Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Lumia 920 ye Facebook hesabımı bağlayınca onl...

Bilge
OnurK
İleti Sayısı: 91

Lumia 920 ye Facebook hesabımı bağlayınca online kişileri göremiyorum.

Lumia 920 da Facebook hasabım bağlı fakat online kişileri mesajlar kısmında göremiyorum. Ayrıca FB Touch uygulamasını indirdim ve oradan bağlamaya ve mesajlarımı sms olarak gelmesi için bağladım fakat tekrar bağlayamadım. 

Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

Windows Phone 8 Nokia Lumia 920
Ailenin en asi çocuğu :smileyhappy:
Lütfen düz metin kullanın.
Kayıtlı kullanıcı
Vasili
İleti Sayısı: 1

Ynt: Lumia 920 ye Facebook hesabımı bağlayınca online kişileri göremiyorum.

Bende de aynı sorun var, mesajlar bölğmğnden facebook mesajı gönderebiliyorum ama bana mesaj gönderdikleri halde ben bunları göremiyorum. Sanırım bu sorun sadece tek bir kişide değil, birçok kullanıcıda da var. Konu ile alakalı windows live ile alakalı bir senkron hatası var. En kısa zamanda bu soruna müdahale etmeleri gerekiyor.

Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

[ Düzenlendi ]

Merhaba

Durum ile ilgili yapabileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır.

Menüde bulunan Yazışmalar içerisinden seçenekler yani (...) işaretine tıklayarak -Facebook sohbeti kullan- seceneğini aktif hale getirerek gelen mesajları, online olan kişileri görebilirisiniz. Ancak Facebook for Windows ( cihaz içinde kurulu olan) içerisinden sohbet kişileri online görünmemektedir.

Facebook içerisinden online kişileri görmek istiyorsanız magaza içeriğinde bir kaç farklı facebook uygulaması bulunmakta bunları deneyebilirsiniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Bilge
OnurK

Dediğiniz gibi yaptım ama olmadı gözükmüyor online kişiler yeni durumları Facebooktaki arkadaş listelerimi görebiliyorum fakat online kişileri göremiyorum
Ex-Moderator (Retired)
EfecanO
İleti Sayısı: 19

Cihaz içerisinde Facebook durumunuz çevrimdışı kalmış olabilir.Telefondan kişiler menüsüne , oradan sağ ekrana geçip seçenekleri tuşlamanızı , seçenekler menüsünden ise duruma tıklamanızı ve uygun veya meşgul olarak değiştirip birde bu şekilde denemenizi rica ederim.Umuyorum sorun buradan kaynaklanmaktadır ve çözüm sağlanmış olur.

Bilge
OnurK

Telefon üzerinden durumum uygun durumda Internet explorer üzerinden girdiğimde sohbet kısımında kişileri görebiliyorum. Microsoft hesabım üzerinden Facebook u ekledim hatta daha önceden ekliydi oradaki bütün seçenekleri aktifleştirdi. Daha sonra bir şey dikkatimi çekti MSN üzerinden daha önce Facebook da ki online kişilerim görünüyordu bu sefer kimse görünmüyor. Acaba microsoftdan mı kaynaklanıyor bu durum diye merak ettim ama öyle bir şeyde yoktu. Yani ne yapacağımı şaşırdım.
Bilge
OnurK

Burada bütün işlemler tamam sanırsam

Bilge
OnurK

Bu görüntüler de telefonumdan 

Uzman
enesx86
İleti Sayısı: 20

[ Düzenlendi ]

Şunu deneyebilirsiniz. MSN hesabınızı Facebook hizmetinden ayırmanız gerekiyor. MSN de Facebook kişileri Offline gözükürken telefonda arkadaşlarınızı online göremezsiniz. MSN de online gözükmedikleri için telefonda da online gözükmüyorlar. Umarım sonuç alabilirsiniz.

Nokia Lumia 920
Bilge
OnurK

İyi de telefonumdan facebooku bağladığım anda msn e de bağlanıyor otomatik olarak msnden kaldırsam o zamanda telefondan kalkmaz mı ikisi birbirlerine bağlı alt yapı olarak msn i kullanıyor.
Uzman
enesx86
İleti Sayısı: 20

[ Düzenlendi ]

Bilgisyarınızdaki MSN uygulamasında Facebook arkadaşlarının olmaması gerekiyor. Burada Online gözükmedikleri için Telefonda da online gözükmeyebilirler. O yüzden MSN'den Facebook hizmetini kaldırmanda fayda var. 

Nokia Lumia 920
Bilge
OnurK

Msn den Facebook u kaldırdıktan sonra telefonumdan tekrar bağlanıyorum facebook a daha sonra baktığımda msn hesabıma tekrar facebook bağlanmış. Bu gün Nokia yı aradım ve Sim kartımın eski olabileceğini söylediler gittim değiştirdim sim kartımı tek bir değişiklik oldu telefonumun üst kısımında Online ya da olmadığım gözüküyor ama online kişiler hala gözükmüyor
Bilge
OnurK

Arkadaşımın Facebook adresiyle denedim online kişiler gözüktü acaba Microsoft hesabım ile Facebook hesabımın  adresleri aynı olduğu için olabilir mi sorun ?

Bilge
OnurK

Facebook msn hesabımı değiştirdim yine olmadı ne yapıcam bilmiyorum sorun facebooktan mı microsofttan mı anlayamadım
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

[ Düzenlendi ]

Merhaba,

Öncelikle durum ile ilgili bir çok adım denemiş olduğunuzu ancak durumun hala devam ettiğini belirtmişsiniz, sizden ricam birde pil tasarruf  konumunu kontrol edin. Menü-Ayarlar-Pil tasarruf-Aktif haldeyse pasif hale getirin.

Umarım bu bir çözüm olabilir.

Teşekkürler

Bilge
OnurK

Nokia ile ilgili bir sorun değil sanırsam Microsoft hesabımla ilgili bir sorun bu sorunu bildirdim düzeltilecekmiş. İlginiz için teşekkürler.

Kayıtlı kullanıcı
Stradale
İleti Sayısı: 1

[ Düzenlendi ]

Selam lumia kullanan arkadaşlar, bu sorunu şöyle çözdüm ben. Telefondan mesajlar kısmına giriyorsunuz karşınzıa yazışmalar geliyor, sağ tarafa sürüklediğinizde çevrimiçi yazacak alttaki durumu tıklayıp çevrimiçi seçiyorsunuz ve facebook sohbet listeniz karşınızda :smileyhappy: tabi bunu yapmadan önce kişiler bölümündeki facebook ayarlarında hesabınızı eklemeniz gerekli, keyfini çıkarın :smileyhappy:

Bilge
OnurK

Denilen bütün ayarları yapmış bulunuyorum sorunum 2 aydan beri çözümlenmedi ayrıca yeni Facebook hesabı açıp bağladım yine de olmadı artık üstüne düşmüyorum.
Yeni kullanıcı
dradevil
İleti Sayısı: 3

Ben de senin bu dediğim butun aşamalardan geçtikten sonra sorunun  Ayarlar / E-posta + Hesaplardaki Microsoft hesabı ya da facebook hesabının altındaki 'günce değil' uyarısından kaynaklanabileceğini düşündüm. İkisini de güncel hale getirince sorun direk çözüldü. 

Not: Bazı yabancı windows phone forumlarında sorunun live account hesabını skyple eşitlediğinde de oluşabileceği söylenmiş. Ben live accountla aldığım skype hesabımı da kapattırdım. 

Bilge
OnurK

Sorunu bu gün çözdüm Microsoft hesabım ve Facebook hesabım farklıydı Telefonu sıfırlayıp microsoft hesabımı değiştirip Facebook hesabım ile aynı yaptım anında Online kişileri görmeye başladım. Fakat önceki Microsoft hesabımda sorun vardı aaynı hesapla Facebook açsam bile gözükmüyordu çünkü MSN den kaynaklanan bir sorundu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiye Microsoft ve Facebook hesabınız aynı olsun sorun halen daha devam ederse yani Hesaplar açın ya da Microsofta sorun bildirin.