Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

NOKIA LUMIA 900 , jak wymienić baterię?

Doradca
kka69

NOKIA LUMIA 900 , jak wymienić baterię?

Posiadam LUMIA 900, która przy oszczędnym gospodarowaniu telefonem pracuje do 2 dni.

Zdarza mi się wyjeżdzać w teren, gdzie nie mam mozliwości ładowania telefonu.

W starej NOKIA 5230 ,( która zreszta trzymała dłużej) po prostu wymieniałem baterię na naładowaną.

Ale zauważyłem, że LUMIA 900 jest jakaś nierozbieralna.

Jak w niej we własnym zakresie wymieniać baterię?

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
manual

Dot.: NOKIA LUMIA 900 , jak wymienić baterię?

tylko w serwisie mogą wymienić baterię, nie próbuj sam... :smileyhappy: 

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

Dokładnie, instrukcja obsługi nie przewiduje samodzielnej wymiany, więc nie ryzykuj. Tym bardziej, jeśli telefon masz jeszcze objęty gwarancją a ta, na sam akumulator wygasła.

W tym zakresie pomogą autoryzowane serwisy Nokia Care.

Edit: Używanie dwóch baterii na zmianę tutaj nie wchodzi w grę. Możesz ew. spróbować turystycznych ładowarek zasilanych bateryjnie. Przekładanie akumulatora podczas wyjazdu nie przejdzie. Wiele smartfonów ma baterię zabudowaną, aby zapewnić lepszą sztywność obudowy - stąd te "Unibody".

Te 2 dni, to wcale nie jest taki straszny wynik, zatem wymiana akumulatora chyba nie jest wcale konieczna. Lepiej dostosować ustawienia, w celu wydłużenia czasu pracy. Przede wszystkim przełącz z 3g na 2g - to ogromny zysk. I wyłączaj WiFi, BT, może i GPS wtedy, gdy akurat nie są potrzebne, a gdzieś wyjeżdżasz i zależy tobie na długim czasie działania bez ładowania. Odpowiednie ustawienia mogą podwoić czas działania i może zyskasz te 4 dni bez drugiego akumulatora :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
kka69

4 dni  pracy telefonu to nierealne.

Jeszcze nigdy ten model nie wytrzymał tyle bez ładowania.

Przeważnie , jak troszke rozmawiam i wszystkie WIFI, i inne dodatki mam powyłaczne to bateria trzyma 2 dni, a jak działam jeszcze na GPS to nawet tylko 5 godzin.

Dlatego szukam rozwiązania, jak przełużyć jej pracę w terenie, gdzie nie mam dostepu do ładowarek.

Ale widże, że na moje wyjazdy w dzikie miejsca ,  bede się musiał przeprosić z moja stara NOKIA 5235, w której bez problemu zmieniam baterie , a i sam telefon pracuje dłużej bez ładowania.

Lumia 900 zostanie chyba tylko do chodzenia z nią do pracy :smileysad:

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
KrzysiekW

WItaj

Możesz jeszcze kupić Akumulator zapasowy do Noki DC-11K. Niestety nigdzie nie ma jego parametrów więc trudno powiedzieć ile wytrzyma.

pozdr.

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Pisałeś o wyłączaniu funkcji łączności, ale nie odniosłeś się do rodzaju używanej sieci. Zaręczam, że wyłączenie obsługi sieci 3g i pozostanie przy 2g (samo gsm) daje ogromną różnicę i nawet w lumii 920 można przekroczyć 4 dni (mój rekord, to 5 dni 9 godzin, zanim telefon wyłączył się w ręku), zatem 900 powinna wytrzymać 3-4 dni, zależnie od intensywności używania. I nie chodzi tu o samą transmisję danych (4 dni mi trzyma z włączoną). Jeśli wyłączysz transmisję danych, a zostawisz sieć 3g to i tak dłużej, niż 2 dni raczej telefon nie wytrzyma.

Druga rzecz, to proponowane przeze mnie i Krzyśka zewnętrzne ładowarki bateryjne lub z wbudowanym akumulatorem. Możesz też ładować z komputera przenośnego, czy dowolnej, bateryjnej ładowarki z portem USB, kiedy na prawdę jest ciężko z zasilaniem.

A jeżeli potrzebujesz 5-7 dni, albo i więcej, to weź prosty telefon na wyjazd, zamiast smartfona. Ew. oba :smileyhappy:

Ja używam dwóch kart SIM z tym samym numerem (micro i mini SIM), zależnie od potrzeb - w różnych telefonach. Polecam - bardzo wygodne, gdyż nie trzeba przekładać karty i użerać się z adapterami. Wyłączam jeden telefon, włączam drugi - cała operacja :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
KrzysiekW

Witaj

T_PL napisali:

Ja używam dwóch kart SIM z tym samym numerem (micro i mini SIM), zależnie od potrzeb - w różnych telefonach. Polecam - bardzo wygodne, gdyż nie trzeba przekładać karty i użerać się z adapterami. Wyłączam jeden telefon, włączam drugi - cała operacja :smileyhappy:

Nie miałeś problemu z jednoczesnym działaniem dwóch kart SIM z tym samym numerem? Tez tak chciałem zrobic, ale mój "Guru" od komórek w firmie stwierdził, że tak to się nie da. Kupiłem wiec prpaida i teraz przekierowuję rozmowy.

pozdr.

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

KrzysiekW napisał:

Nie miałeś problemu z jednoczesnym działaniem dwóch kart SIM z tym samym numerem?

Podkreślam niejednoczesne korzystanie z kart - używam ich zamiennie. Tak, jak napisałem - jeden telefon wyłączam, dopiero włączam drugi. Operator jeszcze twierdzi (na piśmie), że kartę trzeba aktywować specjalnym numerem, ale jeszcze mi się to nie zdażyło. Po prostu po włączeniu normalnie karta loguje się do sieci.

Jednocześnie się nie da. Bawiłem się w takie rzeczy, ale mimo że obie karty się zalogują, to tylko jedna będzie przyjmowała ruch przychodzący i zezwalała na połączenia wychodzące. Tego nie obejdziemy. Niemniej sama możliwość korzystania z dwóch kart, bez otwierania, przekładania itd. jest już sporym ułatwieniem. Szkoda tylko, że nie wszyscy operatorzy to oferują.

Może Twojemu "guru" chodziło o klonowanie kart? Takie rzeczy ponoć faktycznie przy nowych typach kart są niemożliwe. Za to wydanie przez operatora dwóch kart do jednego numeru, żeby używać ich na zmianę jest jak najbardziej wykonalne :smileyhappy: Ale takie rzeczy tylko w ...

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
kka69

spróbuję jeszcze z tym wyłączeniem 3G i włączeniem 2G

Tak w ogóle, to było by miło, jak by ten telefon sam się przełączał  w ten tryb, jak się z niego nie korzysta.

dobry pomysł , prawda?

Jak potestuję, na ile wystarcza mie w trybie 2G bateria to oczywiście napiszę.

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

kka69 napisali:

spróbuję jeszcze z tym wyłączeniem 3G i włączeniem 2G

Tak w ogóle, to było by miło, jak by ten telefon sam się przełączał  w ten tryb, jak się z niego nie korzysta.

dobry pomysł , prawda?

.

a gdyby jeszcze automatycznie przechodził w "tryb samolotowy" jak nie korzystamy z połączenia danych, nigdzie nie dzwonimy, nie smsujemy i nikt z nami nie próbuje sie skontaktować :smileywink:

może za 30 lat, jak telefon będzie myślał za nas... ale czy to dobry pomysł? - nie wiem

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.