Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Problem z konfiguracją konta poczty Wirtualna Pols...

Uczestnik
Pinkythorn

Problem z konfiguracją konta poczty Wirtualna Polska

Witam

Mam taki oto problem:

Posiadam telefon Nokia Lumia 920, wersja bez brandu operatora.

Podczas próby zsynchronizowania poczty w telefonie pojawiają mi się 2 rodzaje błędów:

1."Wystąpił problem podczas synchronizowania informacji. Ten serwer POP3 nie obsługuje częściowego pobierania wiadomości. Kod błędu 80048811"

2."Wystąpił problem podczas pobierania wiadomości. Sprawdź czy nawiązano połączenie i czy informacje o koncie są poprawne, a następnie spróbuj ponownie. Kod błędu:80072F30

Sposoby, w jakie próbuję skonfogurować pocztę:

Konta i synchronizacja -->  dodaj konto --> inne konto POP i iMAP -->

Nazwa konta:Wp i potem wszystkie konfiguracje począwszy od portów POP3 i Imap podanych na stronie WP dla ustawień standardowych po iMAP i konfigurację konta z pozycji dodaj kontp --> zaawansowane itd.

Synchronizacji próbowałem przez Wi-Fi i sieć 3G.

Na moim poprzednim modelu Lumia 710 wszystko działąło.

Proszę jeśli ktoś jest w stanie pomóc mi wskazać gdzie może być być błąd - będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
bbejkov

Dot.: Problem z konfiguracją konta poczty Wirtualna Polska

zrob sobie hard reset telefonu, prawie zawsze pomaga

ale jeszcze sprawdz ustawic innego maila, jak na innym dziala to moze jakis blad ustawien ktore wprowadzac!

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Pinkythorn

Niestety po resecie urządzenia problem nadal występuje. Próba zalogowania do gmail powiodła się za pierwszym razem natomiast Wirtualna Polska bez zmian.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
iNtEnSePL

Sprawdziłem, na Nokia 920 z Portico wszystko działa jak należy:

Robisz tak:
- Dodaj konto -> zaawansowane
- wpisujesz nazwę konta np. test@wp.pl i hasło -> dalej
- wybierasz internetowa poczta e-mail
- serwer poczty przychodzącej: imap.wp.pl:993, typ konta IMAP4, nazwa użytkownika np. test@wp.pl, hasło jest już wypełnione
- serwer SMTP: smtp.wp.pl:465
- zostawiasz dwa ptaszki zaznaczone
-> ustawienia zaawansowane
- zaznacz wymagaj SSL dla poczty wych i przych...
- resztę ustaw wg potrzeb

Gotowe, sprawdzone działa - i odbieranie i wysyłanie.
Wszelkie błędy jakie wyskoczą (jeśli) są po stronie wolno odpowiadającego serwera WP. Raz mi wyskoczył błąd komunikacji ale to po wielokrotnym naciśnięciu synchronizuj.

--
Lumia 920 user
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
iNtEnSePL

doradzanie hard reset bez sprawdzenia jak to zrobić odpowiednio to jakaś bzdura.

To odpowiedź typu - nie wchodzi do głowy? klepnij się w czoło to może wejdzie...

--
Lumia 920 user
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Pinkythorn

Ustawienia podane powyżej w poście pomogły. Zauważyłem taką prawidłowość, im więcej jest maili do pobrania tym większe prawdopodobieństwo, że wyskoczy błąd połączenia. W każdym razie u mnie zadziałało. BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie.

Użyj zwykłego tekstu.