Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Moja rodzina

Community Manager
MariaS

Moja rodzina

[ Edytowane ]

Witam serdecznie :smileyhappy:

Jeśli Twoje dziecko ma telefon z systemem Windows Phone 8, za pomocą funkcji Moja rodzina będzie możliwe zarządzanie pobieraniem przez nie gier i aplikacji oraz klasyfikowanie gier. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak skonfigurować funkcję Moja rodzina.

Najpierw musisz zalogować się przy użyciu adresu e-mail i hasła do konta Microsoft zarówno dziecka, jak i rodzica. Następnie zaakceptuj Warunki użytkowania Sklepu Windows Phone, aby umożliwić dziecku pobieranie aplikacji. Jeśli rodzic nie ma telefonu z systemem Windows Phone, nie stanowi to problemu — i tak możesz skonfigurować usługę Moja rodzina. Jeśli rodzic nie ma konta Microsoft, możesz je utworzyć.

Aby dodać dziecko do usługi Moja rodzina, kliknij opcję Przejdź. Na stronie logowania wprowadź adres e-mail i hasło do konta Microsoft dziecka. Jeśli dziecko nie ma konta Microsoft, kliknij opcję Zarejestruj się, aby je utworzyć.

Do funkcji Moja rodzina możesz również dodać drugiego rodzica, aby obydwoje mogli wspólnie zarządzać ustawieniami dotyczącymi dziecka. Przejdź do strony głównej funkcji Moja rodzina i kliknij opcję Dodaj rodzica. Rodzic nie może zmieniać ustawień drugiego rodzica. Możesz również dodać drugie dziecko.

Możesz zdecydować, czy dziecko może pobierać gry i aplikacje ze Sklepu Windows Phone, oraz określić klasyfikację gier, które może ono wyświetlać i pobierać.

Aby zezwolić dziecku na kupowanie gier i aplikacji, w obszarze Pobieranie gier i aplikacji wybierz pozycję Zezwalaj na pobieranie materiałów płatnych i bezpłatnych.

Aby zezwolić dziecku na pobieranie tylko bezpłatnych gier i aplikacji, w obszarze Pobieranie gier i aplikacji wybierz pozycję Zezwalaj tylko na bezpłatne. Spowoduje to również, że dziecko nie będzie mogło dokonywać zakupów w ramach aplikacji — nawet z poziomu darmowych aplikacji.

Aby uniemożliwić dziecku pobieranie jakichkolwiek gier i aplikacji, w obszarze Pobieranie gier i aplikacji wybierz pozycję Nie zezwalaj.

Aby wybrać najwyższą dostępną klasyfikację gier, które dziecko będzie mogło przeglądać i instalować, włącz Filtr klasyfikacji gier. Aby przejść do witryny Filtru rodzinnego firmy Microsoft i zmienić klasyfikację, kliknij opcję Zmień klasyfikację.

Aby umożliwić dziecku przeglądanie i pobieranie niesklasyfikowanych gier, zaznacz pole wyboru obok opcji Zezwalaj na niesklasyfikowane gry. (Niektóre niesklasyfikowane gry mogą zawierać treści, których Twoje dziecko nie powinno oglądać).

Aby uzyskać więcej informacji zobacz temat Moja rodzina — często zadawane pytania.

Pozdrawiam,

MariaS 

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.