Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Katkıda Bulunan
Bbayraktutar
İleti Sayısı: 6

Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Merhaba;
Ben yaklaşık 3 ay önce 820 aldım. İlk geldiğinde şarj olmuyordu. Bende ilk geldiği içindir deyip şarja bıraktım. 3-4 saat sonra şarj olmaya başladı. O gün bugündür kullanıyorum. Ama dun gece şarja bırakıp kalktığımda %46 şarjı vardı. Şarj aletiyle başka bir şey şarj etmeye çalıştım oldu ama telefon şarj olmuyordu. Küçük çaplı bir araştırma yaptım. Usb kablosunun içindeki 4 bakır tel tak çıkar yapmaktan içine giriyor bu yüzden olmuyormuş. Ben baktığımda o kısım beyaz ve hafif bir tanesi içe doğruydu. Şarj aletinin usb yeride beyaz. Bunu yapmanın bir yolu var,mı yoksa gidip yeni usb kablosu mu alıyım?
Lütfen düz metin kullanın.
Community Manager
Erayo
İleti Sayısı: 221

Ynt: Nokia Lumia 820 sarj aleti sorunu.

Merhaba @Bbayraktutar 

Nokia Destek Forum Sayfamıza Hoş Geldin! :smileyhappy:

Telefonunun şarj girişinde ya da telefonun şarj aletinde donanımsal bir sorun söz konusu olabilir. Test amaçlı şarj kablosuyla bir bilgisayara bağladığında cihaz nasıl bir tepki veriyor? Güç alıp şarja başlayabiliyor mu? 

Saygılar 

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Uzman
920_920
İleti Sayısı: 8

@Bbayraktutar 3 ay önce ilk aldığında da aynı sorunun olduğunu söylemişsin. Belirttiğin gibi USB kablo ile ilgili bir sorun olsaydı bence ilk aldığında  sorun ile karşılaşmazdın( cihazını ikinci el almadıysan). Telefonunu aldığın günden sonra hiç sıfırladın mı ? Lumia Black güncellemesini yükledin mi? 

Yardımcı olabildiysem "Çözüm olarak kabul et" veya yıldız ikonuna dokunabilirsiniz :smileyhappy:

Lumia 920 kullanıcısı
Katkıda Bulunan
Bbayraktutar
İleti Sayısı: 6

0 aldım telefonu. Eve gelince sarja taktım. 2-3 saat tepki vermedi sonra sarj olmaya başladı. Telefonu çok sıfırladım, şuan black kullanıyorum zaten.
Danışman
Fincan
İleti Sayısı: 19

Bence elleme şarj cihazına. Başka şarj cihazlarıyla dene sonra aradaki karşılaştırmayı kendin yap. 

Gerçekten şarj cihazında sorun varsa yeni alırsın olur biter. sağa sola kabloları çekiştircene farklı şarj aletleri ile denemek daha mantıklı. Çünkü hem elektiriğe çarpılma ihtimalın daha az hemde cihazına gelebilecek zararları engelleme şansın daha fazla. 

Impossible is nothing !!!!