaguje

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
linotheis

Pewnie tak zrobię czyli oddam go do serwisu.

Jednakże pewni później go sprzedam. Miałem różne modele Nokii w swoim życiu. Zawsze uważałem je za pewne telefony. Później przesiadłem się na Samsunga, którego miałem już dość. Wróciłem do Nokii. I ją porzucę chyba. Nawet pomoc Nokii nie potrafi odpowiedzieć na maila.

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Przetrzyj ekran w okolicy czujnika zbliżeniowego.

niedodzwanianie to wina sieci. Zgaduję, że Orange - jeśli tak wyłącz 3G, bo na nadajnikach jakieś prace prowadzą w różnych rejonach kraju

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
linotheis

Niestety - ekran jest czyściutki. Przecierałem wiele razy.

Sieć to Play. Mam drugi telefon i w nim nic takiego się nie zdarza (brak zasięgu i problemy z odbieraniem).

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Ja przez pewien czas w Orange mogłem wykonywać połączenia i wysyłać sms, połączenia nie przychodziły a smsy dochodziły do mnie z opóźnieniem. Co ciekawe, w czasie gdy ja do kogoś dzwoniłem, do mnie też

można się było dodzwonić, czyli przychodzące działały tylko w opcji połączenia oczekującego...  

proponuję jednak wyłączyć 3G i przetestować

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
linotheis

Po pierwsze - tak jak napisałem nie jestem w Orange.

Po drugie - dlaczego mam wyłączać jakieś funkcje telefonu aby działał poprawnie ???

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

rób jak chcesz, a skoro wiesz lepiej co robić a czego nie, to po co pytasz na forum?

napisalem co bylo u mnie, o tym ze nie można się bylo do mnie dodzwonić, okazali się ze operator robi cos na btsach 3G i te mialy ograniczona funkcjonalność, tych 2G nie ruszali wiec na nich wszystko dzialalo.

skąd wiesz ze w Play nic nie robia? Play korzysta z roamingu innych sieci w Polsce, wiec tam tez moze byc cos nie tak.

a teraz jeszcze raz przeczytaj swój ostatni post i sam sobie na swoje pytanie odpowiedz

eot

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

Weź poprawkę na to, że Play o początku swojego istnienia korzysta z BTS'ów Plusa, a od ok. 2 lat również Orange. Tobie wyświetli się Play, ale nie wiesz, czy usługi dla ciebie aktualnie dostarcza Play ze swojej stacji, czy właśnie Orange lub Plus.

Warto na starcie wykluczyć problemy z siecią 2g i 3g, żeby wiedzieć, czy problem jest w telefonie, czy po stronie operatora. Pamiętaj, że Play to "coś", na co wszelkie działy wsparcia, różnych producentów notorycznie narzekają. To taka niby sieć, która wciąż cierpi na różne problemy, ale zachęca (edit: nie wiedziałem, że to forum nie lubi słowa "k_u_s_i", moderując je, jak wulgaryzm...) cenami usług. Microsoft np. ma wiecznie problemy z Internetem mobilnym w play. Często są błędy w połączeniach dla akualizacji produktów i dziwne akcje w zakresie obsługi portów. Dlatego mało firm z większym zapleczem IT wybiera tego operatora.

Gubienie zasięgu może być przejawem prób przełączenia na nadajnik Play z nadajnika innego dostawcy (opłaty...).

Gaśnięcie ekranu dość jednoznacznie wskazuje na wariujący czujnik, a skoro jest czysty i żaden kurz pod obudowę nie wlazł, to zamiast narzekać na posty, które nie pomagają, sugerowałbym poprosić o pomoc serwis, korzystając z gwarancji :smileyhappy: Przy okazji mogą sprawdzić resztę opisanych objawów.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
linotheis

Ja doskonale sobie zdaję z tego sprawę.

Jednakże tak jak napisałem na początku - problem nie jest z winy sieci. Ta sama karta w innym telefonie (Note II) działa idealnie. Jest to wina samego telefonu. Pomoc Nokii nie potrafi lub nie chce mi pomóc. Myślałem, że po prostu ktoś miał taki sam problem. Najwyraźniej to tylko ja miałem pecha :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Na to wygląda :smileysad:

Generalnie niewielki tu ruch - polecam (jeśli język to nie problem), przejrzeć anglo- i niemieckojęzyczne wersje tego forum. Tam codziennie udziela się więcej osób i wertują problemy. Choć w tym przypadku raczej bez serwisu się nie obędzie, skoro jednoznacznie wykluczyłeś winę operatora (ta sama karta, to samo miejsce, takie same ustawienia sieci) korzystając na próbę z innego urządzenia.

Butem lub kurierem do serwisu - chyba jedyne wyjście. Jeśli telefon od operatora, to możesz przez jego serwis (pewnie bliżej masz sklep Play, niż najbliższy punkt Nokia Care).

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
iNtEnSePL

[ Edytowane ]

Akurat to, czy telefon pracuje w Play na swoim, czy na obcym nadajniku łatwo poznać.

1. Inny tekst pojawa się na kafelku dzwonienia

2. (to pewniejsze) na pasku statusu pojawia się trójkąt, sygnalizujący pracę w roamingu (krajowym w tym wypadku).

--
Lumia 920 user
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
creative1933

Problemy jakie opisujesz nie są typowe nawet dla dość jeszcze awaryjnego WP8 czy Lumii 920, jest to zdecydowanie powód do reklamacji gwarancyjnej. Proszę się udać do serwisu i żądać rozwiązania problemu.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Michas

mam lumie 920 od dwoch tygodni i niestety tez zaczynam miec problem z wariujacym czujnikiem zblizeniowym, dokladnie tak samo jak w opisie na poczatku tego postu, po wybraniu numeru czasami (jeszcze nie zawsze) ekran robi sie czarny i nie ma jak go wlaczyc chyba ze sam tego zachce :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
papikk13

Jeżeli gubi zasięg to zmień na 2G bo Play to Nowa sieć i generalnie wszyscy moi znajomi co przeszli z innej sieci do Play to narzekają :smileyhappy: Chyba że masz coś z kartą micro- sim sam przycinałeś ? A co do czujnika to folia nie ma nic do tego bo jest przeźroczysta ja mam od poczatku już chyba 5 rodzaji foli na mojej L920 było i w żadnej nie było problemu z czujnikiem

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
japasz

Też miałem problem z gasnięciem ekranu po wyborze numeru - po lekturze forum angielskojęzycznego zastosowałem dwa rozwiązania - przedmuchanie od strony gniazdka słuchawek i naświetlenie jasnym światłem czujnika zbliżeniowego podczas wybrania numeru - pomogło, jak na razie - ale sa setki postów na tym forum, które mówią o błędzie Nokii - zbiera siękurz (vide kamerka przednia) oraz za czuły czujnik (może to błąd software'owy)

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
maciejwi

Witam.

Problem mam podobny - nokia 920, sieć PLUS, środek Wrocławia i niestety gubienie (zupełnie) sygnału. Abonament wtedy niedostępny. W tym miejscu działają wszystkie sieci i wszystkie telefony jakie posiadam. Po opisywaniu przez uczestników problemów z jakością rozmów w tym modelu i "usuwaniu" przez serwisy tej usterki - czyli zamydlić oczy reklamującemu, że coś zrobiono i oddać nienaprawiony telefon - już wiem, że do serwisu nie ma co oddawać aparatu. Po prostu chyba jak do kiepskiej jakości rozmów, tak i do gubienia zasięgu w topowym modelu nokii trzeba przywyknąć jak i do paru jeszcze innych elementów. Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
marekneo

Witam, mam identyczny problem co opisany na poczatku tej dyskusji. Lumia 920 w sieci Play obok telefon samsung w sieci Play, oba wskazuja pełen zasięg. Na sasunga dodzwaniam się bez problemu a na nokii słysze:"abonent czasowo nie dostępny..." a patrze na telefon i mam pełen zasięg. Po chwili sms że ktoś dzwonił. Jest to nie do zaakceptowania. Jeżeli serwis nie poradzi sobie z tym to nie wróżę nokii sukcesu a telefon zwróce jako niepełnowartościowy produkt.

Użyj zwykłego tekstu.