Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Nokia Lumia 820 sterowniki XP

Nowy użytkownik
misieknet

Nokia Lumia 820 sterowniki XP

Witam serdecznie.

Nie lubię korzystać z pomocy ale jak trzeba to trzeba a zatem.

Telefon Nokia Lumia 820 i system operacyjny Windows XP Pro SP3 wersja polska w pełni aktualizowany.

Problem oczywiście z driverami, gdyż telefon pojawia się jako RM-825| Nokia Lumia 820 dwa razy oraz jako Portable Devices Lumia 820.

System jest w ciągłej aktualizacji i niestety Zune nie widzi telefonu,

Telefon też ciągle sprawdza aktualizacje poprzez WiFi i 4G lub 3g w Plusie

Dodam iż telefon ma wyłączone wszystkie szpiegowania włącznie z wysyłaniem danych do MS gdyż nie zezwalam na szpiegowanie i przesyłanie danych a z chmury nie korzystam bo nie ma żadnej pewności że moje dane nie wyjdą w świat,

Problem w tym jest o tyle duży iż w pracy jak i w domu mam system XP Pro SP3 i chcę przerzucać dane między kompem a telefonem, ale w pracy w przypadku nie odnalezieniu driverów lub błędzie tak jak na zdjęciu w załączeniu po 5 minutach odłącza od hosta USB urządzenie i np poprzez eksplorator nie można ciągle kopiować bo rozłączy,

Rozwiązania podawane na forum nie pomagają bo system jest tak ustawiony i nie może być na nim zmian, informatyk potwierdził iż jedynie driver do Noki pomoże, bo nawet system przeinstalował.

Proszę zatem o jakiś namiar na sterowniki lub gdy ich nie ma proszę o taką informację to zgłoszę się do Plusa lub Nokii celem zwrotu telefonu jako Towar niezgodny z umową bo pisze w instrukcji że działa również z XP Pro SP3 a zmiana systemu operacyjnego nie wchodzi w grę

Z pozdrowieniami

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
mabosl123

Dot.: Nokia Lumia 820 sterowniki XP

Ale aby synchronizować dane między komputerem a telefonem Lumia 820 nie potrzebujesz Zune:

http://www.windowsphone.com/pl-PL/how-to/wp8/start/syncing-and-moving 

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
misieknet

Witam

Wiem że mogę bez uzycia Zune kopiować pliki ale tak jak napisałem i potwierdzenie jest w pliku JPG  to po ok 5 minutach odłącza mi urządzenie od komputera i przestaje się ładować, Włączona funkcja która odłącza urządzenie które nie ma sterowników lub jest źle rozpoznane lub żeruje na prądzie z gniazda USB, Informatycy tego nie wyłączą po wszystkie urządzenia przy komputerze są poprzez USB i jeden z programów do maszyny tego wymaga,

Zatem kopiując pliki co ok 5 minut muszę rozłączać telefon z USB i ponownie podpinać bo znika z eksploratora.

Poza tym skoro jest urządzenie to i drivery muszą być

Z pozdrowieniami

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
vera903

Cześć misieknet,

na systemie XP musi być zainstalowany Windows Media player 11, który jest potrzebny do rozpoznawania telefonów WP8 jako urządzenia MTP.

Pozdr

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
misieknet

Witam Vera903

Niestety proponowane rozwiązanie nie pomogło ale również za nie dziękuję.

Dziś po kontakcie z serwisem Pulsar w Łodzi, powiedziano mi że jesli się nie łączy to można przynieść telefon i zobaczą co się dzieje max na 1 dzień, a jeszcze napisałem do Nokii na maila celem rozwiązania problemu z driverami gdyż na wielu forach o tym wiadomo.

Pozdrawiam
Użyj zwykłego tekstu.