Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Mercedes W212 zestaw fabryczny bluetooth pro...

Uczestnik
ProblemW212

Mercedes W212 zestaw fabryczny bluetooth problemy w komunikacji z Nokia Lumia 800

Mam następujący problem z Nokia Lumia 800. Bluetooth paruje się z zestawem fabrycznym Mercedesa W212 (to jest E klasa model 2009 i wyżej), można sciągnąć kontakty etc. Jednakże występuje problem przy połączeniach. W momencie wykonywania połączenia czy to z apartu czy konsoli samochodu mamy następujące objawy:

1. Połączenie zostaje wykonane bo osoba do której dzwonimy odbiera telefon, jednakże my jej nie słyszymy, po czym po jakiejś chwili wogóle zostaje zerwane połączenie bluetooth. Uwaga jest nagminne jednakże nie występuje zawsze.

2. W trakcie połączenia po kilku czy kilkunastu minutach trwania połączenia i prowadzenia rozmowy nagle występują

Objawy jak powyżej bez względu kto incjował połączenie czyli czy kierowca czy też osoba, która próbowala się do niej dodzwonić lub się z kierowca połączyła.

3. Po przeprowadzeniu "udanej" rozmowy rozmowy przez bluetooth przy kolejnej próbie wykonania lub odebrania połączenia występują objawy jak w punkcie 1 lub 2, choć cześciej jak w pozycji 1.

Co ciekawsze bluetooth w samochodzie współpracował pod kątem połączeń prawidłowo ze starą nokią 6310 (brak możliwości było wgrania kontaktów), tak samo ok było z nokią e52 z którą także przez bluetooth bez problemu dało się prowadzić rozmowy. Zestaw samochodowy bez problemu współpracuje z Iphone 4S zony, SII, Blackeberry kolegów etc. Co ciekawsze podobne problemy z Lumią 800 ma kolega który posiada zestaw w BMW 7 z roku 2010.

Będe wdzięczny za rozwiązanie problemu przez przedstawicieli Noki bo wygląda to z 99% pewnością na problem z Lumią 800, a nie zestawem samochodowym skoro z innymi telefonami on współpracuje. Mam tylko prośbę o nieodsyłanie mnie do Nokia Care, bo miałem okazje ich pytać o ten problem i wolę niekomentować rozmowy. 

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Dot.: Mercedes W212 zestaw fabryczny bluetooth problemy w komunikacji z Nokia Lumia 800

Witaj ProblemW212!

Miło Cię widzieć na naszym Forum pomocy technicznej Nokia :smileyhappy:

Spróbuj proszę wykonać czynności opisane poniżej i sprawdź, czy to rozwiąże problem:

1. W pierwszej kolejności proszę się skontaktować z producentem samochodu / CarKitu w celu sprawdzenia kompatybilności między Twoim urządzeniem a zestawem samochodowym. Tutaj znajdziesz informacje jakie profile Bluetooth obsługuje telefon Lumia 800.

2. Spróbuj zresetować zestaw samochodowy, gdyż on zapisuje ostatnie powiązane urządzenia Bluetooth, to może być przyczyną problemu.

3. Upewnij się, że masz zaktualizowany zestaw samochodowy (Sprawdź u producenta samochodu / CarKitu).

Można również dokonać resetu telefonu. Wpierw należy wykonać kopię zapasową kontaktów i kalendarza synchronizując je z kontem Live Id: Ustawienia>Poczta+konta> proszę przytrzymać palcem na koncie Live ID i wybrać opcję synchronizuj. Nastepnie przy pomocy programu Zune należy zsynchronizować multimedia.

Po tych operacjach możemy przystąpić do resetowania urządzenia w Ustawienia>Informacje>Zresetuj urządzenie.

Mam nadzieję, że sprawę uda się rozwiązać pomyślnie :smileyhappy:

Z pozdrowieniami,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
ProblemW212

Dot.: Mercedes W212 zestaw fabryczny bluetooth problemy w komunikacji z Nokia Lumia 800

Szanowna Pani

Bluetooth Profiles

A2DP 1.2, AVCTP 1.0, AVDTP 1.0, AVRCP 1.0, AVRCP 1.3, GAVDP 1.2, HFP 1.5, HSP 1.1, PBAP 1.0, RFCOMM 1.0

Firma mercedes podała mi, że zestaw fabryczny obsługuje profile:

A2DP 1.2, AVCTP 1.0, AVCTP 1.3, AVDTP 1.0, AVDTP 1.2, AVRCP 1.0, GAP, GAVDP 1.2, HFP 1.5, HSP 1.1, IOP, L2CAP, PBAP 1.0, RFCOMM 1.0, SDP

oraz

A2DP, AVRCP 1.0, BIP, DUN, FTP, GAP, GAVDP, GOEP, HFP, HID, HSP, OPP, PBAP 1.0, SAP, SDP, SPP 1.0

W związku z tym mam pytanue czy sa one kompatybilne.

Pozdrawiam,

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
ProblemW212

Szanowna Pani
Mój powyższy post mógł być mało zrozumiały więc sformułuje go jeszcze raz poniżej.

Bluetooth Profiles da Nokia Lumia 800 to:
A2DP 1.2, AVCTP 1.0, AVDTP 1.0, AVRCP 1.0, AVRCP 1.3, GAVDP 1.2, HFP 1.5, HSP 1.1, PBAP 1.0, RFCOMM 1.0
Firma Mercedes podała mi dla Nokii na Windows mobile takie profile”
A2DP 1.2, AVCTP 1.0, AVCTP 1.3, AVDTP 1.0, AVDTP 1.2, AVRCP 1.0, GAP, GAVDP 1.2, HFP 1.5, HSP 1.1, IOP, L2CAP, PBAP 1.0, RFCOMM 1.0, SDP
oraz
A2DP, AVRCP 1.0, BIP, DUN, FTP, GAP, GAVDP, GOEP, HFP, HID, HSP, OPP, PBAP 1.0, SAP, SDP, SPP 1.0
Basic telephony functions
Call handling Display signal Recommended transmission volume Recommended reception volume Authorisation External authorisation
yes yes +1 +/- 0 yes -
Advanced telephony functions
inband ringtone Multi-party call Conference Call
- - -
Importing contacts
Contacts on phone Multiple numbers Call lists Receive individual contacts Receive multiple contacts
yes yes yes yes -
SMS text messaging*
Notification Read Delete
- - -
Music functions
Audio streaming Track information Track length Shuffle Fast forward/rewind Skip track Playback application to be started on device?
yes yes yes yes yes+ - yes
Internet
Data connection to COMAND Online?
-
Remarks
*) In some vehicle models the function "SMS text messaging" is only available for COMAND Online.
Approved phone software versions: Windows Phone 7.5

W związku z powyższym mam pytanie czy Lumia 800 jest czy nie jest kompatybilna z zestawem samochodowym?
Ponadto z przykrością muszę stwierdzić, iż resetacja telefonu nic nie wniosła do sprawy.
Usterka naprawde jest dośc uciązliwa i można przez nią wylądować samochodem na drzewie.
Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

sprobuj zadac to samo pytanie do Mercedes'a.ciekawe jakie beda odpowiedzi:smileywink:
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
ProblemW212

Z góry dziękuje za dobrą radę i bardzo merytoryczną odpowiedź. Zaś nawiasem mówiąc to sam już na to wpadłem i sformułowałem takowe zapytanie do centrali MB.

Mimo wszystko będę wdzięczny firmie NOKIA za odpowiedź na moje pytanie, a nie odsyłanie mnie od Jonasza do Kajfasza. Rozumiem, że serwis po-sprzedażny polega na spławieniu klienta?

Pytając wprost mogę liczyć na jakąś pomoc ze strony Doradców Nokii czy też nie?!!!!

Byłem przez wiele lat dość wiernym użytkownikiem produktów tej firmy od czasów nokii 3110, banana etc. z krótką przerwą na HTC w swoim czasie. Wolałbym aby tak zostało - jednakże od producenta oczekuje czegoś więcej niż propozycji samej resetacji sprzętu lub odsyłania mnie do Mercedesa.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
MarianSkrowa

[ Edytowane ]

Witam Państwa,

Powiem szczerze, że od wczoraj slędzę ten temat. Ja sam mam bardzo podobny lub  taki sam  problem/objawy współpracy Noki L800 z Mercedesem E klasa. Dziś zmotywowałem się do założenia tu konta.

Historycznie powiem, że walcze z tematem od około 3 mięsiecy. W Nokia Care odesłali do Mercedesa z powyższym problemem.

W salonie Mercedesa mój telefon seriwsanci sparowali z moim samochodem i objawy identytczne jak u Pana, który opisał problem powyżej. W kolejnym ruchu mój telefon został podłączony do samochodu salonowego - nówka sztuka demo. Objawy identyczne jak w moim samochodzie. W trzecim ruchu telefon podłączono do C klasy z identycznym blutooch - identyczne zachowanie telefonu. Następnie doradcy do wszystkich trzech samochodów podłączyli dwa inne telefony jeden Sajszunga drugi HTC z Windows Mobile. We wszystkich samochodach obie zabawki nie nokii działaly jak należy.

Panowie z serwisu Mercedesa strwierdzili, że problemy z blutooch w Nokii to normalka niestety. Mieli się skontaktować z Centralą Mercedesa i podpytać czy coś wiedza tam na ten temat. i dać mi znać. Czekam od poniedziałku narazie brak info.

Marian

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Witam serdecznie!

Telefony Lumia współpracują z zestawami samochodowymi obsługującymi Handsfree Profile (HFP) 1.5 do wykonywania i odbierania połączeń. Akcesoria Nokia, które zostały zatwierdzone jako kompatybilne z telefonem Lumia 800 to: CK-100, CK-200, CK-300, CK-600, HF-210, HF-310, HF-510.

Kompatybilne urządzenia z zestawami głośnomówiącymi Nokia możemy sprawdzać tu.

Testy kompatybilności są przeprowadzane tylko z naszymi zestawami i dlatego nie możemy zapewnić pełnej współpracy z zestawami innych producentów.

To co możemy sprawdzić lub zmienić w telefonie/zestawie podałam w poście powyżej.

Pozdrawiam,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

z tej odpowiedzi wynika; rzeczone mercedes'y nie zostaly zatwierdzone przez nokie i nie sa kompatybilne z lumia 800 :smileyhappy:
co z tego,ze samochody te obsluguja HFP1.5 tak jak i lumia 800,otoz nic.

dam inny bzdurny przyklad wzglem tej odpowiedzi;
powiedzmy,ze mam router wifi (N) i laptopa z wifi (N),pewnie nie da rady tego polaczyc bo polaczenie tych czestotliwosci nie zostalo certyfikowane przez jednego z producentow routera lub laptopa.
to czysta kpina:smileywink:
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
MarianSkrowa

W imieniu Klientów, ktorzy zakupili aparat Lumia 800, mam prośbę o nie olewanie nas klientów.

Pani odpowiedź jest nie na temat. Proszę o doprowadzenie do rozwiązania problemu!, a nie zasłanianiem się certyfikacją własnych zestawów samochodowych.

Niech Nokia zwróci sie do MB i rozwiąże problem. Jakoś produkty konkurencji współpracują z MB.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
ProblemW212

Witam,

Panie Marianie Pan sie nie denerwuje postawą przedtsawicieli Nokii, szkoda zdrowia. Mi po odpowiedzi Pani Mari z Noki rączki opadły. Za to mam dobrą wiadomość w przeciwieństwie do Noki, niemiecka Centrala Mercedesa obiecała mi, że zajmą się problemem i najpóżniej do środy dadzą znać co i jak. Napisali, ze wezmą w rączkę lumie 800 i bedą punkt po punkcie sprawdzać co i jak. Jeśli się okaże konieczna aktualizacja soft - to nawet obiecali mi go za free.  Wstępnie podejrzewają błąd w komunikacji związany z aktualizacją kontaktów, który może mieć wpływ na zrywanie połączeń itd. Więc najpóżniej w czwartek  dam znać co i jak. Podobnej postawy życzyłby sobie ze strony także Nokii.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
ProblemW212

Dodam jeszcze, że jak widzę problem chyba jest dość powszechny bo mój pierwszy post obejrzao już 180 osób od wczoraj. Mam nadziieje, że zgodnie z tym co powyżej będe miał w czwartek dobre wieści.
Użyj zwykłego tekstu.