Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: lumia 920 konuşma yaparken mikrofon sorunu.

Moderator
frht
İleti Sayısı: 290

Nokia Lumia 820 ve 920 telefonlarda görüşme sırasında ses kalitesinin düşük olması ve sesin karşı tarafa az iletilmesi

[ Düzenlendi ]

Telefon görüşmelerinin kesilmesi veya görüşme sırasında ses kalitesinin düşük olması, ya sizin tarafınızda ya da karşı tarafta sinyal gücünün zayıf olmasından veya şebeke kapsama alanındaki anlık boşluklardan kaynaklanabilir.

Aşağıdakileri kontrol edin:

• Nokia telefonu ekranının sol tarafındaki sinyal göstergeleriyle belirtilen sinyal gücünü kontrol edin. Bu göstergeler, sinyal gücü arttıkça yukarı çıkar, sinyal gücü azaldıkça aşağı iner. 
  • Nokia telefonunuzun sinyal gücünü arttırmak için, Nokia telefonunuzu hafifçe hareket ettirmeyi deneyin ya da bir bina içinden arama yapıyorsanız pencere kenarına geçin. 
  • Belirli bir alanda sürekli olarak düşük sinyal gücü sorunuyla karşılaşıyorsanız, orada şebeke kapsama alanı yeterli olmayabilir. Şebeke kapsama alanı hakkında daha fazla bilgi için operatörünüzle veya servis sağlayıcınızla görüşün.

Kapsama alanı ile bir problemin olmadığından eminseniz, ses problemi elinizle mikrofonların bulunduğu kısımları kapatmanızdan kaynaklanabilir. 

Nokia Lumia 820 telefonunuzda  ana mikrofon ön sol alt kısımda, ikinci mikrofon ise arka tarafta kameranın sağ alt kısmında bulunur.

Nokia Lumia 920’de ise ana mikrofon telefonunuzun alt kısmında,  ikinci mikrofon ise telefonunuzun üst kısmında kulaklık girişinin yanındadır.

Belirtilen  mikrofon bölgelerini elinizle veya parmağınızla kapatmamalısınız. Arama sırasında telefonu doğru pozisyonda tutmaya dikkat edin. Eğer mikrofon ağzından çok uzak tutulursa, ses karşı tarafa az iletilebilir.

Ayrıca Nokia Lumia 920’de ana mikrofonun ağzınıza olan uzaklığı , ikinci mikrofonun uzaklığından daha fazla ise böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Belirtilen adımlar sonrasında sorununuz devam etmekteyse, inceleme için Nokia Destek Noktaları ile bağlantı kurun.

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Lütfen düz metin kullanın.
Yeni kullanıcı
eNKey61
İleti Sayısı: 2

lumia 920 konuşma yaparken mikrofon sorunu.

Öncelikle merhabalar,cihazı aldığımdan beri her konuşma yaptığımdan bana denilen tek şey sesimin çok derinden geldiği ve duyulmadığı.bu problem neyle alakalıdır bu cihazın hepsinde var mıdır,çözümü varsa nasıl düzeltebilirim öğrenmek istiyorum.teşekkürler...
Yeni kullanıcı
kazanc
İleti Sayısı: 3

Bende 820 var aynı sorun bendede var yazdık ama kimseden bi yanıt alamadım

Danışman
marin35
İleti Sayısı: 57

Lumia 820 bizde böyle bir sorun yok. Nasıl oluyor bu.Donma yok,kapanma yok. Pil tasarrufu ile 5 gün yeterli şarj.Mükemmel bir telefon.
Yeni kullanıcı
kazanc
İleti Sayısı: 3

Telefon mükemmel ama ses sorunu evet var bu konu yazılımla düzelir inşallah.İlgilenen yok o ayrı konu.
Kayıtlı kullanıcı
atayahmet
İleti Sayısı: 1

Arkadaşım bu nasıl mümkün olur? Bütün tasarruf ayarları had safada olduğu halde akşamı zor çıkartıyorum
Yeni kullanıcı
celal

aynı sorun bende de var kulaklıkla konuşurken sıkıntı yok hoparlörü açtığımda da sıkıntı yok; ancak ahizeden konuşurken sesim ya çok azgidiyor yada hiç gitmiyor

Katkıda Bulunan
sophisticated
İleti Sayısı: 9

Yeni kullanıcı
nevfel

[ Düzenlendi ]

Merhaba,

Bendede aynı problem vardı. Orjinal olmayan bir kılıf kullanıyordum kılıf'ı çıkardığım zaman düzeldi.

Ekteki resim'e bakabilirseniz sorun hakkında biraz fikir verebilir.

Danışman
1100008634
İleti Sayısı: 32

Beş gün şarj ı gidiyor mu? Hadi canım sende dalga mı geçiyorsun bizimle bu telefonu alıp da buraya giren herkes hatta moderltorler bile bu kadar gitmediğini biliyor birde danışman sın ole mi palavra sıkma
Bilge
cagatay
İleti Sayısı: 142

konuşmalar düşüyor

merhabalar

şebekenin tam çekmesine rağmen aralarda belli bir süre sonra konuşma kapanıyor.

telefonun ayarlarıyla ilgili farklı bir durum mu var yoksa telefonun yazılımında mı sıkıntı var yardımcı olursanız mutlu olurum

şimdiden teşekkürler

Denizci
Danışman
bodhi
İleti Sayısı: 45

Ynt: konuşmalar düşüyor

Operatörünüz nedir? Vodafone ise sanırım normal :smileyhappy: Daha önce Turkcell ve Avea kullanıyordum, böyle bir derdim yoktu, Vodafone'da konuşma ve internet bağlantısı ara sıra kesiliyor.
Bilge
cagatay
İleti Sayısı: 142

Ynt: konuşmalar düşüyor

Avea kullanıyorum fatih beyin verdiği bilgilerde çözüm yok sinir bozucu Bi durum uzun konuşamıyorum sürekli yeniden aramak durumunda kalıyorum Nokia care a gitcem sanırım

Denizci
Kayıtlı kullanıcı
FIRATSARP

Bilgi için teşekkürler , sorun orjinal olmayan kapaktan kaynaklanıyormuş...

Kayıtlı kullanıcı
damdark

Ynt: Nokia Lumia 820 ve 920 telefonlarda görüşme sırasında ses kalitesinin düşük olması ve sesin karşı tarafa az iletilmesi

Merhaba sevgili frht

başka benzer konuları da buraya yönlendirdiğin için yeni konu açmaktansa buraya yazayım dedim.  umarım bu konu altına yazılan yazıları da takip ediyorsundur.

bu karşı tarafa sesin az gitmesi sorunu ne yazık ki sinyal kuvvetiyle alakalı değil. telefon full çekse de ne yazık ki y aşanan bir problem.ingilizce ve almanca forumlarıda inceledim herkesin bahsettiği genel bir problem.

ben lumia 920 mi geçen sene kasım ayında aldım türkiye ye geldiği ilk günden beri kullanıyorum yani. çoğu insan telefonu yeni aldım problem yaşıyorum diyor ancak sorunun başlaması tam olarak "Amber" güncellemesinin yayınlanmasıyla başladı. amber den önce herşey gayet güzeldi. güncellemeden beri telefonda bağıra bağıra konuşmak zorunda kalıyorum. sorun zaten sesin az gitmesi sinyal gücünden değil yani. bu problem sadece hücresel aramalar sırasında ve telefonun kendi kulaklığı kullanılırken oluyor. kulaklık kullanırken veya arabamda bluetoothla bağlıyken sesim karşıya normal gidiyor. skype la konuşurken kulaklık kullanılmasa dahi ses çok güzel gidiyor.

şimdi benim anlamadığım böyle bariz ve herkesin hemfikir bir şekilde tarif ettiği bu probleme nokia neden kayıtsız kalıyor? gerek buradaki forumda (herkesi sinyal gücü konusunda uyararak kusura bakma ama bence işini iyi yapmıyorsun) gerek nokia nın global / US / UK forumlarında konuyla ilgili verilen tavsiyeler soft reset yapın olmazsa hard reset yapın ın ötesine geçemiyor. amber güncellemesinden sonra sabırla black güncellemesini sorunun düzelmesini umarak bekledim ancak bir çözüm alamadık.

iş gereği sürekli telefonda görüşmeler yapıyorum ve bağıra bağıra konuşmak zorundayım. bu çok heves kaçırıcı probleme en kısa zamanda farklı bir yaklaşımda bulunmanızı ümitle bekliyoruz. konumunuz gereği belki bizim ulaşamadığımız kişilere ulaşabilirsiniz.

iyi çalışmalar diliyorum

Kayıtlı kullanıcı
ugur_777

Ynt: Nokia Lumia 820 ve 920 telefonlarda görüşme sırasında ses kalitesinin düşük olması ve sesin karşı tarafa az iletilmesi

Arkadaşım ben 720 kullanıyorum aynı sorun bende de vardı sorun kılıfta çıktı kameranın yanında 2. Mikrofon var o açık duracak kapaklı kılıf kullanmayacaksın bende bağıra bağıra konuşuyordum garantiye gönderecektim nerdeyse inşallah sorunun çozulur
Kayıtlı kullanıcı
batur2

tespitleriniz çok doğru 820 aldı 6 aydır servise 5 defa gittim tüketici heyetine başvurdum ses problemi yok diyorlar ben kullanırken sorun yaşıyorum sesim karsıya sorunlu gidiyor bazen gitmiyor.